Sign in to follow this  
simskg

NKP (Deut. Kurz. Vor. FCI: 7.1.1-232) - 2. dio

Recommended Posts

Tako brate! Malo da zivnemo!

najpre da se zahvalim na savetima zoranp-u ! E sad sto se terena tice, tacno je da su dobri tereni, bregovita Sumadija, malo teze za pesacenje ali svakako raj! Ali!! pod uslovom da udruzenja rade onako kako bi trebalo da rade a to je stalno ubacivanje priplodne divljaci i domacinsko gazdovanje! Evidis prijatelju, to ovde nije slucaj no o tom nekom drugom prilikom!

Sada o Fili i njenom ponasanju: Pa , popravljamo se!! Evo vec zadnje nedelje mozemo da se pohvalimo ( mada smo malo povuceni za uvo) bili smo veoma poslusni i ostaje nam samo da "dijamant" izbrusimo do visokog sjaja!! :D A ona ce svakako biti vredna i lepa !

ozren b :arrow: Svaka cast! Zbilja se ima o cemu diskutovati , mada je i do sada imalo, zar ne!?? Imam utisak da si negde u blizini g-dina Djure Rajkovica! Vidim da je i njegov Vidok aktuelan ! Za svaku pohvalu su njegovi psi, od Kinga pa na ovamo........... zar ne! Ti bi mogao malo vise o rodovnicima a ja ovako laicki prognoziram lepu buducnost Ghani! stvarno mi se veoma svidja! Malo me buni ovo njeno ime, kako se izgovara ( ne znam dali ovde podrzava srpsku latinicu) dali je to Ž ili......?

imali smo promblem trcanja za zecom,pa je okovratnik bio tu zbog odvikavanja vezivanjem uzice,procitao sam to u nekoj knjizi i vrlo je uspesna metoda!

Pozivamo sve vlasnike, odgajivace i ljubitelje pasa da svojim potpisom doprinesu da se ne izglasa novi Zakon o dobrobiti zivotinja, koji nekim svojim clanovima direktno ugrozava ustavna prava gradjana Republike Srbije i ugrozava kinologiju u Srbiji.

Peticija:

http://www.petitiononline.com/g322g80/petition.html

Vise o svemu ovome pisali smo na temi:

viewtopic.php?f=1&t=9393

Tekst peticije:

To: Vladi Republike Srbije

- Predsedniku Republike Srbije, gosp. Borisu Tadiću

- Vladi Republike Srbije, gosp. Mirku Cvetkoviću

- Ministarstvu Poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, ministru Saši Draginu

- Direktoru Uprave za veterinu, gosp. Zoranu Mićoviću

Mi dole potpisani građani Republike Srbije se zalažemo za ukidanje dole navedenih tačaka, a koji se nalaze u predlogu nacrta dobrobiti životinja.

Mi se zalažemo za poštovanje prava svih građana kojima je Ustavom Republike Srbije zagarantovano pravo na izbor i opredeljenje, te stoga iznosimo naš stav koji glasi:

Ukoliko se donese nacrt o dobrobiti životinja sa dole pomenutim članovima koji su predloženi biće štetan i kršiće naša ustavna prava.

Molimo sve državne institucije da uvaže naše zahteve za ukidanje i izmene sledećih članova zakona nacrta o dobrobiti životinja:

- Član zakona koji dozvoljava lišavanje života (eutanaziju) zdravih jedinki.

- Član zakona koji ograničava odgajivače na brojnost jedinki. ( kućni ljubimci )

- Član zakona koji ograničava vremensko uslovljavanje izvođenje životinje (šetnja).

- Član zakona koji komercijalizuje odgajivačnice i držaoce životinja.(kućni ljubimci)

- Član zakona koji zabranjuje korektivno ulepšavanje.(kućni ljubimci)

S postovanjem,

dole potpisani

Neophodno je da se peticija potpise u sto vecem broju sto pre,

jer ce se nacrt zakona naci u Skupstini vec u cetvrtak, 20.11.'08.

O svemu obavesten je Kinoloski savez Srbije, i zatrazicemo njihovu pomoc i podrsku vec u ponedeljak.

