Anastasia

Kineski Cubasti Pas, Chinese Crested Dog, Sekcija 4, FCI 288

Recommended Posts

Katja, mi bi trebalo da 15.-17.05. budemo u Budimpesti tako da se verovatno mozemo naci 17.05. posle izlozbi - pretpostavljam da cemo i mi vec biti u Bg kada i vi. Zaista zelim da te upoznam i Feara naravno.

mi smo skoro uzeli dugoglakog cubastok psa iz odgaivacnice MALI ZMAJ... nisam znala nista o toj rasi pre... odsevljene smo njegovim karakterom i izgledom :D .... jedino sto nemogu nigde da vidim kako treba dlaka da mu izgleda za izlozbu ako neko ima sliku svog sampiona nek je stavi da znamo kako da ga spremimo za izlozbu :?: .... trenutno mu je dlaka dugacka samo na vratu tako da izgleda na malog lava sa smesnom cubicom na glavi.... uskoro cu staviti njegove slike, taman da ga gsp Zorica vidi... jako smo srecne sto smo ga uzele raste u jedno zadovoljno i srecno kuce :D ...

Obratite se odgajivacu on ce vas najbolje uputiti u odrzavanje dlake vaseg ljubimca a verujem da je gospodja Zorica rada da vam to objasni i kako na pravi nacin da reprezentujete svog ljubimca koji je njen ogdoj

Obratite se odgajivacu on ce vas najbolje uputiti u odrzavanje dlake vaseg ljubimca a verujem da je gospodja Zorica rada da vam to objasni i kako na pravi nacin da reprezentujete svog ljubimca koji je njen ogdoj

Guest TyKy

Znam da ce Vam Zorica objasniti sve, i da ce Vam izaci u susret!

Ja imam dva kineza iz njenog uzgoja, i vec je godinu dana zatrpavam pitanjima na koja uvjek dobijem odgovor!

Pozdrav

hvala na savetu, jel zna neko kad bi mogo prvi put da izadje na izlozbu ima 9 meseci... to mi je drugi rasni pas i zelela bi da se potrudim da dobro prodje :oops: ... zadnji put sam na izlozbi sa psom bila pre 12god verujem da se dosta izmenjalo od tada... koji je savet da bude prva izlozba , medjunarodna ili :?: pritom jel mora da ima bas dugu dlaku iliu ce proci i sa malo kracom posto jos se nije skroz zacupavio :?: hvala u napred :)

Pozdrav svim učesnicima ovog foruma,ja sam Tatjana Biševac Zoricina sestra iz Novog Sada,moja moja malenkost Zorici pomaže u odgajanju ove predivne rase.Slike mojih ljubimaca ću postaviti malo kasnije.Poštovana g-đo Zdravka što se tiče vašeg ljubimca možete se javiti i meni ,ja i Zorica rado ćemo vam pomoći u savetima da što bolje odgajite i prezentujete svog ljubimca.

POZDRAV SVIMA

hvala unapred, kako da stupim u kontakt sa vama, verujem da je gos zorica jako zauzeta sobzirom koliko ih ima :) ... bas sam mu se posvetila ali neznam dal ispravno postupam.... POZDRAV :)

Pozdrav svima,pošto smo ovog vikenda bili malo vredni i izlagali na CACIB Inđija i CAC Srbobran evo rešili smo da postavimo i naše rezultate:

Na CACIBU u inđiji izlagan je naš

EXCALIBUR MALI ZMAJ u intermedija razredu osvojivši CAC i RCACIB :)

pas koji je osvojio CACIB i BOB CORVETTE STINGRAY DU DOMINE DU PRESIDE iz Francuske.

Na CAC srbobran izveli smo tri psa i to:

JUNONA MALI ZMAJ u razredu mladih ženke ocena EXCELLENT

STARS AT SEA HART OF DARKNES u razredu mladih mužjaka PRM JBOB

EXCALIBUR MALI ZMAJ u razredu intermedija CAC,BOB :P

Ovom prilikom čestitamo svim učesnicima na osvojenim rezultatima.

Malopre kad sam postavljala rezultate izostavila sam vrlo bitan detelj.Sudije koje su sudile na izložbama:

CACIB Inđija sudija Siniša Sančanin

CAC Srbobran sudija Biljana Džigurski

Molim vas da mi kao novom forumašu oprostite ove početničke greške :oops:

Čestitke na rezultatima.

I mi smo bili ovi vikend u Srbiji, na izložbi u Nišu. Fear se je izlagao u klasi mladih i razturao. Dobio je PRM, JBOB, BOB, JBOG, BOG i JBIS 2. place.

Zaključio je i Srbski mladi šampionat. Slikic nažalost nemam. Ako ima neko kakvu slikico od kineskih iz Niša neka se javi :D .

Nakon izložbe otišli smo u Beograd. Zorica i Tatjana vrlo mi je drago da smo se upoznali. Bili smo malo kasni ali biče bolje sledeči put...

Pozdrav,

Katja

Hvala na čestitkama.Čestitamo i mi vama na tako lepim rezultatima,slika sa izložbi nažalost nemam .

Nadam se da ćemo se upoznati Zorica mi je puno pričala o vama i vašem Faeru.

Puno pozdrava iz Nvog Sada :D

Hihi bila je Jelena. Katja, Jelena i Tanja su moje sestre (Jelena mi je rodjena sestra - to znaci od istih roditelja) i bez njih bi verovatno odustala od kineskih. Jako je tesko u Srbiji sa njima, stalno ulaganje a tesko se stenad prodaje (nasa su stenad vecinom van Srbije) i toliko smo vec para stukle u njih da nema teorije da ce se vratiti. No mi smo zaljubljene u ovu divnu pasminu i trudimo se da se nekako odrzimo... Da Jelena i Tanja nisu priskocile u pomoc (posebno Jelena sa kojom putujem i delim sve troskove) sigurno bih odustala od uzgoja. Imala bih svoje pse kao ljubimce i tako bi se zavrsilo.

Vidimo se u nedelju ali na zalost sa jednim kineskim manje. Mladom Heartu nije gotov krvni test a mi nezelimo nista da rizikujemo, tako da on nece ici. pokusale smo da zamenimo pse ali kazu nije moguce, vec se radio katalog. :?

ooo šteta. I baš sam željela vidjeti Heart-a u ringu :( .

Sad dodješ samo sa Falcom?

Si vidjela statistiku? Prijavljenih je 2 ženki i 6 mužjaka :D

Vidimo se.