Dom

Sarplaninac - 107.deo

Recommended Posts

On 4/5/2019 at 3:39 PM, Dicevski said:

Moja unuka Angela i Sharko, uchesnici Memorijala prof. Pavlovica......2qiwj0h.jpg

Moja sfera užeg interesovanja nisu šarplaninci, ali sam se sretao sa njima celog života.
Poslednjih godina ovde u kraju Beograda gde živim gotovo da ih i nema, a nekada ih je bilo poprilično.
Da li je to slučajnost ili im brojnost zaista opada?
Ovde su se namnožile neke rase koje su ranije bile reteke ili ih i nije bilo kao što su kavkasci, azijati, kangali, akite itd.
Vidim da si iz Makedonije pa mi reci da li se moje zapažanje odnosi i na Skopje i okolinu ili ne?

Uzgred, prof. Pavlovića sam i lično poznavao i bio je predsednik BKD kada sam počinjao, a koliko se sećam bio mi je i u komisiji kada sam polagao sudijski ispit.

On 4/14/2019 at 9:30 AM, Sava said:

Moja sfera užeg interesovanja nisu šarplaninci, ali sam se sretao sa njima celog života.
Poslednjih godina ovde u kraju Beograda gde živim gotovo da ih i nema, a nekada ih je bilo poprilično.
Da li je to slučajnost ili im brojnost zaista opada?
Ovde su se namnožile neke rase koje su ranije bile reteke ili ih i nije bilo kao što su kavkasci, azijati, kangali, akite itd.
Vidim da si iz Makedonije pa mi reci da li se moje zapažanje odnosi i na Skopje i okolinu ili ne?

Uzgred, prof. Pavlovića sam i lično poznavao i bio je predsednik BKD kada sam počinjao, a koliko se sećam bio mi je i u komisiji kada sam polagao sudijski ispit.

Pa uglavnom da,

poshto ste sve ovo napisal ispod slike koje sam ja postavijo zelim samo da kazem da je Bratimir Bjelica poklonijo ovok kera mojoj unuki i po meni je tipichan Sharplaninac,  bez nikakvih mana shto se tiche sa Kinoloshke strane, zivi na planini i vredno  radi svoj poso.....

Just now, Dicevski said:

Zensko shtene od kombinacije -Sharko od Bjelice x Meca od Dicevskog.....2enq33s.jpg

Danas sam razgovarao sa čovekom vlasnikom kasapnice inače veterinarom po obrazovanju, ima dva šatplaninca, a i otac mu je držao šarplanince. Pse nisam video, samo smo pričali. Uglavnom kaže kako mu jedan pas ima 100 kila. Meni to zvuči preterano, ali ipak da pitam da li je to moguće!?

Moj drug Tadic Vukasin tako zvani (Vule) i ja na planini....Makedonija2lbz5n9.jpg

Edited by Dicevski