Sign in to follow this  
jasmina

Nemacki kratkodlaki pticar (Deut. Kurz. Vor. FCI: 7.1.1-232)

Recommended Posts

je'l to stene od vasih pasa ili ste ga kupili? sta jos imate od NKD? Da li lovite...?

Ne lovim.Nije stene od mojih pasa,vec sam ga dobio na poklon od prijatelja,i pre neki dan sam bio kod njega(kod prijatelja),koji cuva oca mog psa i njenog brata,i bas mi je cudno da musko stene bude manje i sitnije od moje zenkice.Vidi se razlika u grudima,stenac ima sire grudi od moje Nine,ali i visina i tezina mu je manja od njene.

Inace pre nedelju dana sam isao u setnju u loviste i "pade jedna marka",da sam imao pusku bio bi to shure shoot,na 10 metara od mene Nina markirala fazana,poveceg,i kako sam ja poceo da se priblizavam uplasih fazana koji odlete....

nisam ni ja lovac,ne privlaci me to,ja obozavam kerove i rad sa njima,ja sam odgaivac,a moj muz je lovac,tako smo se podelili- on radi obuku, treninge i sve vezano za RAD i sa nemcima i labradorima,i lovi sa njima, a ja onaj lepsi deo posla-spremam i vodim na izlozbe.

letos sam vodila ovog crnog kera i ovu braon kuju(to su brat i sestra iz istog legla) i oba psa imaju po 3xPRM, ker 1xPR,a kuja 2xPR. to su jako mladi psi,i celo leto su lovili,i extra su lovci,ne znam da li cu ih na prolece voditi na izlozbe,ili ce ostati samo lovci.

Prvo Narode da vas pozdravim, pa napokon i ovo da proradi pa da nastavimo ...gde smo stali...Pozzz jos jednom svim ljubiteljima ove rase

CowTarina, kuja ti je prelepa na slikama. Koliko je stara? Da li je lovac ili kucni ljubimac? Iz prilozenih fotki, vidi se da lovi. Ali ono sto se bolje vidi, i sto ja obozavam da vidim, to je LEPO ODNEGOVAN KER, koja god da mu je svrha. Da li imas jos pasa? Pozdrav za tebe i tvoje pse... :P

Zlatko, da li mozes da postavis neku dobru fotkicu tvog psa. Bas bih volela da ga vidim, (Avaline Esko). Nasla sam ga negde na netu, ali nije bilo slika, samo titule.

djina03, moja kuja ima sada skoro 4 godine, a po sivoj njuski izgleda ko 10 :? Prva slika je najnovija od svih. Malo je velika za kuju ali je vrlo dobra u radu. Za sad imamo samo nju, jer zivimo u stanu u gradu. Nekad zelim imat crnu kuju, ali kad ce bit to ne znam jos. Mi nismo lovci iako imamo jednog lovca u familiji. Kuju imamo kao kucnega ljubimca ali isto ide u lov, kad nas neko pozove. Kod nas nema toliko pticara, a na lovu zeca i peradi treba da bude bar jedan pas sa ispitima za to, po novome. Inace je vodimo na utakmice pticara, jer moram uvek nesto raditi s njom. Ako ne radimo samo joj gluposti hode po glavi :twisted:.

Srecom ja malo pomognem kod obuke pticara za ispite u nasom drustvu, pa tako mozem i uvek malo trenirati sa pticama i zecom. Na zalost ove godine u skoli imamo samo jednog kratkodlakog pticara, ostalo su weimeraneri, seteri, vizsle i jedan breton. Trebat cu pogledat slike iz proslih godina, pa cu stavit jos koju sliku mladih pticara na skolanju.

Moj muz je lovac, ja sam samo odgaivac. Imam odgaivacnicu LABRADORA, a cuvamo i nemce. Sada imamo dve kuje i jednog kera iz istog legla od 19 meseci, kuje KALLA-svetlije braon, i KORA-melirano crna,i ker KORTO-crn. Strasni su lovci, imaju odlican nos, marku, stil... Moj muz lovi svuda,i pa Vojvodini,( prepelice), posto ih kod nas slabo ima. Lovi i na Zlatiboru, i u Niskom okrugu, i svuda gde ima pernate divljaci; jarebica i fazana, (a i zeca)... Na sve su probani. Maximalno obuceni za lov, iako su jos mladi. A prosle godine sam ih izvodila na par izlozbi. Mozda im se posreci i ove sezone da ih izvedem na koju.

