Sign in to follow this  
santicmladen29

istarski kratkodlaki gonič

Recommended Posts

Dobar dan,

obraćam Vam se sa jednom molbom. Veliki sam ljubitelj i poznavalac rasnih pasa i već godinama iz hobija skupljam razglednice istih. Do sada sam skupila razglednice od preko 400 različitih rasa, neke od njih su jako retke. Mnoga kinološka društva širom sveta su me podržala i poslala mi razglednice od rasa koje oni uzgajaju.

Mojoj kolekciji nedostaje nekoliko razglednica rasnih pasa sa Balkana, između ostalog i razglednica istarskog kratkodlakog goniča. Stoga i moje pitanje upućeno Vama, da li posedujete razglednicu navedene rase? Ukoliko da, da li možete da mi pošaljete jedan primerak (moguće na adresu u Srbiji ili u Nemačkoj)? Ukoliko je odgovor negativan, da li možete da me uputite na neke druge osobe i društva koja bi mogla da mi pomognu u vezi sa tim?

Ukoliko se razglednica plaća ili zbog slanja nastaju neki troškovi, plaćanje nije problem.

Pisala sam kinološkim savezima u Srbiji, Hrvatskoj, Crnoj Gori i Bosni, ali nisam dobila nijedan odgovor.

Meni bi to puno značilo i zahvaljujem se unapred svima na informacijama!

Srdačan pozdrav iz Nemačke,

Brigitte

erogrom :arrow: Od skoro sam vlasnik kuje IKG koja potpuno odgovara opisu iz dobre kobi iako su joj roditelji da kazem "standardni IKG" pa me zanima kako ce se to odvajati u buducnosti ? Bilo bi lijepo da ovdje saznamo vise o tome!

Ma svako malo se govori o tome da će se raditi na priznanju malog goniča, te priče postoje od kad postoji i pasmina Istarski gonič.

Međutim kao što je se moglo pročitati i u Dobroj kobi rade se neke studije, a i od drugih lovaca čujem da se stvari pomiču.

Kad nabaviš tu kuju predlažem ti da se obratiš osobama iz teksta (pokušaj preko DK) ili se barem javi DK pa će te oni uputiti šta dalje.

Samo da bude jasno, ovo je tek početak, ima tu puno posla ali podloga je takva da naimalo ne sumnjam da će doći do priznanja i standardizacije ako se politika opet ne umiša u čitavu priču.