Petite

American Pit Bull Terrier -APBT - 24.dio

Recommended Posts

Spremni smo mi na njegovo delikventno ponasanje. Cak smo ga ocekivali i sada ali neverovatno je koliko se on plasi svega. Ne znam zbog cega. Dimi se kontejner i on zakuca i nece da prodje

1 hour ago, MaraDanic said:

Spremni smo mi na njegovo delikventno ponasanje. Cak smo ga ocekivali i sada ali neverovatno je koliko se on plasi svega. Ne znam zbog cega. Dimi se kontejner i on zakuca i nece da prodje

Možda neke traume iz prošlosti, možda genetika "pokvarena roba".   Što se tiče ponašanja prema drugim psima, možda ostane hladan čitav život, možda proradi, ali to uspijete kontrolirati -bilo je pasa koji su bili vrhunski u ringu, a vlasnici su ih šetali po ulici bez problema, a možda proradi i pretvori se u potpunog luđaka. Naravno ako je normalan pas očekujte tipično psećije ponašanje bez obzira na to želi li se boriti ili ne- kao npr. pokazivanje dominacije.

2 hours ago, Passion Seeker said:

I od najboljeg fudbalera deca imaju dve leve noge. Mislim da je bitniji odgoj i vaspitanje od genetike u tom borbenom smislu. Jos je mlad tako da ocekuj da za dve godine i manje krene da ima problem sa drugim muzijacima,nema veze sa rasom ,prica oko dominacije .

Genetika je važna. I kod borbenih pasa postoje psi koje je lakše socijalizirati, oni koji uče i koji su tvrdoglavi......

Pa ne znam koje traume. Ziveo je sa majkom i bracom i sestrama do dva meseca. Kod nas nije imao ni jednu traumu. Inace je jako pametan i brzi uci, poslusan je. Ja sam bila trudna kad je dosao tako da sam sav svoj majcinski instinkt u tom trenutku usmerila na njega.:) bio je mazen i pazen kao mala beba.

Edited by MaraDanic

Događa se to jbg

Imao sam par takvih stenaca, jednostavno su plasljivi, znam i par vrhunskih pasa koji kad rade rade kao masine ali kad se priblizi covik odma podvijaju rep i bize u kucicua znam sa sigurnoscu da nilad nisu zlostavljani

Ma nije jbg. Meni je trebao ljubimac. Ja ne zelim da on ulazi u konflikte. Bude mi zao kad ga drugi psi smaraju ali on je divan pas takav kakav je i mozda ce me neki osuditi ali ja mu verujem i ne sumnjam u njegovu poslusnost i odanost. Nsravno to ne znaci da nismo oprezni. 

8 hours ago, MaraDanic said:

Ma nije jbg. Meni je trebao ljubimac. Ja ne zelim da on ulazi u konflikte. Bude mi zao kad ga drugi psi smaraju ali on je divan pas takav kakav je i mozda ce me neki osuditi ali ja mu verujem i ne sumnjam u njegovu poslusnost i odanost. Nsravno to ne znaci da nismo oprezni. 

Kao što Joke kaže genetika. Ima pasa što se plaše nepoznatihl judi, nepoznatih predmeta (auti) ili općenito prostora koji ne poznaju.

U pitanju je mlad pas tako da moze se tu ocekivati svasta u rasnom smislu i cuveni dibo ako sam ubo ime je kazu bio sav metiljav dok nije proradio.Neko je pravlio da pit i drugi psi ne ide slazemo se pitadzije?

1 hour ago, Red Army said:

U pitanju je mlad pas tako da moze se tu ocekivati svasta u rasnom smislu i cuveni dibo ako sam ubo ime je kazu bio sav metiljav dok nije proradio.Neko je pravlio da pit i drugi psi ne ide slazemo se pitadzije?

Kako misliš?

3 minutes ago, Red Army said:

Mislim na pustenog pita u parku za pse .Pa cak i da se radi o najlosijem nagonski receno pitu to zna da dovede do sranja.

U većini slučajeva zna i ako se pit pušta sa drugim psima treba paziti. Ali postoje izuzeci, naravno tu se radi o liniji i odgoju.

Grch Daisy 5w je jean od njih, grch Dendy 7w je drugi primjer, znam za neke pse koji su bili iz parenja te dvije linije da su radili i u rasplodu dali dobre pse, a van ringa su bili prostojni. Čini mi se da je grch Chavez llantas bio isti takav....

2 minutes ago, Red Army said:

Pa nalazio sam i takve podatke ali uzimao ih sa rezervom....da radni pit u nameni moze da trckara sa drugim psima u parku hmmm

Za tih dvoje znam da su mogli i viđao sam pse iz parenja te dvije linije za koje znam da su radili u ringu, a van ringa bili čista suprotnost. Znam za Daisy pse koji su proradili i testirani, ali su ih vlasnici držali za ljubimce i redovito izvodili u park sa drugim psima. Za grch llantasa postoje razne priče, a i moglo je se naći snimke kako se igra sa drugim psima.

