Petite

American Pit Bull Terrier - 2. dio

Recommended Posts

Izvolite

2 dio

:D

Standard Pit Bula po UKC-u

GLAVA-srednja duzina,lubanja spljostena,najsira kod usiju,sa ravnim

obrazima.

Lubanja je dosta siroka,obrazni misici su vrlo dobro oblikovani

a koza preko cijele glave vrlo dobro prijanja bez straha da bi se

naborala.

NJUSKA-kvadraticna,siroka i duboka.Celjust treba biti jaka(donja i

gornja) i spajati se tako da njuska ima kvadratican izgled.

Ako je donja celjust slabija,njuska ce izgledati spicasto i dulje

nego sto jest.

USI-posjecene ili ne (nije vazno),trebaju biti visoko na glavi i ne visjeti.

Posjecene usi svakako stilski ljepse izgledaju.

Ali neposjecene usi su one prirodne s kojima je pas rodjen.

Najprivlacnije prirodne usi su male i ruzicaste.Ruzicaste usi pokazuju

unutarnje uho.

OCI-okrugle,trebaju biti razdvojene.

Prihvatljiva bilo koja boja.

Blizu smjestene oci su kozmeticka greska koja cini psa manje

inteligentnim,isto tako lubanju cine preuskom i predugom.

NOS-siroke nosnice,svaka boja je prihvatljiva.

VRAT- misicav,stanjuje se od ramena prema glavi.

Vrat mora jak i misicav.Ovo je posebno vazno za vrh vrata gdje

je i najprivlacniji.Vrat mora biti najuzi kod usiju,a najsiri kod

ramena.Visak koze na vratu je takodjer kozmeticka greska.

RAMENA-jaka i misicava sa sirokom lopaticama.

Dobre lopatice su siroke i dobro pokrivene misicima.

LEDJA-kratka i snazna.Americki pit bull terrier sa dobrim proporcijama

(duzina-visina) je skoro cetverouglasti pas.

Preduga ledja cine psa predugackim u odnosu na njegovu visinu.

Pseci hrbat (od ramena do pocetka repa) trebao bi biti bez koznih

nabora i sala.

PRSA-duboka,ne presiroka,sa siroko postavljenim rebrima.

Prednja prsa ne smiju biti presiroka jer u tom slucaju podsjecaju

na buldoga.

REBRA-blizu,dobro rasporedjena,sa dubokim prostorom izmedju.

Kod ovako postavljenih rebara kaze se da su psu dobro

postavljena rebra.

REP-kratak u usporedbi s velicinom psa.

Polozen je nisko.podsisan nije prihvatljiv.

Rep je vazan zbog toga sto je to nastavak hrbata.

Ako je rep tanak i slab,za ocekivati je i da hrbat ima nekakvu

manu.

Idealni pitov rep treba izgledati kao drska staromodne pumpe.

Spoj repa sa tijelom treba biti nesto nizi,ali ne previse.

Kad se pas krece njegov rep ne smije biti visi od vrha ledja.

Repovi koji su visi od ledja ili su savijeni,pogresnog su izgleda.

Posjeceni repovi nisu tipicni za ovu pasminu.

NOGE-velike,okrugle,ravne ,umjereno snazna stopala srednje velicine .

Hod treba biti lagan i bez gegova.

BEDRA-dugacka,sa razvijenim misicima.Straznja noga ima gornje i donje

bedro.Oba bedra moraju biti jaka i pokrivena jakim slojem

misica.

Gledano straga psece zadnje noge bi trebale biti polozene

paralelno.

DLAKA-glatka i kratka.

BOJA-svaka je dozvoljena.

TEZINA-nije vazno.Tezina i visina trebaju biti proporcionalne.

@ nordic_thunder

Ova starija kuja sa predzadnje slike jel je ziva?

Mnogo lici na psa kojeg sam video kada sam bio u poseti jednom drugaru,ona je tada bila kod njega,trebala je da se pari sa nekim njegovim psom.

Tada sam joj video i cerku,sivu kuju sa crnom njuskom,mnogo lep pas.

Samo to je bilo poprilicno odavno.

A mozda sam i pomesao psa jer slike umeju da varaju :wink:

A ako je to ona, e onda mogu da kazem mnogo dobro kuce!

Meni i dalje mnogo lici na psa kojeg sam video i koji mnogo voli automobilske gume,no nije ni vazno u svakom slucaju pas sa slike ima lepu glavu.

A mi koji je 'nismo' videli samo mozemo da 'zamislimo' kakva je bila u naj boljim danima!

