Sign in to follow this  
johnyAstor

BOJA LABRADORA

koje boje je vas labrador?  

156 members have voted

1. 1. koje boje je vas labrador?

• crni
      61
    • zuti
      70
    • cokoladni
      19
    • imate nekoliko labradora
      13

Recommended Posts

Taj zuti ti smrdi iz nekog drugog razloga, ne smrdi sigurno zato sto je ZUT.

Mozda voli da se valja u gov...ma ili raznim crkotinama na koje naidje kad je napolju ili ako ga izvodis u teren. To "maskiranje" mirisa najcesce rade psi lovci sa jako izrazenim culom mirisa.

Black Beauty!

Gde je sada onaj post gde neko pise kako mi iskustvo govori da ZUTI psi SMRDE? :shock:

Ako se ne varam mislim da je bilo od "Arandjelovica" !!!

Gde je sada onaj post gde neko pise kako mi iskustvo govori da ZUTI psi SMRDE? :shock:

Ako se ne varam mislim da je bilo od "Arandjelovica" !!!

Za ovo "smrdenje" :wink: ne znam, ali sam cula, kad smo kod boje dlake, da se razlikuju po kvalitetu dlake, npr. cokoladni da imaju jacu poddlaku od zutih. Takodje da se crni manje linjaju od zutih jer im je drugacija dlaka. Imate li neke informacije o ovome?

Cekajte sad, neko je napisao nesto u stilu;

"ja imam sve tri boje a iz iskustva znam da ZUTI labradori SMRDE"

Na taj post sam ja odgovorila,a sad kad ga taj post nema, moj post zvuci krajnje "nebulozno" :roll:

Kvalitet dlake uglavnom je uslovljen kvalitetom ishrane i uslovima u kojima pas zivi, zatim zavisi od godisnjeg doba ukoliko pas zivi u boxu tj napolju, od genetike...

Kod crnih labradora najbolje dolazi do izrazaja sjaj i kvalitet dlake, dok sjaja kod zutih gotovo i nema. Ali naravno sjaj nije jedina odlika kvaliteta dlake.

PS Hocu da znam kako je nestao post od "Arandjelovica" koji kaze da mu zuti pas SMRDI?

Srebrni labradori postoje samo u USA (slucajno? ne bih rekla), ako pogledas odgajivace "srebrnih labradora" primetices koliko lice na Vajmaranere (izgledaju kao mesanci Vajmaranera i Labradora), u svakom slucaju ni AKC ni FCI ih ne prepoznaju kao cistokrvne Labradore (3 su boje dozvoljene - zuta, crna i cokoladna sve ostalo je diskvalifikacija). Dobar marketinski trik, odgajivaci "srebrnih labradora" prodaju pse kao "posebne" za 1000 i kusur $$$$ , a zapravo su mesanci

http://www.woodhavenlabs.com/silverlabs.html

Hvala!

Citala sam, spore se oko DNK profila, odgaivaci kazu da je dokazano, dok ostali tvrde da se ne moze dokazati cistokrvnost srebrnog labradora. Ja sam cula za njih u serijalu DOGS 101, gde su spomenuli srebrne labradore i kako je ta boja nastala mutacijom gena koji odredjuju boju dlake. E sad, cinjenica je da imaju duzu njusku i drugacije usi, verovatno je to jedan od nacina da se zgrnu pare, kao sa onim tea cup pudlicama :roll:

Cinjenica je da danas nijedan labrador ne lici na "originalnog" labradora, bilo je mesanja sa drugim rasama i u izlozbenim i u radnim linijama (onim koje imaju duzu njusku, vitkije telo, duze noge...), ali nijedan standard ne priznaje ovu boju (i zasto se mutacija desila samo u USA a ne i u Evropi?). Ako procesljas malo po sajtovima "odgajivaca srebrnih labradora" videces da nijedan od njih nema pedigre (ili bar ja do sad nisam naisla na takav slucaj).