Sign in to follow this  
jasmina

Nemacki kratkodlaki pticar (Deut. Kurz. Vor. FCI: 7.1.1-232)

Recommended Posts

Pozdrav svima koji vole pticare. Izvinjavam se ako ne pisem srpski, jer dolazim iz Slovenije.

I ja sam ponosna vlasnica jedne kuje NKD, koja ima sad 3,5 godine. Nije za izlozbe ali je odlicna u radu. Zar netko ovde ide na utakmice sa svojim pticarom?

Dodat cu i koju sliku, kad stignem.

Pozdrav svima koji vole pticare. Izvinjavam se ako ne pisem srpski, jer dolazim iz Slovenije.

I ja sam ponosna vlasnica jedne kuje NKD, koja ima sad 3,5 godine. Nije za izlozbe ali je odlicna u radu. Zar netko ovde ide na utakmice sa svojim pticarom?

Dodat cu i koju sliku, kad stignem.

Zdravo Kararina pre svega da ti pozelim dobrodoslicu na ovom forumu.Ja do duse nisam vlasnik NKD nego NOD kuje i veoma sam zainteresovan za utakmice u radu. Moja kuja je mlada 3 mes. i zato bih voleo da malo vise pises o tome kad si pocela sa obukom, sta ste prvo radili itd.

Pozdrav!!!

Marko

Zdravo Mare. Hvala na dobrodoslicu na forumu.

Kod nas imamo za pticare veoma teske normative i ispite, da kontinentalni pticar moze da ide u lov ili na lovacke utakmice. To je PZP (Pomladanska vZrejna Preizkusnja) i JZP (Jesenska vZrejna Preizkusnja) ispit za mladog psa do 2 godine, ako to ne prodje onda SPP (Sirsa Poljska Preizkusnja) utakmica kasnije, ko je pas stariji. Ne znam kako se sve ovo zove kod vas, zato pisem po nase.

Sa pravim skolanjem smo poceli sa oko 10 mes. u nasom klubu. To je bilo osnovno skolanje lovackih pasa. Kod nas se to zove Vaje poslusnosti. Tu se rade sve vaje za osnovno skolanje i jos aport i "down". Zatim smo u proljecu isli na pripremu za ispit PZP i opravili taj ispit i u jesen isto obavili pripremu za JZP i onda i ispit. Imam srecu da imamo nas klub za pticare, jer ja nisam lovac, ni moj decko iako imamo lovaca u familiji ali nisu neki ljubitelji pasa. Bez tog kluba ne bih mogli da uradimo toliko od nase kuje koliko smo to ucinili.

E upravo jucer smo isli na najvecu internacionalnu utakmicu za pticare kod nas SPP-Sezunov memorial i jos smo umoreni od svega. Bilo je super i osim slusanja gospodara :twisted: nasa Cuba radila je kako treba. Ja je skolam, a na utakmice ide moj decko, jer ja nemam nervi za to.

Steta je samo sto nije bilo ni jednog takmicara sa inostranstva.

Volela bih ako mozes napisati kako sve to skolanje ide kod vas i kakve utakmice imate.

Zdravo Mare. Hvala na dobrodoslicu na forumu.

Kod nas imamo za pticare veoma teske normative i ispite, da kontinentalni pticar moze da ide u lov ili na lovacke utakmice. To je PZP (Pomladanska vZrejna Preizkusnja) i JZP (Jesenska vZrejna Preizkusnja) ispit za mladog psa do 2 godine, ako to ne prodje onda SPP (Sirsa Poljska Preizkusnja) utakmica kasnije, ko je pas stariji. Ne znam kako se sve ovo zove kod vas, zato pisem po nase.

Sa pravim skolanjem smo poceli sa oko 10 mes. u nasom klubu. To je bilo osnovno skolanje lovackih pasa. Kod nas se to zove Vaje poslusnosti. Tu se rade sve vaje za osnovno skolanje i jos aport i "down". Zatim smo u proljecu isli na pripremu za ispit PZP i opravili taj ispit i u jesen isto obavili pripremu za JZP i onda i ispit. Imam srecu da imamo nas klub za pticare, jer ja nisam lovac, ni moj decko iako imamo lovaca u familiji ali nisu neki ljubitelji pasa. Bez tog kluba ne bih mogli da uradimo toliko od nase kuje koliko smo to ucinili.

E upravo jucer smo isli na najvecu internacionalnu utakmicu za pticare kod nas SPP-Sezunov memorial i jos smo umoreni od svega. Bilo je super i osim slusanja gospodara :twisted: nasa Cuba radila je kako treba. Ja je skolam, a na utakmice ide moj decko, jer ja nemam nervi za to.

