Sign in to follow this  
jasmina

Nemacki kratkodlaki pticar (Deut. Kurz. Vor. FCI: 7.1.1-232)

Recommended Posts

Nisam bio siguran, ali evo pravog razloga zasto je nas kolega lovac

pustio ovu divnu kuji niz put;

Naime, znam da pse drzi NA LANCU, bas kao i ja ovde-samo meni je ovo "setalica"

za kondicioni trenig na zici od 20m i na 2m visine, gde kacim pse i ova kuja je ovde privremeno;

Moji psi su u boksevima.

Dakle evo razloga:

5f77874f-1831-4060-a988-f8bbf704c6ae.jpg

Sta reci...

Kuja mu je ukrala na lancu i on je dasa pustio na ulicu, jer ima zenu koja ne podnosi ni lov ni pse, pa mu je bolo najlakse i zarad mira u kuci najcelishodnije da je pusti u moje dvoriste; Kako cujem, ni lovom se vise nece baviti, al ok, to je njegova stvar, samo

sada mi kojima nije stalo samo do prestiza i pobeda u ringovima i u polju, moramo da se pomucimo, jer za nas pas nije masina , vec zivi stvor koji ima dusu i ako ne zadovolji mozes ga prodati ili pokloniti, ali na ulicu ne, to je isto kao da je uzeo pusku i ubio je!

58d31cd3-e35b-407d-a8e9-e54cbaff8b89.JPG

Lepo rece "Sava" na strani za Engleske setere da mnogi lovci, a ja dodajem i ostali,

ne zasluzuju da drze pse.

Ovi pisem sa dozom tuge u srcu i pitam se koliko je jos ovakvih pasa zavrsilo na ulici, pod tockovima automobila, na nisanu lovocuvara i da ne nabrajam dalje, mucno mi je.

I meni je bilo najlakse da je jednostavno izjurim na put, ipak resih da se pomucim i

dam sansu ovoj kuji. Nece ona da ugine samo zato sto ja nemam njen pedigre i sto ona nije pas za titule; Neko ce jednoga dana jako lepo loviti sa njom, a meni je vec sada drago sto sam spasio, sada vec, dva psa.

Ne znam ni ja; Naglasio bih samo da ova kuja nema aposolutno nikakve veze

samnom niti sa mojim psima;

Prvi put je vidim, ali ne smatram da sam zbog toga "plemenit",

siguran sam da bi i ti bio dovoljno uljudan i ucinio isto.

Kada je Breston kao stene otrcao za motorom

(sestra ga je uobicajeno pustila da se istrci po dvoristu, ja bejah u BGD-u),

desetine ljudi u Stopanji (susedno selo NA MAGISTRALI Krusevac-Kraljevo, DAKLE PAS JE MOGAO STRADATI SVAKE SEKUNDE)

ga je zaobislo; Na srecu nasao se tu i

G-din Radivojevic, ime ne znam, nadimak "Murga", stavio ga je u gepek njegovog auta i dovezao ga mojoj kuci; Covek je lovac preko 30 god, vise puta odlikovan za rad, doprinos i zasluge u nasem lovackom udruzenju i prvi je doveo Nemce u Stopanju krajem 70.tih; Dakle, nista nije slucajno i nema pravog lovca niti kinologa bez coveka sa izvesnim ljudskim kvalitetima.

Taj gest Nikada necu zaboraviti i tom Gospodinu sam neizmerno zahvalan.

Lep primer, zar ne...

Moja je moralna obaveza bila da zadrzim kuju neko vreme i da oglasim da je kod mene;

Nisam znao tada da je neki ne-covek pustio, jer je "ukrala" tj. da je bremetita, a i da jesam, opet bih ucinio isto (iako ce biti poteskoca, jer nemam slobodnih bokseva).

Po meni, psi nisu samo prestiz, oni su pre svega ziva bica.

Sto se tice selekcije, tu moramo biti rigorozni, ali ne smemo pasti na testu humanosti-psi koji nisu za utakmice i priplod mogu biti korisni u lovu.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this