29 minutes ago, tor said:

U većini slučajeva zna i ako se pit pušta sa drugim psima treba paziti. Ali postoje izuzeci, naravno tu se radi o liniji i odgoju.

Upravo tako. Tacka kraj. 

Da pusta moze onaj ko zna a takodje i ume da prepozna, takvog tog koji je izuzetak a kada nagovestava da se pas razvija u pit standard.  Da, kada je ljubimac, socijalizuju se i pustaju da se igraju s tim da je socijalizacija proces koji treba da bude pod kontrolom, znaci da ta iskustva sa nepoznatim i novim stvarima budu pozitivna a ne da, recimo, sad pricam nevezano sa bilo kime, stene pita dodje na livadu da ga kinje i sikaniraju plisonci, recimo, ili drugi bully odrasli. 

Takodje ako je stene pita, ljubimac, plaho ili plasljivo, onda se sa njim radi isto kao sto se radi sa bilo kojim drugim stenetom, da svakodnevne situacije ne predstavljaju stres. Pas koji je plasljiv, ne mora da bude pit, uvek je potencijalni rizik jer agresija iz straha nema bas neku kontrolu, tj. uvek je neadekvatna i preterana.  Mazenje i sticenje od svih zala je kontraproduktivno u toj raboti. 

Pa mozda je bolje to ipak posmatrati kroz prizmu jednike ,mada tor kaze da je linija kako god to je kap u moru i mislim da je tacno reci da pit nije za druzenje u parku za pse sem kod odredjenih jedninki ili da se uradi suprotna obuka rasnom kontestu ali ni to nije pametno.Jedniku radnog pita mogu da prihvatim da je i radan i da se igra sa psima ali liniju pasa tesko mada ima i toga kako kaze tor....tor jel imas neko objasnjenje zasto se npr ta linija tako ponasa ili bilo ko drugi na temi?

20 minutes ago, Tuncay said:

Upravo tako. Tacka kraj. 

Da pusta moze onaj ko zna a takodje i ume da prepozna, takvog tog koji je izuzetak a kada nagovestava da se pas razvija u pit standard.  Da, kada je ljubimac, socijalizuju se i pustaju da se igraju s tim da je socijalizacija proces koji treba da bude pod kontrolom, znaci da ta iskustva sa nepoznatim i novim stvarima budu pozitivna a ne da, recimo, sad pricam nevezano sa bilo kime, stene pita dodje na livadu da ga kinje i sikaniraju plisonci, recimo, ili drugi bully odrasli. 

Takodje ako je stene pita, ljubimac, plaho ili plasljivo, onda se sa njim radi isto kao sto se radi sa bilo kojim drugim stenetom, da svakodnevne situacije ne predstavljaju stres. Pas koji je plasljiv, ne mora da bude pit, uvek je potencijalni rizik jer agresija iz straha nema bas neku kontrolu, tj. uvek je neadekvatna i preterana.  Mazenje i sticenje od svih zala je kontraproduktivno u toj raboti. 

Drugacije je to kod drugih rasa ,kod agresije iz straha i borbene agresije pita je razlika u nagonu pa i kod ,,dobre agresije ,, borbene dominacije karakteristicne za pastirce i ciste borbenosti pita je ponovo razlika u nagonu.Osnova pita je ultimativna borbena agresija .

Ne moramo da zalazimo u temu sta je ovako kod ove a sta kod one rase. Agresija iz straha je bljak kod bilo koje rase. Zna se zasto. Ne zaboravi da pit nema kocnicu. Onu na koju mozes da se oslonis kod pastirca ako nije iz borbene selekcije.  

Ne volim da se igraju neiskusni. Neka cene sta je kako je oni sto poznaju i znaju. 

Ne znam sta znaci to neiskusni. Svakom je pit jednom bio prvi pit. Ja sam imala i no i rota i jos uvek imam cane corso. Pita prvi put. Da li sam ja neiskusna za pitove? Da. Da li sam pre nego sto je stigao procitala gomilu stvari o njima? Da. Da li postoji skola za buduce vlasnike pitova?

Od kad znam za sebe imala sam vise od jednog psa. Uglavnom po tri. 

Edited by MaraDanic

Upravo tako. Svakom je bio jednom prvi pit. Neiskusan je sa pitom dok ne stekne neko iskustvo sa njim. Pitom.  Neka pazi i ne igra se kada su u pitanju drugi psi. Kada bude imao iskustvo sa odraslim, zrelim pitom, ne stenetom, ne pubertetlijom, kada vidi uzivo u praksi kako izgleda slovo (mrtvo) na papiru, onda moze sebi da dozvoli vise. 

Mozda bi i mogla da postoji neka neformalna skola za vlasnika pita u tom smislu da ti na licu mesta na terenu na zivom psu svakodnevno neki izvesno vreme u setnji prenose znanja i iskustva znalci pitadzije. Da se prijavi covek da kod njih segrtuje. Formalna nema. 