Steta je samo sto nije bilo ni jednog takmicara sa inostranstva.

Volela bih ako mozes napisati kako sve to skolanje ide kod vas i kakve utakmice imate.

Sto se utakmica kod nas tice nisam bas narocito upucen sto se pticara tice. Znam da pas da bi dobio dozvolu da ide u loviste treba da polozi nesto kao istpit urodjenih osobina.Ovim ispitom su obuhvaceni saradnja sa vodicem, odloznost na pucanj, nos.

A sto se takmicarskih utakmica tice znam samo da postoje utakmice tipa A,B,C, a sad sta se pod njima podrazumeva to jos nisam siguran jer jos sam nov.

Slobodno stavljaj slike svog psa bas bih voleo da je vidim u radu.

Pozdrav!!

Zdravo,

Sto se utakmica kod nas tice nisam bas narocito upucen sto se pticara tice. Znam da pas da bi dobio dozvolu da ide u loviste treba da polozi nesto kao istpit urodjenih osobina.Ovim ispitom su obuhvaceni saradnja sa vodicem, odloznost na pucanj, nos.

Kod nas je to PZP ali nije dovoljno za dozvolu za loviste. Za to treba i JZP kojeg sastavljaju sva tri podrucja rada pticara (voda + aport race, polje + aport fazana, vlecka + aport zeca).

Eto stavila sam nekoliko slika na net http://cuba.moj-album.com/album/104056/

Slike i clanak sa utakmice :

http://www.pticarji.net/articles.php?lng=si&pg=221

http://www.pticarji.net/plugins/diaporama/diaporama.php?lng=si&diapo_id=8

Zdravo,

Kod nas je to PZP ali nije dovoljno za dozvolu za loviste. Za to treba i JZP kojeg sastavljaju sva tri podrucja rada pticara (voda + aport race, polje + aport fazana, vlecka + aport zeca).

Eto stavila sam nekoliko slika na net http://cuba.moj-album.com/album/104056/

Slike i clanak sa utakmice :

http://www.pticarji.net/articles.php?lng=si&pg=221

http://www.pticarji.net/plugins/diaporama/diaporama.php?lng=si&diapo_id=8

Super su slike. Pregledao sam sve slike sa vaseg sajta "pticarji" vidim dosta se organizovano radi sa psima sto je jako dobro.

Zanima me sa koliko meseci otprilike stene pocinjete da ucite komandama poslusnosti kao sto su sedi lezi, stoj itd.

Ako ti nije tesko napisi koje sve komande poslusnosti radite i kojim redosledom.

Pozdrav!!!

Drago mi je da sam nasao ovaj forum, da li neko ima na prodaju mladunce?

Ja sam sa drugarom uzeo danas stene, koje je rasno ali papiri nisu izvadjeni, tj mogu se izvaditi ako se plati dadzbina Kinoloskom Savezu Srbije.

Presudilo je to sto sam 2 puta lovio sa majkom tih stenaca i dopala mi se. Posebno me odusevila danas kada je donela 2 izgubljena fazana, jedina pored ostalih pasa. Nije ih ocerupala niti ostetila. Jako lepo i slusa i lepo markira. A koliko sam cuo to nije prvi put da se tako istice.

Generalno solidna kuja, a cena stenaca skoro pa dzabe, 2000 dinara.

Bilo je 5 stenaca, 4z i 1m.

Mogu postaviti i koju slikicu ovih dana.

Inace, da me ne razumete pogresno, cene ovih pasa su daleko vece, s razlogom, i to nije realna cena, pogotovo za radnu (lovnu) liniju.

Ovo je vise da ne bude bas na poklon.

Sve u svemu, pohvale za ovu prelepu rasu.

Milan

Super su slike. Pregledao sam sve slike sa vaseg sajta "pticarji" vidim dosta se organizovano radi sa psima sto je jako dobro.

Zanima me sa koliko meseci otprilike stene pocinjete da ucite komandama poslusnosti kao sto su sedi lezi, stoj itd.

Ako ti nije tesko napisi koje sve komande poslusnosti radite i kojim redosledom.

Pozdrav!!!

Eto, javljam se opet malo. Mi smo poceli s osnovama vec kad smo je dobili. To je da dolazi na pozov i sedi, lezi. Pticari su veoma inteligentni i brzo skuze sta mi to zelimo od njih. Super je skolanje s klikerom, al nismo to jos znali pre tri godine. Ostale komande smo je ucili u skoli za lovacke pse. Mnogo od toga bih je sada drukcije naucila, ali to nama je prvi pas, pa ucimo se jos i mi svake toliko nesto novo i bolje.

