Buco

Posavski gonič (FCI: 6.1.2-154)

Recommended Posts

Ostrodlaki posavac?!!!

Dajte ljudi malo vise standarda i sve ce biti ok!!! Manite se eksperimenata sa barakom ili istarcem ostrodlakim koji dobro goni, to ne znaci da ce vase stene biti dobar gonic i da ce postati prvi primjerak, ili jedan od rijetkih, ostrodlakog posavca, trobojca, balkanca...

Konkretno pas sa slike se po vazecimm standardima ubraja u baraka!!! A kako je nastao....to znaju samo gazde...

ima takvih primeraka i u okolini Nisa ( tj ovde kod mene ) ali su to primerci dobijeni od baraka i posavca, a ponekad od keruse posavke i nepoznatog oca, ali o varijetetu sa ostrom dlakom ne moze da se govori bar ovde kod nas.

Mislim da o gonicima u Vojvodini ne moze da se govori pre svega jer je tamo zabranjen lov gonicima, a iskreno u izvestajima o izlozbama nisam cesto vidjao odgajivace iz Vojvodine, ako neko ima drugacije informacije neka ih iznese. Za centre odgoja posavaca ( nikako ih ne bi vezao za nacionalnu pripadnost ) vaze Krusevac, Cacak i Trstenik.

Bracailic je postavio veoma lepe pse pa onda mozemo da dodamo i Negotin, a fenomenalne pse sam video i u okolini Vlasotinca mada se, nazalost, ne pojavljuju na izlozbama.

Ja imam posavca kao ljubimca uz hrvatske ovčare i pekinezera te hrpom mačaka.

Upoređujući posavca s bilo kojom drugom ovčarskom pasminom mogu reći da je puno teže s njime raditi ali zatpo kad izađemo van na teren sasvim je drugačiji - oću reći, nije posavac za ljubimca!

lujka-pinkili-1.jpg

Taj ostrodlaki posavac krizan je sa posavcem i istarcem ostrodlakim.

Po čemu si to zaključio? Iskutvo u križanju pasmina i dugogodišnji kinološki rad? Katastrofa

Ostrodlaki posavac?!!!

Dajte ljudi malo vise standarda i sve ce biti ok!!! Manite se eksperimenata sa barakom ili istarcem ostrodlakim koji dobro goni, to ne znaci da ce vase stene biti dobar gonic i da ce postati prvi primjerak, ili jedan od rijetkih, ostrodlakog posavca, trobojca, balkanca...

Konkretno pas sa slike se po vazecimm standardima ubraja u baraka!!! A kako je nastao....to znaju samo gazde...

Ostrodlaki posavac?!!!

Kakav barak?

Ipak kad si ga već spomenuo, da li si upućen u Laskino proučavanje pasmina među kojima su svi naši i Vaši (ex-YU) pasmine a i Urošević je pisao o oštrodlakim tipovima svojih (srpskih) goniča.

http://i257.photobucket.com/albums/hh238/SLAVONSKI-BROD/POVIJEST/S.jpg

izvor slike: Dobra kob

Sigurno je i Urošević križao s barakom pa onda i Austrijanci i Talijani, Njemci i Francuzi, . . . da bi dobili svoju paminu, jelda?

Katastrofa za tebe i takvo mišljenje

Po čemu si to zaključio? Iskutvo u križanju pasmina i dugogodišnji kinološki rad? Katastrofa

Nazovi kinolozi su spremni na svasta!!! A takve varijacije i jesu plod igranja, tj ukrstanja dvije rase.

Jer ako nisu, kako mi mozete objasniti nesto sto se desavalo prije 20-tak godina, tadasnja sampionka BiH, kuja posavka je redovno u svakom leglu davala 1 istrijanca, fantasticnog u rasi, ali kojeg je gazda unistavao?

Kakav barak?

Ipak kad si ga već spomenuo, da li si upućen u Laskino proučavanje pasmina među kojima su svi naši i Vaši (ex-YU) pasmine a i Urošević je pisao o oštrodlakim tipovima svojih (srpskih) goniča.

Sigurno je i Urošević križao s barakom pa onda i Austrijanci i Talijani, Njemci i Francuzi, . . . da bi dobili svoju paminu, jelda?

Katastrofa za tebe i takvo mišljenje

Prvo, pse ne dijelim na nase i vase!!!

Svaka rasa ima svoj standard, svoje ime, svoje mjesto nastanka i toga se drzim!

Ako je neko za svoju rasu napisao da je dlaka krtka, i prilegla sa mogucim metlicama na butinama...itd ja se toga i drzim, ne moze dlaka od metlica doci do brade....

Napomenuo sam baraka jer po svim standardima vazecim (ex)yu gonica(tu spadaju i nasi i vasi!!!) samo kod njega kao ostrodlakog psa je dozvoljena takva kombinacija boja i dlake!

Neću se raspravljati o nečemu što nije potrebno, samo imam pitanje:

znaš li što je pasmina i kako nastaju pasmine te koliko je pasmina u svijetu nastalo samorodno a koliko pod izravnim utjecajem uzgajača i modnih trendova?

lujka-pinkili-1.jpg

posavski gonič i hrvatski ovčar