Leani

Njemački prepeličar

Recommended Posts

Zdravo svima, nova sam na ovom forumu. Forum mi se jako svidja i zaista sam se oduševila sa mnoštvom informacija koje mi jako pomažu u odgoju mojih ljubimaca.

Vlasnica sam predivnog njemackog prepeličara po imenu AMI (u rodovniku AGA) koji je prije nekoliko dana proslavio 7. rođendan i zlatnog retrivera LEA koja je napunila 2.5 mjeseca :).

Na forumu nisam nigdje našla temu o njemackim prepelicarima pa sam odlučila da postavim i predstavim mog njemačkog prepeličara Amija.

Pošto je ovo jako rijetka rasa na prostorima Bosne i Hercegovine ovim putem se nadam da ću upoznati vlasnika istog jednog ovakvog kako bi razmijenili iskustva. Pošto je Ami već star pas želljeli bi smo nabaviti još jedno štene ili ponuditi Amija za parenje kako bi nam ostao njegov nasljednik.

Jako vrijedan pas u lovu (zašto ga moj tata i koristi). Ova pasmina je raznovrsna po načinima na koji se može upotrijebiti za lov. Koriste se za lov na brdsku divljač, sa dobrim mogućnostima dobavljanja kao i bilo koja vrsta retrivera. Takođe su odlični i kao goniči, u praćenju krvavog traga, i izvrsni ptičari. Veoma su inteligentni psi, agresivni u lovu i u vodi.

+Ocijenjen je ocjenom odličan i položio je IPO sa odličnom ocjenom, čipovan i tetoviran.

U prilogu vam stavljam njegov rodovnik pa vas molim ukoliko poznajete nekoga ko ima njemačkog prepeličara da pišete.

Puno pozdrava od mene i Amija 

18789767_10213443678871054_721661337_o.jpg

18818326_10213443677311015_1601091081_o.jpg

18836528_10213443677551021_560855027_o.jpg