Nema nikakve stete ako pocnes sa skolanjem prije ili kasnije, vrlo mladog psa trebas uciti s pozitivnom motivacijom, korekcije dolaze kasnije, kad je stariji. Mislim da je nabitnije psa naterati da suraduje s tobom, da si mu jedina zanimiva stvar oko njega. Tu sve pocinje.

Nisam ja nikakav strucnjak na skolanju, mozda ti moze ko drug bolje reci.

Arrow, cestitke na novoj prinovi i stavi koju sliku malenog

Nema nikakve stete ako pocnes sa skolanjem prije ili kasnije, vrlo mladog psa trebas uciti s pozitivnom motivacijom, korekcije dolaze kasnije, kad je stariji. Mislim da je nabitnije psa naterati da suraduje s tobom, da si mu jedina zanimiva stvar oko njega. Tu sve pocinje.

Pa tako sam i ja planirao. Ona sada ima tačno tri meseca i obuku radim isključivo motivacijom odnosno nagradom, i za sada zna dve komande koje radi odlično. Tek tamo sa nekih osam meseci počeću da joj postepeno uvodim korekcije.

A ovo je jos jedan zestok pas Jeck Lardowik, inace trci za Hrvatsku reprezentaciju i na zadnjem kupu bio je Ecc 1.. U vlasnistvu je Harija, a odgajivaci su momci iz Jagodine Lardowik.

URL=http://img472.imageshack.us/my.php?image=frankowithjecklardowikinfield9.jpg]frankowithjecklardowikinfield9.th.jpg

Klikni za vecu sliku ...

A ovo je jos jedan zestok pas Jeck Lardowik, inace trci za Hrvatsku reprezentaciju i na zadnjem kupu bio je Ecc 1.. U vlasnistvu je Harija, a odgajivaci su momci iz Jagodine Lardowik.

URL=http://img472.imageshack.us/my.php?image=frankowithjecklardowikinfield9.jpg]frankowithjecklardowikinfield9.th.jpg

Klikni za vecu sliku ...

I evo jos jedan pas iz Lardowik, Happy Lardowik. Trenutno je u Italiji kod predsednika kluba za NKD Beneti Radames-a. Vec ima CACIT, R.CACIT i tek se ocekuje od njega...

Ovo je slika sa Benetijevog sajta

happy_1_g.jpg

A ovo iz Jagodine

happy5jn.jpg

Danas video forum,pa da vam se pridruzim...

Vlasnik sam Kanga,4-mesecnog NKP...Dobio ga iz Beograda,iz legla od 8 stenadi...On je bio najveci i najzivahniji...Kod mene je u velikom dvoristu,sa jos jednim psom,malim mesancem pekinezera,pa ima drustvo,i neumorni su u igri...Jos ga nisam vodio u sumu,ali vidim instinkti vec rade...Dosta cesto se zagledava u golubove koji ponekad slecu.

Terapije ciscenja od glista,i vakcine radim redovno,jedina za mene polu-mana je sto mu rep nije secen.

Imam prijatelja koji ide cesto u lov,pa sam mislio da ga vremenom vodim,ali neki kazu obuka se ne radi pre godinu dana starosti,neki kazu drugacije...

Evo par fotki Kanga:

kang1om5.th.jpg

kang2un1.th.jpg

kang3ph4.th.jpg

kang4fd6.th.jpg

kang5sg0.th.jpg

Aleksa

Guest fiksideja

da li neko moze da mi kaze, gde se moze polagati ispit urodjenih osobina, ja imam bigla, i naravno on je gonic, bi trebalo da je isto.

zanima me podrucje vojvodine, i sve do zapadne morave!

unapred hvala

Evo mene posle CACIB BG sa zakasnjenjem. Pratio sam ocenjivanje i nkd pticara. Sudija je po meni lepo odradio svoj posao svaki pas bez izuzetaka je imao istu proceduru kroz koju je trebao da prodje, znaci: kruzno kretanje, pravolinijsko, stav, pregled zubala i testisa, pregled ledja i sapi, i neznam bas tacno sta je ocenjivao prilikom rada sa klikerom ali verovatno paznju, sluh i vid. Sa te strane sve je bilo fer i korektno. Plasman pasa ne bih da komentarisem samo cu postaviti sliku prvaka rase.

kcZWhIROu0y9rpSY.jpg

Pas iz razreda radnih Elber Pillea (Vagant Ks Vom Hege-Haus x Mpempa)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this