Recommended Posts

Imam zenku retrivera, staru 5 meseci. Ona hoce da se igra, da se mazi, i sve, u setnji je skroz, al nekad pocne da me grize, i nece da pusti. Za sada je mogu nju da savladam, ali ne zadugo. Mislim da ona samo hoce da se igra i da ne zeli da idem, ali i kad izadjem da se igram sa njom, isto me tako gricka. Ne znam sta da radim. Molim vas pomagajtee. Hvala unapred.

Tvoj pas je još mlad i u fazi je menjanja zuba, pa te neprestano grize. 

Mi smo taj problem donekle rešili onim kostima od teleće kože, mislim da ih imaš u svakom pet šopu, jako su dobre i štene se po ceo dan zanima njima.

A kad ugrize za ruku, onda samo vikneš malo jače ''Boli!'' i skloniš se na kratko, znači bez batina, treba imati strpljenja, još je štene.

Imam zenku retrivera, staru 5 meseci. Ona hoce da se igra, da se mazi, i sve, u setnji je skroz, al nekad pocne da me grize, i nece da pusti. Za sada je mogu nju da savladam, ali ne zadugo. Mislim da ona samo hoce da se igra i da ne zeli da idem, ali i kad izadjem da se igram sa njom, isto me tako gricka. Ne znam sta da radim. Molim vas pomagajtee. Hvala unapred.

Ako je to jedini problem, imas savrsenog psa.  Moze i ovako kao sto rece Jovanaa iznad, samo glasnije uzvik nego kod uobicjne komunikacije. Mene je moj kao stene kada mu se priblizim njusci grizao za nos????? kaopirao me kao psa. Brzo smo to resili i posle tri dana je sklanjao glavu. Moras da ti budes iznad psa u svim situacijama. To je za citav zivot.

Nema nadam se, ti zivis sa tim psom. Hoces on da bude gazda i da radi sta hoce? Zamisli da imas ovog mog ili nekog pastirca i on radi sta hoce . 

Ajde samo cvrsto i odlucno, nagrada za dobro, kazna za lose.