Mislim, meni ni iz dzepa ni u dzep.  Ja sa pitom tih par godina nisam napravila u gradu nijedno "ju sta mu bi" a bio je bez povodnika i bez korpe na adekvatnom terenu, gledala sam da mu priustim i drugo psece drustvo (zensko).  Kada se radila socijalizacija, jer je jelte nabavljen da bude ljubimac, imao je vaspitnu figuru psecu najsjajniju mogucu, pustan je maksimalno sa psima ali probrano.  Rukovodila sam se principom oprez je majka mudrosti i bolje spreciti nego leciti.  

Danas pitove koje srecmo procenjujem prvo prema vlasnicima. Zna li sta ima u rukama ili ne.  Imamo sada nekoliko raznih u parku, sa razlicitim bilansom izgreda i ponasanja. Ako se vlasnik ponasa vrlo nonsalantno ili ne zna, onda se mi sklanjamo da ne budemo mi tu kad se desi "ju sta mu bi". 

Mislim, nemoj se osecati uvredjeno. Ja samo preporucujem da budes oprezna, da znas sta moze da se desi, takodje da budes u stanju ako ga vodis bez korpe da ga razdvojis iz tuce. Ako se desi. Ako prodjete do kraja zivota sa maca plasljivim pitom koga svi sikaniraju, tim bolje. Neces nikoga nositi na dusi. 

2 hours ago, Red Army said:

Pa mozda je bolje to ipak posmatrati kroz prizmu jednike ,mada tor kaze da je linija kako god to je kap u moru i mislim da je tacno reci da pit nije za druzenje u parku za pse sem kod odredjenih jedninki ili da se uradi suprotna obuka rasnom kontestu ali ni to nije pametno.Jedniku radnog pita mogu da prihvatim da je i radan i da se igra sa psima ali liniju pasa tesko mada ima i toga kako kaze tor....tor jel imas neko objasnjenje zasto se npr ta linija tako ponasa ili bilo ko drugi na temi?

Samo malo. Moje je mišljenje da su te dvije linije nešto pogodnije za socijalizaciju od drugih linija ili ajmo reći prosjeka pasmine. I to ako ćemo tražiti razlike između te dvije linije ovi od Daisy su nešto lakši ovi od Dendijevih. Ali čak i u te dvije linije treba prepoznati takvog psa, znači nije da svaki pas iz tih linija može biti ljubimac. Na kraju krajeva i u tim linijama ima pasa koji su "ludi" kao i svi drugi. Iskreno rečeno ne znam. Za odgovoriti na to trebalo bi iz prve ruke poznavati nekoliko gen. prije Daisy i Dendija i sve sa čim su pareni.

2 hours ago, Red Army said:

Drugacije je to kod drugih rasa ,kod agresije iz straha i borbene agresije pita je razlika u nagonu pa i kod ,,dobre agresije ,, borbene dominacije karakteristicne za pastirce i ciste borbenosti pita je ponovo razlika u nagonu.Osnova pita je ultimativna borbena agresija .

Kad se govori o čistim pitovima iz borbenih linija i čistih pastircima koji su čuvari (a ne ta novostvorena borbena selekcija).

Pitove u većini slučajeva pokreće lovački nagon, a pastirce obrambeni. 2 suprotna nagona.

"U pitovima" sam otprilike 10-ak godina s tim da sam prvog tj prvu kupio prije nesto manje od 5 godina, a svo vrime prije nego sam je nabavio sam se educirao i tek kad sam je nabavio sam svatio da nista o njima ne znam...

Iako sam igrom slucaja dobio kuju stvarno mirnog karaktera, poslusnu, ne triba joj nista 5 puta govorit, nikad ali bas nikad mi nije palo na pamet da je pustim u park s vise nepoznatih pasa odjednom, 99% nasih izlazaka vani otkad sam je kupio ona je na povodcu a u đepu mi je break stick, bez kojeg doslovno ne idem u setnju ni kad kuja nije samnom :)

Uvijek sam bio i bit cu razmisljanja da radni pit ne smije bit pusten s povodca nikad ali bas nikad, da mu se u tom smislu ne moze i ne smije virovat, ne zato sta ga ne volim nego bas zato sta ga volim vise od icega i ne zelim da nastrada.

I sve ove godine koje smo skupa imao sam samo jedan incident i to s nekim tamo jarcem na selu..namirisala je stado koza (prvi put u zivotu), do tada je osjetila samo miris ljudi, pasa i macaka...pogađate kakva je bila njena reakcija?!??

Bez razmisljanja se zaletila.i uvatila jarca za vrat..

Sta vam zelim rec??

Koliko god mislite da je vas pit socijaliziran i dobar s drugim zivotinjama, nikad ne znate sta ce bit okidac da napravi sranje nakon kojeg ce opet pogađate najebat samo pas...

Stoga pas na kratki povodac uvijek, pustanje samo di ste sigurni da nema drugih pasa pogotovo malih nervoznih kojima je samo jedan ugriz dovoljan da napravi kobne ozljede, BREAK OBAVEZNO U ĐEPU, I 4 OKA NA GLAVI.

I naravno naucite kako se rukuje breakom

Lijep pozdrav

Evo ga čovik je lipo napisao. Bez obzira na odgoj i genetiku ni ja se ne igram. Slavni preci su zanimljiva priča, ali jednostavije je spriječiti nego liječiti.