Sign in to follow this  
nikola22

Sibirski Haski savet-pomoc

Recommended Posts

Moj sibirski haski Aron sada ima skoro 3 meseca i ne mogu da ne primetim da postaje mnogo aktivniji. Problem je sto je poceo da grize sve redom, obucu ispred kuce odnese u travu, grize je, vuce sve dok je ne unisti bukvalno, cesto se desi i da ugrize nekoga ako podje da ga pomazi ili sam podje da ugrize za ruku, mene ne sme, ali druge grize. Takodje skakanje, skace po svima, narocito kad treba da jede, sapama cak i mene umaze. Sta da radim ? Ne zelim da se nauci da grize i da skace na druge i kad poraste, njjegovi zubi jos uvek nisu toliko veliki i jaki, ali kad poraste bice bas nezgodno.

to je normalno za psa u tom dobu isto sam mislio i sa mojom malom dok je bila mala

sad toliko grize i svasta grize jer mu rastu zubi i ti si verovatno kad si bio beba grizao sve i svasta zbog zuba samo se toga ne secas

moja mala je sad vec narasla i od skoro istog steneta kao sto je tvoje prerasla u umiljato cudo vise nece ni da podigne glavu kad je krenes maziti da te gricne za ruku dok joj kao maloj nisam ni prisao rukom ona je vec hvatala za zglob i kidala rukav

sve je to normalno cak i za nepoznate a to je pokazatelj da je pravi pas i da cuva svoju teritoriju ako krene da napada nekog u setnji to sprecavaj povlacenjem povodca i recima al u dvoristu nemoj

niposto nemoj da ga udaras vec samo recim i poakazivanjem prstom ovo shvati ozbiljno batine nisu za psa i ne doprinose nicem samo prave jos goru stvar