Dom

Epanjel breton - 17.deo

Recommended Posts

Da li ce i kd nas nekada da se pojavi klupska revija

12033210_1117879978241948_38147862621573

Ih bre Prle sto si ti zahtevan, pa prvo treba da ima sta da se napise u toj reviji. . . .

Zamisli samo na sta bi to licilo da stoje slike pasa sa podmetnutim papirima, losim zubalom kao pobednici najacih manifestacija, a na duplerici u sredini poznati expert i sudija zvani "covek od gume " pise o bretonima. Da nije smesno bilo bi tuzno. . .

Jer ima neke novosti vezane za reprezentaciju Srbije na predstojecem takmicenju koje se odrzava u Nisu!!

To je javni podatak, najlakse ti je da pogledas na sajtu kluba.....

Steta sto breton vredi samo za vecinu kao robica  Cini mi se i da je klub vise trgovacki nego rasno orjentisan Cak i oni koji su verovatno hteli da pokrenu nesto u dobrom pravcu su odustali.Sramota je da niko ne objavi fotografije pobednika sa memorijala  Na BK se uglavnom objavljuju fotografije robice i ne retko i skartova Sada smo tacno tu gde nam je mesto.Svuda stenci pa cak i u najavi a na izlozbama  specijalkama 30 pasa maximum O radu i da ne pricam jer se rad Srbskih bretona sveo zadnjih godina na  dva slova A@N meni je tuzno da kao u Spaniji pod nasom zastavom stoje Italijanski vodici sa Italijanskim psima Srbi bi rekli "gde smo posli nigde sta smo radili nista"

Moguce je da su ovakvi tereni gori i od repe katastrofa  Gusta trava a visoka meni do pojasa.I jos jednom se love fazani  kao da je lovni dan.Steta je sto nemam  cime da snimim krivolov pa da mi posle objasne pojedini lovci kako su oni koji treniraju pse krivi sto se cisti sve po polju a lovci su oni koji cuvaju.

12038336_880946481980361_274115510270320

Tokos cestitke za cacove po Leskovcu, ali taman pomislim da je Prle uspeo da ti podigne lovnu etiku na jedan visi nivo, a ti opet jovo nanovo slike ovih jadnih pticica koje si pomlatio sa drugarima. Kad gledam ovu sliku kao da cujem puc-puruc iz el vabilice hehehe

Ne komentarisem fotografiju sa prepelicjom ogrlicom. Vabilica je dozvoljena za ekipu predsednika sekcije ja nisam ovoliko prepelica video za sve dane izvodjenja pasaNa izlozbi na jugu su stradali i psi toliko o juznoj prugi

Na forumu je zabranjeno postavljati fotografije mrtvih zivotinja ali postoje oni koji misle da im je sve dozvoljeno.Ocekujem uskoro fotografiju lovca sa ogrlicom od cevapcica na forumu o Epanjel Bretonima ma sta ima veze 

Pojedini upravnici lovista postavljaju vabilice za svoje klijente koji placaju lov prepelice i naplacuju 1000 din tu uslugu Sad kako i zasto nikom nije jasno ali je tako.Kada vidim kako u subotu mlate fazane i fazanke a kao love sotke i prepelice drago mi je sto sam pre mnogo godina ostavio puske da skupljaju prasinu i priznajem da sam kriv za smanjenje broja divljaci u mom ataru pistaljka unistava.jarebice i fazane