Buco

Posavski gonič (FCI: 6.1.2-154)

Recommended Posts

Pa posavdzije kako nema nikoga ovde na forumu sto ste zaspali,ja svaki dan gledam imali li koga a ono nista,ili ste zauzeti lovom.

Pozdraw Sandro.slabo ovde ima goniclija

Pozdarv. Imam posavca od 5 meseci i cini mi se da ima previsoko usadjene usi i da dosta strce da li je moguce da se to ispravi i kolko bi trebalo da bude visok sa 5 meseci??

POsavac ima "mesnate" uši tako da one vremenom otežaju i povuku se na dolje pa uške koje su kod malog posavca odstojeće ili malkoc ružine, kasnije se povuku u normalu.

Međutim, mislim ako su one previše visoko usadjene da tu nema pomoći.

Pozdrav svim ljubiteljima posavaca..Ako neko moye da mi posalje broj tel od Slobodana Lazica iz Sapca!!!!Hvala unapred :D

Pozdrav posavdzija evo broj , Sloba Lazić,poznatiji kao Čičin,mobilni:+381648193017

imam broj posto sam i ja trazio pa mi dao kolega sa foruma.

hvala koleg na broju..ja sa iz valjeva i vodio sam jednu kerusu na izlozbu 1.05.2008 kad ja inace izlozba u valjevu svake godine a i specijalka gonica je taj dan i ima dosta dobrih pasa svih rasa gonica..mislim da sam zapamtio te pse sto je dovodio taj covek iz sapca..pozdrav

Pozdrav posavdzije nesto se slabo javljate skroz.Ziska lijep ker jel ovo kuja lijepa je skroz jel imas jos sta od posavaca.Ja imam stene kuju 6 mjeseci al ne znam postavit sliku ne da mi se pa ako mi neko moze objasniti kako postavit sliku.

Pozdrav i tebi kolega..Kuja je na maloj slici a na velikoj njen brat..Tri godine stari,inace sa 10 meseci krenuli na zeca i lisicu ali ne interesuju ih svinje na zalost..Za sada nemem nista vise ali na prolece cu pustiti kuju pod kera i trebalo bi da kupim jos jednu..Sto se tice postavljanja slika sve ti je objasnjeno na forumu!!!!Pise POSTAVLJANJE SLIKA pa to procitaj..Svako dobro :D

Ovo je prilično dobar pas

2iizadd.jpg

kao i ovaj

2h4f5gh.jpg

dok slijedeći

lokydd9.jpg

uopće nema boju posavca, čini mi se da je neki brak ili balkanac imao svog posla oko kuje u prethodnim generacijama pa se sad tamna odnosno čokoladna boja pokazuje (možda je krivo osvjetljenje pri slikanju - neznam!) a osim toga bjeline su oskudne tamo gdje ih treba biti (nosnik, vrh repa, ogrlica,...) a tamo gdje se nesmiju pojavljivati ili ne tako jako biti izražene one se šire i spajaju (unutarnja strana prednjih nogu preko grudne kosti do stomaka - ako se ne varam)

Al da ne dužim, ima takvih pasa i kod nas a posljedica su križanja dvije ili više pasmina što nije dobro niti za ikoga, uzgajača a ni za pasmine

Međutim i kod prvog psa bjelina se pojavljuje tamo gdje ne smije ni biti (na slici se vidi da se bjelina na zadnjoj desnoj nozi s unutarnje strane prekida ispod skočnog zgloba što je dobro ali se pojavljuje opet u visini nešto ispod desnog koljena što ne smije nikako!

Bjelina i osnovna boja su vrlo složena tema pa sad neću o tome.

Eto, moja mala brzinska zapažanja, molim bez ljutnje ali morao sam to napisati za dobrobit svih nas