Petite

American Pit Bull Terrier -APBT - 24.dio

Recommended Posts

Ne kazem ti ja nista od ovog da kazem ili prorokujem da neces da izadjes na kraj. Nego samo da znas sta moze da te ceka i kada otprilike moze da te ceka, dakle ne za dve tri godina i da prepoeznas kada  i znas kada da  Apaca blagovremeno izvuces iz pseceg drustva, posebno to vase jeste celo malo tempirana bomba, slozili ste se i vi iz tog drustvanca. 

Takodje, ja bih, da je Apac moj, radila na tome da prevazidjemo tu generalno plahost, plasljivost, da je nema i da je ne pokazuje u standardnim situacijama, da bude opusten a ne u stresu da pored necega ne moze da prodje.  I birala bih maksimalno pse dok se jos sa njima druzi, koji doprinose tome da bude opusten i da to bude pozitivno a ne da bude u stresu, pa makar to bio stres od napasne sitnezi a tek bih izbegla bilo koju situaciju u kojoj amstaf moze da mu zarije zube u vrat. 

Bicete odgovorni vlasnici ako nigde nikome tokom njegovog zivota ne napravite "ju sta mu bi" s***nje, da niko ne strada od pasa zbog toga sto vi niste ucinili nesto sto ste mogli da se to ne desi. To je dobar vlasnik pita. Mislim za okruzenje dobar vlasnik. 

Edited by Tuncay

On 11/13/2017 at 6:59 AM, MaraDanic said:

...  ima 9 meseci.... on je jako plasljiv. Svega se boji, svakog psa, i bisona i maltezera...

Dovoljno saznanje da budete na oprezu. Jednom ce ukapirati da je porastao.  Plasljiv pas = nesiguran u sebe = OPREZ UVEK!

Hvala na savetima. On se svakako ne seta vise slobodan vec dva, tri meseca. Ne samo zbog drugih pasa vec i zbog ljudi jer ga se plase zbog velicine i izgleda. Svakako cemo se druziti obde i dalje pa cemo videti u sta ce izrasti. Za sad je kao sto rekoh da ga zovem, plišani. :)

MaraDanic moj vam je savet da kupite ili napravite breakstick, to je obavezna stvar u setnji bilo kog vlasnika pita..Pogledajte kako se koristi, u slucaju da znate kako se koristi nosite ga i manje ce vas boleti glava ako dodje slucajno do necega..Ja se ugek zapitam kad vidim tako neke ljude sta bi bilo kad bi se desio incident a brejka nigde..pozz

Sto se tice APBT Kluba Srbija , bicete blagovremeno obavesteni . 

2018 . verovatno samo jedan show godisnje , najverovatnije maj ili setembar . 

Glavni sponzor se verovatno menja bas kao i lokacija odrzavanja , no to sve otom potom .

Moj je takodje hteo jer smo mu dopustali dok je bio mali. Ali kada sam jednog dana odlucila da je dosta jer je bilo gomila dlaka, jednostavno bi mu rekla Ne! kad god krene da se penje i mesto. Mesto nam je sada uglavnom univerzalna komanda u kuci kada necemo da smara ljude, kad pocne da cvili jer je nestrpljiv dok se oblacimo da ga izvedemo itd. Mislim da je ovo vise za onu temu dresura al neka admini izbrisu ili sta vec.

Nema to puno veze sa rasom. On mora da zna gde mu je mesto. Moj tako  cvileo svaki put kada bi jeo. I onda meni bude zao i natovarim mu jos hrane pa sam  onda cistila povracku po kuci. Sada je naucio da ne sme da cvili a ja sam mu svaki put teska srca kad god bi poceo govorila mesto i tisina i cim bi poslusao naravno poslastica. Sada je jako vaspitan i poslusan pas koji svoju prostirku smatra mestom. Pa ako necu da lezi u dnevnoj samo je prebacim u hodnik i on odmah ode tamo. 

Edited by MaraDanic

Kakvi preparati manite se toga, samo prirodno.preparati ce unistiti ovu rasu.pod 'preparatima'i kukavice rade dobro,a onda ce u priplod uci upravo takvi pod 'preparatima'i malo po malo izgubice se najveća vrlina ove rase tzv.gejm.pozdrav za prave ljubitelje karakternih pasa.

Kukavice pod preparatima su jos vece kukavice, preparati ne pojacavaju gejm, gejm je psiholoska vrlina a ne fizicka..

Vrhunski sportas ce na preparatima biti jos bolji sportas, to je dokazano kroz povijest i tako je kod pasa..

Jadna vam majka tj pas ako ga dovedete cistog na psa pod kemijom ako su kojim slucajem iste kvalitete...pisi kuci propalo...odose dobar pas, otisla gomila love.

99% pitađija roka svoje pse kemijom

AMEN

a di se mogu nabavit i koji se koriste ne mogu odgovorit jer ih ne koristim i ne nabavljam

Gresis,jer postoje preparati koji uticu i na psihu.ali isto tako mnogi pitovi staju upravo zbog umora i pregrejanosti a pod preparatima idu preko realnih mogucnosti i na taj nacin prirodno izdrzljiviji pas ispada losiji i onda losiji psi idu u priplod a to je pogubno za rasu. Za neku deceniju najbolji ce biti oni koji koriste 'najbolji' preparat.a istinski gejm i fizičke sposobnosti bice izgubljene.

