Dom

Epanjel breton - 17.deo

Recommended Posts

Sam sebi sam rekao već bezbroj puta: šuti, začepi i nemoj komentirati, bolje za tebe. I trudim se koliko mogu. Al ne mogu ne reći da mi iz ovoga psa vrišti poenter i gotovo. Ne kažem tko ga je i kada ubacio, al na svakoj fotografiji ovog psa na terenu poenter se vidi više nego breton! Ne zamjerite mi i ne uzmite za zlo nitko, a posebno ne Vi, gosp. Prle!

I.Bošković

Gospodine puc-puruc cudi me da jedan medjunarodni sudija kao vi komentarise marku bretona kao poentersku SA FOTOGRAFIJE, ili ste NAJVECI STRUCNJAK ili . . .

Sa ove fotografije vidi se da je glava takva kakva jeste ali komentarisati stil, nacin markiranja sa iste je NEMOGUCA MISIJA. . .

Objasnite nam na osnovu cega je ovo cisto poenterska marka MOLIM VAS

Gos Boskovicu ovog psa sam uzeo pre tri meseca jer me je prijatelj ubedjivao da nece da potrci a jos manje da markira .Pas je bio u totalnom haosu  fiziki vrlo zapusten.Pas je iz moje kombinacije gde su svi psi dobri markeri .I Roditelji su isto dobri markeri. Poceo sam po malo da radim i da socijalizujem  psa i to u nedoba kada je temperatura jako visoka a vetra ni u tragovima totalno pogresno sa moje strane.Bilo mi je interesantno da li se desio izrod koji ne markira i koji cisti cipele.Ali cudo se ipak ne desava tako lako Pas je imao peh i dobro posekao sapu ali nije odustajao i posle dva izvodjenja marka Bez tracka vetra iz polu okreta  na cist miris i od tada ga ja nisam video da je boxovao  izmedju ostalog i barsku Sljuku Vremenom je poceo da trci sve sire i sire i svaki put ako je divljac bila tu nasao je.Od psa koji je imao problema da se udaljava sada ja imam problem da ga zadrzim u vidokrugu.Ima jos uvek problema u pokrivanju terena ali to i nije neko cudo jer je tek od skora poceo da duva vetar i da se nalaze tereni koji bi bili dovoljno prostrani da bi sistem poceo da se radi Sistem raditi bez vetra  po meni nema svrhe. Nadam se da se vi necete naljutiti ali mi se cini da vi ili ne radite sa svojim psima iliimate malo poljskog iskustva sa pticarima Na terenima na kojima vetar menja pravac  desavaju se svakakve  kombinacije i tu se perfektno vidi kakav nos pas ima jer ce odreagovati na  razlicite nacine oni slabijeg nosa boxuju obavezno na takvim uslovima Licno bi voleo da ovog psa koji je kod mene par meseci u polju uporedim sa vasim psima  koji su birane genetike koju ja postujem  Danas je kod nas duvao jak vetar po kakvom ovaj pas nikada nije trcao iznenadio sam se kada sam ugledao 6 jarebica koje se podizu ispred njega.Nije Sule imao srece da se sa njime radi i da se razvije  kako vcalja ali sto se nosa tice nije skrtareno u njegovom davanju tom psu

Darkom obecavam da cu na prolece zbog tebe doci da sa tim psom i sa njegovim brato trcim utakmicu u jAGODINI i nadam se da ces i ti trcati sa nekim od tvojih Nemac pa da vidimo ko kako radi i ko sta ima

Oba psa sa kojima cu da trcim protiv tebe su skartovi. ne birani jedan je bio bolestan ijeo supu mesec ipo dana kao stenac  jedva je pretekao a drugi je ovaj nerazvijeni sa poenterskom markom Pripremicu dva skarta iz mog odgoja da trce protiv tvojih biranih iz kupovine

12167622_1118280038222083_1065512155_n.j

Ja tek do pecaljke stigao ..

Rolex od Milenkovića, 3 meseca star

Vagres x Chicca A&N

( Vayatt Erp A&N, Carlos II A&N, Hido di Poggio Sanremo, Richard Waghner A&N, Carlos A&N, Prinz A&N, Magnum del Cuore Grande, Sherif A&N ), videcemo sta ova odabrana druzina moze da uradi ...

Ne smeta mi samo je mnogo onih koji pisu a malo je onih koji treniraju i tamo u polju se svasta desava oni koji treniraju to znaju.Cudi me da niko nije kritikovao svetskog sampiona koji je zaseo u marku na sampionatu sveta.Ja sam gledao marku uzivo danasnju i bila je tipicna bretonska iz polu okreta trenutna kao u zid da je udario a na gotovo golom terenu  skoro bez vegetacije Opasan nos ima taj Sule milina ga je gledati koliko je breton samo sto nije dobro odnegovan i izvodjen 

21kiepw.jpg

Prvo leglo pod imenom odgajivacnice , 8 steneta u leglu Loqo2, Ludo, Lom, Lav , Lacky , Lana , Lola i Laguna di ALTADIS, svi ispravnog zubala makazastog zagriza , dobre visine , pokazuju odredjeni potencijal i na terenu tako da je doslo vreme da radimo rodovnike . Malo je nezgodno kad nemate skarta u leglu , mora da se dresi kesa  (dance)  (dance)  (dance)  .