Jos jednom, link za potpisivanje peticije nalazi se na stranici

http://www.petitiononline.com/g322g80/petition.html

Ocekujemo kako Vas potpis, tako i da peticiju posaljete na sto vise adresa gradjana kojih se ova problematika tice i direktno moze uticati na njih.

Pozdrav svim NKD-ovcima! Nadam se da cu vec iduce nedelje postaviti neke nove fotke.

Hej!! jesi li to malo na odmoru?? Kako je u vojsci?

Hajde, daj te fotkice, odavno vas nije bilo!

Pozdrav!!!

Drage kolege Nemdzije, mladi kinolozi, entuzujasti i lovci,

evo sezona lova je u toku i nadam se da svi uzivate u svojim psima i

lepim lovovima, prepuni utisaka koje ovde mozemo izneti i podeliti.

Koristim priliku da vas sve pozdravim, pozelim Dobar pogled i prijatne lovove, a

ujedno saljem fotku steneta uzrasta 2 meseca i 10 dana, nadam se kao primer,

da je Nkd pre svega svestrano upotrebljivi lovacki pas, a zatim i Trajler mozda i "A klase", tome tezimo i uvek imamo u vidu kod selekcije; Elem, prvo je osnova, a drugo pozeljna nadogradnja u brzini i stilu.

foto, aport fazana, stene uzrasta 2 meseca i 10 dana na treningu pronalazenja i donosenja skrivene divljaci 30 metara u travu na vetar-visoko podignute glave,ne vlecka (na nevidjeno).

960ec0b8-379c-4758-b606-05641945524d.jpg

Ocekujem da ce biti pre svega dobar lovacki pas, a

zatim i pas za odlicnu ocenu i na svim vidovima ispita, ili kod nas "utakmica",

te kao takva dobra Maticna kuja (odlican eksterijer, jak nos, jaka volja i stil svojstven rasi);

Evo i kuje, njene majke, koja je naravno planski uparena, da bih dobio ovo stene.

60eee5ca-df7b-478e-96d3-fbc21b86c8bf.jpg

njena cerka

dba40566-d52c-48e3-a631-e3565001982b.jpg

Za vise info u vezi pasa, obuke i mog DVD o obuci lovackih pasa i lovu sa njima, mozete se obratiti na

mob: 063 77 48 390

E-mail : dadaintertrade@ptt.rs

Zoran

Lapsus, stene koje nosi fazana je zenka, a stene sa zecjom kozom je njen brat, gotovo su identicni a rade iste radnje......

Sutra ce imati njihov drugi trening sa lisicim (koza sa glavom), pa cete moci videti i te fotke, a snimak cele vezbe ide na dvd. Nadalje mi se mozete obracati na gore navedenu e-meil adresu, ko je zainteresovan. Prvi dvd je Lov sa Nemackim pticarom, a zatim sledi Od steneta do sampiona i Priprema za Fild Trail utakmice, no o tom po tom, za sada samo prvi.

Napomena:

fazan koga stene nosi nije puko izvrsavanje aporta sa ciste ledine na 4-5 metara rastojanja, vezba se sastoji u tome da stene koristi mozak i nos, jer je fazan sakriven povlacenjem po vrhu visoke trave i to samo mestimicno, zatim se stene pusta na vetar i

visoko dignute glave(dakle ne kao vlecka, tu fazu je proslo sa kozom zeca i niz vetar) koristi nos i pronalazi fazana da bi ga tek onda donelo....

Slozicete se potreban je nos, ali i jaka volja i samoinicijativa da stene ode i po 70-80 m tj do kraja druge parcele i nadje fazena. Da ne duzim, celokupna radnja, kao i puno drugih bice na drugom dvd izdanju.

Kaliopa je poreklom unuka Altos Uga (Reb d Poggetto) i Danny-a v.Inviertel;

Moj izbor od najboljih pasa iz Italije i naj iz Austrije.