14 hours ago, joke100 said:

Kukavice pod preparatima su jos vece kukavice, preparati ne pojacavaju gejm, gejm je psiholoska vrlina a ne fizicka..

Vrhunski sportas ce na preparatima biti jos bolji sportas, to je dokazano kroz povijest i tako je kod pasa..

Jadna vam majka tj pas ako ga dovedete cistog na psa pod kemijom ako su kojim slucajem iste kvalitete...pisi kuci propalo...odose dobar pas, otisla gomila love.

99% pitađija roka svoje pse kemijom

AMEN

a di se mogu nabavit i koji se koriste ne mogu odgovorit jer ih ne koristim i ne nabavljam

Pitanje je trebaju li svi psi preparate. Na dalje isti preparat neće isto djelocvati na 2 različita psa. Znači da bi bili sigurni da preparat maksimalno poboljšava psa prvo bi trebalo vidi psa bez njega i s njim, testiranog u istim okolnostima. Čak je kroz povijest, pa i u novije vrijeme bilo pasa za koje sam siguran da su stali zbog pogrešnog korištenja preparata.

Ali verovatno je bilo ,znate bolje koji su izdrzali zbog preparata i to skrece ipak selekciju ili gresim .Ako je bilo pre pasa bez hemije pocetkom 20 veka i bili vrh ....hemija mi dodje kao varanje .Ako se radi o dva psa teorijski i da jedan odskace za jedan procenat i da imaju isti trening i da taj nizi za jedan procenat je na hemiji a ovaj drugi naturalac da kazemo i da hemicar pobedi to nije prirodna selekcija ipak.....sta kazeze pitadzije ima li ovo logike.Bliska je linija sa profi sportom stim da je hemija i kod njih samo mali deo ukupnog rada ,genetskog potencijala isto kao ajmo reci pasa ali istog pobediti preko hemije mi varanje.

Po meni je veca greska i losiji utjecaj na buduce narastaje ima preslabo testiranje pasa prije natjecanja..

Danas psi nakon 1 role od 10 minuta idu u natjecanje, dobiju prvo natjecanje za pola sata na osnovu snage i ugriza, upare poslije toga 30 kuja jer eto taj pas je masina i onda sljedece natjecanje naleti na PRAVOG BULLDOGA i stane za 15 minuta a iza njega ostalo 50 stenaca..

Mislim da kemije ne utjece na gejm, ako i je onda je to u jako malim postotcima.

Tor, potpisujem sve sta si naveo...

Najveca prednost psa na kemiji nije u samom natjecanju vec u treningu, pas na pravilno odrađenoj kemiji se skoro pa nemoze PRETRENIRAT, Jako Jako tesko, puno se brze oporavlja od treninga, misici rade bolje, ne pate tetive itd..

Jeli prevara ili nije to je najmanje bitno virujte mi...zato sto, PONAVLJAM, 99% fajtera daje psima kemiju..

To vam dode na ono: ne dajem ja psu kemiju da bude bolji nego da bude jednak drugom psu jer je i on na kemiji..kao u MMA ili drugim borilackim sportovima skidanje kilaze prije vaganja, ne skidaju ju je oni da bi bili bolji nego zato jer je i protivnik skida..

Sportski pozdrav

19 hours ago, Mastin1 said:

Gresis,jer postoje preparati koji uticu i na psihu.ali isto tako mnogi pitovi staju upravo zbog umora i pregrejanosti a pod preparatima idu preko realnih mogucnosti i na taj nacin prirodno izdrzljiviji pas ispada losiji i onda losiji psi idu u priplod a to je pogubno za rasu. Za neku deceniju najbolji ce biti oni koji koriste 'najbolji' preparat.a istinski gejm i fizičke sposobnosti bice izgubljene.

tacno. kao sto ima preparata za srecu, ja znam za dopamin i sl

koliko je to dobro za selekciju, naravno ne i ne bih se slozio sa poslednjom recenicom.

ali ovo me zbunjuje, plasi i nisam dovoljno strucan

Резултат слика за chemical drugs for better game

Posto nisam nasao na forumu bas detaljno objasnjeno za moj takoreci problem, odlucio sam ovde da napisem jer sam siguran da ste se susretali sa time. Naime imam stene mesanca Prese i Staforda, sada je staro 10 nedelja, i u zadnjih par dana sam primetio da mu je jedno uvo palo, tj sada je kao ruzino uvo dok je drugo savrseno preklapajuce. Znam da to ne znaci jos nista jer je stene mlado ali bih voleo da vidim sta bih mogao sada da uradim kako bi i drugo uvo bilo preklapajuce. Stene jede Premil pupy/yunior, dodajem mu jogurt, ad kapi i Trixe kalcijum jednu tabletu u jedan od 4 obroka dnevno.