Dajte ljudi rekli smo da ce mo nastaviti da pisemo i diskutujemo o ovoj predivnoj rasi. Nije valjda da smo potrosili sve reci i sve teme vezane za ovu rasu, sto iskreno neverujem, ima jos mnogo toga da se pise ovde, stoga vas molim dajte ljudi budite malo agilniji :mrgreen:

PS: Pozdrav za sve ljubitelje ove predivne i jos uvek od mnogih ljudi neshvacene rase :wink:

POZZZ :!:

Pozdrav svim ljubiteljima American Pit Bull Terriera, Astor i ja zelimo vama i vasim dragim psima sve najbolje u 2009 god :wink: :!:

PS: Cujemo se sledece godine :mrgreen:

jednoj prelepoj kuji koja je bila sampion cak su povadili sve zube kako nebi mogla da povredi muzijaka tokom parenja, jer su napravili spravu za parenje u koju smeste kuju da nemoze da se pomera da muzijak moze da je pari i kad ona nije spremna :shock: . Kujica je bila prema ljudima odlicna ali prema psima haos, ali uz puno truda tih ljudi u tom azilu kojima treba dati priznanje svi psi su socijalizovani i sa ljudima i sa psima tako da su svi udomljeni u dobre porodice

ovo moze da prihvati kao istinu, najblaze receno neko ko nema veze sa pricom i problematikom ovih pasa. ja stvarno nisam upoznat sa problematikom vick-ovih pasa ali ovo oko vadjenja zuba nema veze sa mozgom. mislim da sam ja vec posao tekstove o novinarskoj etici i senzacionalizmu pa se stvarno cudim da je neko ko ima pita za ljubimca poverovao da kucki vade zubi zbog parenja i to kad njoj nije vreme.

pretpostavljam da vick nije imao samo 10 pasa i ako bolje pogledate ove slike videcete da nijedan pas nema oziljak na telu sto znaci da se ove jedinke nisu pustane u borbe. pretpostavljam da ostatak pasa zavrsio u gasnoj komori. toliko o iskrenoj i blagovremenoj informisanosti i o demokratiji u americi.

U prvoj "turi" odneseno je 56 pasa a ukupno je rehabilitovano 24 dok su ostali uspavani.Bila je posebna emisija o njegovim psima i radu sa njima i skoro svaki pas je imao oziljke a najlepsi medju njima,muzjak,njemu je lice bilo puno oziljaka ali on je udomljen i porodica koja ga je uzela ga obozava.Jedna zenka jeste bila bez ocnjaka i tu zenku je uzeo dreser koji je radio sa psima jer mu je prirasla za srce.E sad ne vidim razliku izmedju Vikovih i Budroovih pasa pa da se sa poslednjim nije moglo raditi vec odma igla...

Evo razlike!!!

"Publicity is the deliberate attempt to manage the public's perception of a subject.

From a marketing perspective, publicity is one component of promotion. But the publicist cannot wait around for the news to present opportunities. They must also try to create their own news."

P.S. Skinuto sa Wikipedia-e

jednoj prelepoj kuji koja je bila sampion cak su povadili sve zube kako nebi mogla da povredi muzijaka tokom parenja, jer su napravili spravu za parenje u koju smeste kuju da nemoze da se pomera da muzijak moze da je pari i kad ona nije spremna :shock: . Kujica je bila prema ljudima odlicna ali prema psima haos, ali uz puno truda tih ljudi u tom azilu kojima treba dati priznanje svi psi su socijalizovani i sa ljudima i sa psima tako da su svi udomljeni u dobre porodice

ovo moze da prihvati kao istinu, najblaze receno neko ko nema veze sa pricom i problematikom ovih pasa. ja stvarno nisam upoznat sa problematikom vick-ovih pasa ali ovo oko vadjenja zuba nema veze sa mozgom. mislim da sam ja vec posao tekstove o novinarskoj etici i senzacionalizmu pa se stvarno cudim da je neko ko ima pita za ljubimca poverovao da kucki vade zubi zbog parenja i to kad njoj nije vreme.

pretpostavljam da vick nije imao samo 10 pasa i ako bolje pogledate ove slike videcete da nijedan pas nema oziljak na telu sto znaci da se ove jedinke nisu pustane u borbe. pretpostavljam da ostatak pasa zavrsio u gasnoj komori. toliko o iskrenoj i blagovremenoj informisanosti i o demokratiji u americi.

A otkud tebi da sam ja to prihvatio kao istinu zar nisi lepo video smailia koji se cudi svemu tome :shock: , ni meni nije jasno kako moze kuja da se upari ako ona nije spremna. Jedino u cemu sam pogresio i to priznajem, jeste da sam napisao da su svi psi udomljeni. Nisu, velik broj ih je zavrsio na autanaziji.

A otkud tebi da sam ja to prihvatio kao istinu zar nisi lepo video smailia koji se cudi svemu tome :shock: , ni meni nije jasno kako moze kuja da se upari ako ona nije spremna. Jedino u cemu sam pogresio i to priznajem, jeste da sam napisao da su svi psi udomljeni. Nisu, velik broj ih je zavrsio na autanaziji.

nista licno

nemam bas puno smisla za humor :wink:

Korpu je imao samo zato sto je zenka njufa bila u teranju pa Lakijev vlasnik drugacije nije mogao da ga izvede sa drugim psima u setnju. Prema zenkama i ljudima je k'o bebica, ali cim oseti da neki muzjak hoce da dominira ili trunku agresivnosti kod drugog psa, pretvara se u zver. Star je 16meseci.

Guest
This topic is now closed to further replies.