Marko Miki Maus

MANJI PSI KOJI MOGU ZIVJETI VANI

Recommended Posts

Pozdrav, znam vec da sam napravio ovi temu ali nisam bas dobro objasnio kakvog bi psa uzeo.Evo ovako, u medjuvremenu dobili smo kunica koji ima svoju prostoriju vani sa grijalicom i puno tepiha na podu.Zelimo iskljucivo porodicnog psa (puno vas je na prosloj temi predlozilo njemackog lovnog terijera ali oni nisu bas porodicni psi o sa zecevima ...).

Budici pas definitivno nece biti na lancu.

Imace svoj ogranicen prostor, ali po potrebi imace svoju prostoriju bukvalno uredjena kao i normalna kuca,znaci bice mu toplo za sigurno.U svom ogradjenom prostoru imao bi izolovanu kucicu za puno deka i jastuka, a u prostoriji bi imao kucici i kauc i krevet i grijalicu.

Meni se osobno svidjaju mopsevi,engleski buldozi i francuski buldozi, ali mogu li vani....Pas bi bio redovno setat, pran(i nabori po potrebi rase), imao bih svakodnevno drustvo pasa ali i ljudi.Velicina oprilike onako koker spanijel..

Zelimo malog psa jer bi putovali sa njim o ono ulazili u radnje pa zatooo..

Hvala unapred na svim predlozima i informacijama, i molim vas nemojte me ogovarati nego ako imate misljenje molim vas da kazete bez vrijedjanja.I BEZ SVADJE SA DRUGIM CLANOVIMA ZBOG NJIHOVIH MISLJENJA. Hvala jos jednom!!!

Po meni bas naprotiv. Ja imam puline vec 15 godina. Ali evo ako hocete rasnog pogledajte Puli-a. Mozete birati ili crnog ili belog. Spadaju u prvu grupu. On vam je sigurno pprodican pas i necete pogresiti. Ima duzu dlaku koju mozete sisati 2 puta godisnje, bar sam ja to tako radio. Hladnoca mu ne smeta. Prelepo izgledaju. Ekstra karaktera.

Znam za tu rasu i ja bi ih htjeo ali zivim u Banjaluci i ne znam ima li neka odgajivacnica u Banjaluci ili okolini mislim nije ni problem samo da je Republici Srpskoj doci cemo mi po njega.Znate li vi neke odgajivacnice?!

Ne znam, ali najlakse vam je da vidite na sajtu kinoloskog saveza registrovane odgaivacnice, ako ih ima. Ja sam iz NS-a, mogu se raspitati ovde u okolini. Ja kada sam uzimao kuce Puli-a uzimao sam u Adi, ali to je bilo davno pre 15 godina, secam se otac se isto raspitivao u kinoloskom savezu Vojvodine ko ih ima uopste, pa smo pozivali ljude. Da kazem da ih po Vojvodini ima najvise, narocito severna.

Ali imate i temu http://balkankinology.net/forums/topic/408-puli-fci-55/

Evo ovde mozete zatraziti od odgaivaca da se raspitaju ko ima leglo. Niste daleko, napravite jedan izlet lep i uzmete kuce. Meni su to nezaboravni trenuci, i secam ih se uvek.

A koliko znam moze se i poslati po nekom :smile: bar to danas ide lako.....

Ja sam imao zenku crnu. Mozda bih i vama preporucio crno kuce i ako mozete uzmite zensko. Privrzenije su kuci, domu. 

Edited by don hose

Odgajivacnica belih pulija -White Wooly puli, vlasnik je Zarol Tibor , on je iz Novog Sada. Takođe, trebala bi odgajivacnica pulija Gyongyszigeti iz Temerina da bude aktivna-oni imaju stence u crnoj i pepeljasto krem sa tamnom maskom ( maszkos fako) varijanti, vlasnica je Matuska Andrea ( Caroline-nick) iz Temerina, i to su jedine odgajivacnice koje su inace aktivne,barem tako mislim. Postajalo je jos ali o njima nema nista godinama,kao npr Varadinska Vatra. 
U Malom Iđošu je bilo isto crnih,kod Molnar Jozsefa( Joska -nick na BK),ali sa njim sam nedavo pricao i ne planiraju stence. 
Pozdrav

Evo jednog posta sa teme puli

A znali neko mozeli francuski ili engleski buldog vani, meni je vet rekao da moze.Uslovi u kojima cemo ga drzati: Budici pas definitivno nece biti na lancu.

Imace svoj ogranicen prostor, ali po potrebi imace svoju prostoriju bukvalno uredjena kao i normalna kuca,znaci bice mu toplo za sigurno.U svom ogradjenom prostoru imao bi izolovanu kucicu za puno deka i jastuka, a u prostoriji bi imao kucici i kauc i krevet i grijalicu.

nisam bas sa predlozima, ali, izvinjavam se, nisam mogla da zaobidjem

IMO, mali pas nekako ne ide napolje iz vise razloga..

uglavnom su manji rasni psi napravljeni za drustvo ljudima, pa ce im biti dosadno da budu sami (dobro, imamo neke rase koje su primarno pravljene za lov, ali, vremena se promenila... psi vole da prate svoje ljude u stopu)

sta ako ga napadne drugi, veci pas - uljez, ili, ko zna, neki predator - tipa sova, orao, ili neki cetvoronozni

sta ako se provuce ispod kapije i zbrise, pa upadne u tuce (a kao mali, izvlaci deblji kraj)

ako ostaje suvise dugo po hladnom/vlaznom vremenu, zaradice neku bolescinu

ako nameravate da ide sa vama svuda, ne znam kako ce moci da se preshaltuje s vanjskih navika na one koje zelite kada je u autu, ili zatvorenom prostoru sa drugim ljudima, psima...

mislim da buldozi/mopsi nisu nikako za zivot vani, a i moze neko da ih ukrade (eng.buldog jos i nije mali pas uopste)

bas i mene interesuje koji cete rasu na kraju uzeti

Edited by elpida

Guest
This topic is now closed to further replies.