chao manu

Pitbull

Recommended Posts

Pozdrav svima, kao sto vidite nov sam ovdje na forumu, listam po malo teme, citam al mi trebaju samo neke informacije od vlasnika pitbulova i to od onih koji su dobili pita dok je bio malo stene pa ga odgajali do odraslog...

Dakle kakvi su kao ljubimci? Kakva su vasa iskustva? Jel ih lako dresirati? Kako ih dresirati? Dal mogu biti kao cuvari? Dal mogu biti nauceni da cuvaju samo odredjenu teritoriju i samo neke osobe? Dal je vas pas trovan od strane "prolaznika" (da mu neko nesto baci preko ograde) ? Jel moguce nauciti pita da ne uzima od nepoznatih hranu? (Nekom moze zvucati smjesno pitanje xD)

Jos uvjek ga nemam ali planiram da nabavim, svidja mi se taj cuko :D a i kad ga vec nabavim nek radi nesto vise od igranja :D mozda ja previse ocekujem i trazim, mozda ne moze neke stvari ali bolje da pitam iskusnije kako i sta...

Molim admina da temu premjesti u odgovarajuci podforum ako joj nije mjesto ovdje i daaaa citao sam postove ali treba mi sve na jednom mjestu o pitovima, jos uvjek nisam nasao tako nesto... Hvalaaa :D

Druze ako ti je to prvi pas, nebi trebao da uzimas pita, pit moze da bude najbolja zivotinja ali ako se malo i neiskusno radi sa njim moze da izraste u opaku zver. Ali vec ako si se odlucio za njega moras da budes uporan, odlucan i dosta vremena da izdvojis za dresuru psa. Pitovi su jako tvrdoglavi psi ( NE GLUPAVI) i moras 1000 puta da ponovis nesto da bi poslusao i stalno da ga upozoravas na nesto sto nije dobro. A naravno mozes sve da ga naucis kao i svakog drugog psa, samo moras biti jako odlucan i strog. Malo se edukuj ovde na forumu imas sve, ishranu psa pogotovo da bi izrastao u zdravog i snaznog psa, ali isto tako i dresura jer moze da bude vrlo opasan. Pit je radan pas, moze dosta toga, listaj malo po forumu, yt, videces sve, sve je vec ispisano. Pozdrav