Tako birah i priplodnjaka za nju, a to je pas Set, Gosn.Duska Jovanovica iz Lipolista kraj Sapca; Pas je skladna komb. italijanskih i nemackih pasa; Naime deda mu je Quik d.Pra Capone koji je trcao na SP u Spaniji od oca Int ch ch ripr Iuri d.Pra Capone,

baba Irma d San Fiorano, cerka Pradelinensis Erika, zatim Remo V.G. brat Rakusa V.G. evropskog prvaka ove god u Budimpesti CAC u raz radnih i BOB, opet unuci Pradelinensis Erika po majci , po ocu sinovi Wasova Rothenufeln.....

Od nemackih treba istaci jos da je njegov deda Nord unuk legendarnog Terz-a Rothenufeln, za Bosa i Winda v.d. Wacht im walde sada vec svi znamo a kuja koja je parena sa Bosom je opet od Winda i Pradelinensis Erika.....

Elem Prdelinensis Erika-Omar ima tri puta, kao i najboljih od Pra Capone pasa-Italija

Wasov (Amogo Aseburg), Nord (Terz Rothenufeln) i Wind v.d.Wacht im walde-Nemacka

Seta gledah na F.Trial utakmici i na par Spec.za Nkd u exterujeru (no, to je manje bitno);

Ne gledam vise na silne BOB, PRM , CAC....i sl

I sam vodim svoje pse samo tri puta sto je uslov za sampionat, jer je tradicija ustaljena da svako ima svog sudiju ili dva i po 20 * CAC sto je bacanje novca.....

Svedoci smo sta se desava na izlozbama i pobednike unapred znamo.

Bitno mi je da mi se pas svideo na terenu isto kao i njegov pedigre, koji je kao da sam ga ja "kreirao" po sopstvenom ukusu.

Pas ima izuzetno jak nos i cvrstu marku na ogromnim distancama, jaku volju i karakter Svabe (vodljivost, uskladjen aport sve divljaci, ostrinu na grabljivice...).

Brat mu je takodje kvalitetan pas i ima CACT u radu, a tek na prolece, ako ih ne proda,

mogu pokazati svoje kvalitete kada izlove barem jednu sezonu i dovoljno sazre.

Ovom prilikom se zahvaljujem Gosn. Jovanovicu na njegovom strpljenju i razumevanju za moje zahteve da testiram psa na moje najstrozije kriterijume za sve, od nosa, volje i stila do karaktera i svega ostalog kod oba psa.

Na kraju, Ozrene iskoristicu priliku da pohvalim i tvoje pse,

pogotovo od File......

Sa njenim ocem Sanom-sinom Ajka i unukom Sultana (dakle opet divna kombinacija Italija-Francuska i Austrija-Nemacka) sam hteo pariti Kaliopu prosli

put, ali desilo se da je naprasito uginuo.

Na kraju, Ozrene iskoristicu priliku da pohvalim i tvoje pse,

pogotovo od File......

Sa njenim ocem Sanom-sinom Ajka i unukom Sultana (dakle opet divna kombinacija Italija-Francuska i Austrija-Nemacka) sam hteo pariti Kaliopu prosli

put, ali desilo se da je naprasito uginuo.

Eh, da!! Ovim putem pozdravljam Ozrena i Djurica!

Sto se Sana tice, bio je to odlican pas, imao sam tu srecu na kratko ga videti i diviti se njegovoj lepoti, a potom sam dobio tuznu informaciju da je dobio mozdani udar!!!

Steta!!! Sta mislite kako je tek bilo njegovom vlasniku........., plemenitom gospodinu.......??

Pozdrav za sve i samo nastavite!!

Srećko iskreno hvala.Raduje me saznanje da dobijam kompliment od kolega koji su takodje sistematični u pristupu ove materije, a samim tim su i u mogućnosti da prepoznaju

i kod drugih to isto, što je, naravno, velika vrlina jednog iskrenog ljubitelja kinologa.

trening u Nisu

marka na jarebice

distanca preko 30m (snimak moze dokumetnovati jacinu nosa kod svih mojih pasa)

8dc67e11-160e-4ebd-95d5-599ed8ef3dbc.jpg

dfd062ab-75f3-4d25-bf13-302650da32d1.jpg

b4fc303a-bf6e-4e05-a198-1a586f317a85.jpg

Arka Ch T ChB

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this