Tvoja kuja je prelepa, mada, kao sto kazes izgleda starije, (zbog bele brade) jeste malo velika, ali je utegnuta, i lepo negovana, i to mi se svidja,i kod pasa,i kod pravih odgaivaca... POZZZ, evo malo slika,marki.

KORTO

Korto007.jpg

Ovo je KALLA

nemci009a.jpg

a ovo je KORA

IMG_1307.jpg

Moj muz je lovac, ja sam samo odgaivac. Imam odgaivacnicu LABRADORA, a cuvamo i nemce. Sada imamo dve kuje i jednog kera iz istog legla od 19 meseci, kuje KALLA-svetlije braon, i KORA-melirano crna,i ker KORTO-crn. Strasni su lovci, imaju odlican nos, marku, stil... Moj muz lovi svuda,i pa Vojvodini,( prepelice), posto ih kod nas slabo ima. Lovi i na Zlatiboru, i u Niskom okrugu, i svuda gde ima pernate divljaci; jarebica i fazana, (a i zeca)... Na sve su probani. Maximalno obuceni za lov, iako su jos mladi. A prosle godine sam ih izvodila na par izlozbi. Mozda im se posreci i ove sezone da ih izvedem na koju.

Tvoja kuja je prelepa, mada, kao sto kazes izgleda starije, (zbog bele brade) jeste malo velika, ali je utegnuta, i lepo negovana, i to mi se svidja,i kod pasa,i kod pravih odgaivaca... POZZZ, evo malo slika,marki.

KORTO

Korto007.jpg

Ovo je KALLA

nemci009a.jpg

a ovo je KORA

IMG_1307.jpg

pogledala sam vas sajt,i dopadaju mi se vasi psi...

Izdvojila bih od muzljaka FALCK-a,(ako se ne varam,to je ker

sto je u poslednjem ZOVu na stranici "mladi sampioni")?

A od zenki, dopada mi se mlada kuja DENI.

Verovatno ce ta kombinacija koju ocekujete u maju biti dobitna.

Pozzz i puno srece.

:P hvala

ja sam samo radila sajt pa sam htela da ga i drugi vlasnici ove pasmine pogledaju,nisu moji psi...ali gledacu da se i vlasnici prikljuche forumu :wink:

Da li je moguce da ja ovde nemam sa kim da se druzim??? :cry:

Pa gde su svi ti vlasnici,i odgaivaci nemackih kratkodlakih? :?

Nemcima (kao i labradorima) osecaj za rad i lov je urodjen.

Dok su mali sa svega par meseci mozes da ih podstices na aport

kroz igru, naravno, lopticom. Sve to bez forsiranja, koliko je njemu

to zanimljivo i koliko zeli da se "igra". Sa jedno 6 meseci mozes tu igru

da usavrsis krilom od fazana i komadom drveta, obmotanim zecijom

kozom. Napravis da ne bude preveliko i pretesko za njegov uzrast.

Tako ga pored aporta ucis na miris divljaci,i ukus perja i dlake u ustima.

I to sve kroz igru i bez forsiranja...

Tako ce ker i da ukapira aport,samo bez zurbe jer pre godine, i prve

lovne sezone nema svrhe za osbiljnijom obukom.

Moja kuja sada devet meseci stara, savrseno zna sta je aport (aportira iz vode drvo tezine 2kg) ali problem je sto kada uzme aport ne ide direktno kod mene da mi da aport vec pokusava da ga zadrzi za sebe i hoce da se igra sa njim (da ga gricka).To je ono sto me muci i sto ne znam kako da ispravim.

Tvoj ker je jos uvek relativno mlad i zato mu je vise do igre nego do rada

i poslusnosti. Pokusaj sa "nagradom" (drzu saku granula u dzepu) to je

dobra taktika. Svaki put kad ti donese aport ti mu das nagradu,a kad

skenenegde sa aportom,nemoj da ga juris,ti ga zovi odsecnim, ozbiljnim

i jasnim tonom, pa kad ti pridje, ti smanjis ton, kezes "BRAVO" potapses

ga, i das mu "nagradu".

Taj redosled bi trebalo da poveze za neko vreme. Vrlo je vazno da ukapira da si ozbiljan dok ne odradi aport do kraja,a da bude nagradjen

kad odradi kako valja...

pokusaj pa se javi.Srecno...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this