Sign in to follow this  
Srdjan Popovic

Nepravilan odgoj psa!

Recommended Posts

E otvorio sam ovu temu znaci uzeo sam mjesanca valjda zlatnog retrivera i zapoceo zbog toga sto nisam bas super upucen u tu rasu pa sam potrazio pomoc od iskusnijih ljudi.Imam problem za ovih 10 sto je kod mene naucio sam ga komandu sjedni ali ili ja negdje grijesim ili sta.Kad kazem sjedni on sjedne i dam mu nagradu ali on sve dok ja ne odem negdje sjedi u jednom mjestu iako ga zovem da dodje.Jel  imao ko slicnih problema?

Edited by Srdjan Popovic

He, he, slatke muke :)
Postoji tema (malo starija doduše)--> kako naučiti psa da dođe?

Ovo pitanje si trebao postaviti u ovaj podforum (ponašanje i dresura). Možeš zatražiti od administratora da je premeste.

Tvoj pas je štene, ne može sve naučiti odjednom i potrebno je strpljenja ;)
Potrebno je prvo da nauči svoje ime, pa da dođe, fuj itd....

Imaj u vidu i da neke komplikovanje komande i ozbiljniju obuku ne treba sprovoditi prerano, i da obuka sa tako malim štenetom ne treba da traje dugo vremena (gube interesovanje posle 15tak minuta).

Za početak treba mu obezbediti mesto gde će da odmara i da se oseća sigurno (kad spava ne treba ga buditi jer vi želite da se igra na primer).

Česta greška koja se dešava pri obuci je da vlasnik povisi ton kada pas ne dolazi što psa još više odbija da izvrši komandu ili ga vlasnik poziva da bi ga kaznio pa pas komandu "dođi" povezuje sa kaznom, ili počne da juri svog psa što on shvata kao igru i počinje da beži  :grin: pa obrati pažnju da ovako ne postupaš.

Na primer u parkiću pas se zaigra, vi vičete i ponavljate "dođi", pas se konačno smiluje da dođe i dobije ćušku.

Pas to u glavi povezuje ovako:

Vi: dođi, dođi, dođi! DOĐI!!...

Pas: uh, idem da vidim što gazda viče...

Vi: Jesam li ti rekao DOĐI?--> "ćuška"

Pas: Aham, shvatio sam, dođi znači "čuška", kad vlasnik viče dođi znači da je nervozan, bolje da mu ne prilazim tada.

Potrebno je (u početku) da ga nečime i namamite da dođe (igračkom ili poslasticom).

Savetujem ti da prelistaš teme u odeljku ponašanje i dresura ("psihološki razvoj šteneta" i "rad sa štenetom") da ne dužim ovde post...