Moj Toti

Nexgard spectra

Recommended Posts

Pozdrav svima. Imam kucu tek 6 meseci tako da nemam pojma o nicemu. Promenili smo bar 6 veterinara trazeci odgovarajuceg. Redovno citam ovaj forum pokusavajuci da saznam sve sto bi trebala da bi moj malisa ziveo dugo i bio zdrav i srecan. Zanima me da li poznajete i imate iskustva sa nexgard tabletama koje sad imaju i u spectra varijanti koja navodnl stiti i od komaraca i sl? Moram da napomenem da ja imam malog psa od 2 kg sa dugackom dlakom. (Pomeranac) Ne bih da stavljam ogrlice koje mora da nosi 24h niti ista na dlaku. On je vec pio nexgard 2 puta i poslednji put nexgard spectru. Sutradan ili 2 dana posle je povratio ali to ne mora da znaci da je od toga jer on je inace kilav na nove nagradice, zvakalice a upravo smo mu taj dan dali neke nove nagradice a i jeo je neposredno pre skakanja po kuci pa sve to zajedno ne znam na sta je reagovao. Molim vas da mi kazete vase iskustva, savete. Planiram ga voditi na leto na Adu Bojanu a tamo ima puno komaraca pa moram pre toga znati sta je najbolje. A i ako jeddna tableta resava sve to bi bilo super da ga sto manje kljukam sa hemijom. 

Bas dam oduzila 

Pozdrav 

Ja mislim da od tih tableta gore hemije nema, pa nisam bas sigurna kako ces ga "manje kljukati". 

Sa tim u vezi, nemam iskustva sa tim novim tabletama i ne zelim da imam. Za sad se drzim ampula i testova, sa "pauzom" tokom zime (u zavisnosti od temperature). Nisu mi ni potrebne horor price koje citam po internetu a ticu se iskustava sa tabletama protiv ektoparazita, sasvim je logicno kolika to mora hemija da bude i koliko se zadrzava u organizmu da nesto sto se proguta (nalazi se unutra) ubija parazite (spolja) tokom 30 do 90 dana (!) .

A zašto misliš da je ampula ili ogrlica manja hemija? Isto je organizam apsorbuje, i može da utiče negativno na psa.

Kako onda verovati preparatima koji se gutaju a utiču na kožu i dlaku? A i lekovi su teška hemija...

Sve je to nužno zlo. 

Nesto sto se upija i siri preko koze mi deluje manje invazivno od necega sto se absorbuje u zelucu. Necu da poredim lekove i insekticide jer to nema mnogo smisla. 

Imam pouzdanu informaciju da su ogrlice protiv parazita zabranjene u Francuskoj a u Velikoj Britaniji će biti uskoro jer negativno utiču na mozak naših ljubimaca. Znači sve je to hemija kao i ampule koje vi koristite. Ja dajem mom Hepiju Nextgard Spektru i dobro je podnosi. Tokom zime pauziramo ali čim krene vegetacija moramo. Hepi je inače Havanezer, ima dugu dlaku, voli da jurca po prirodi iz trave ne izlazi. Imam odlično iskustvo da Spektrom, ni jedna buva ni jedan krpelj a štiti ga i od srčanog crva. Mislim da je samo naša odluka za koju hemiju ćemo da se odlučimo tj koju hemiju naš ljubimac najbolje podnosi.

2 hours ago, Hepi said:

Imam pouzdanu informaciju da su ogrlice protiv parazita zabranjene u Francuskoj a u Velikoj Britaniji će biti uskoro jer negativno utiču na mozak naših ljubimaca. Znači sve je to hemija kao i ampule koje vi koristite. Ja dajem mom Hepiju Nextgard Spektru i dobro je podnosi. Tokom zime pauziramo ali čim krene vegetacija moramo. Hepi je inače Havanezer, ima dugu dlaku, voli da jurca po prirodi iz trave ne izlazi. Imam odlično iskustvo da Spektrom, ni jedna buva ni jedan krpelj a štiti ga i od srčanog crva. Mislim da je samo naša odluka za koju hemiju ćemo da se odlučimo tj koju hemiju naš ljubimac najbolje podnosi.

Da li mozemo da dobijemo izvor tih pouzdanih informacja ? Nextguard spektra je jos opasniji preparat nego bilo sta sto se nanosi na kozu. Nemojte pisati dezinformacije, ako imate pozudane informacije napisite izvor informacija, link ...

2 hours ago, Hepi said:

Da li mozemo da dobijemo izvor tih pouzdanih informacja ? Nextguard spektra je jos opasniji preparat nego bilo sta sto se nanosi na kozu. Nemojte pisati dezinformacije, ako imate pozudane informacije napisite izvor informacija, link ...

Zanči sve što koristimo je hemija samo Nextgard nije, je li tako? Je li to tebi neko rekao ili si sam sebe ubedio? Nextgard se inače koristi za (za)lečenje demodexa (slučajno otkriveno). Kako je onda moguće da nije hemija!? Naravno da je hemija kao i sve ostalo. Takođe kao i Berna mi ne ide u glavu da trpam psu u želudac neku hemiju koja ubija larve. Ne tvrdim da sam u pravu, nisam se previše udubljivao u taj lek, ali mi prirodnije deluju ogrlice koje ubijaju nametnike koji dođu na životinju. Više decenija koristim ogrlice i nisam primetio nikakav uticaj na mozak mojih pasa.

Nego reci mi otkud ime Hepi za psa? Pitam zbog toga što je to bilo ime mog prvog setera pre nekih 50 godina :), a dao sam ga nakon čitanja teksta o psu Hepiju (bokser) koji je upoznao na Kalemegdanu dve porodice mog prezimena.

Molim Vas da navedete izvor Vaše "pouzdane" informacije da su ogrlice zabranjene u Francuskoj, jer ja mogu da se pouzdano kladim da nisu.

Ja nemam ništa protiv da svako koristi ono što mu lakše, ja te tablete neću dati svom psu, a ni svojim potencijalnim budućim psima i kraj ki u bioskop.

Svako daje ono što mu najviše odgovara i sa čim mu savest mirna. Na žalost ili na sreću, ne postoji nigde u svetu preparat koji je zabranjen. A psi dobijaju napade i umiru, jer to su nuspojave... retke doduše, ali..