Dom

NOP - 16.deo

Recommended Posts

I kod mene je problem sa 73 stranom,kao da ne postoji,meni ovu stranu prikazuje kao 72. a do nje sam morao da dodjem listajuci od prvih strana,odnazad ne moze....

...evo sada prikazuje moju poruku kao prvu na strani 73....

Edited by DarkoP

6 hours ago, OgnjenBK said:

Vlado, pre vaseg posta stoje jos dva posta, otvara sasvim normalno i tekst i fotografije.

Ja takodje vec odavno nemogu da otvorim stranicu 73, vec moram da trazim stranicu 72 i dospem ovde. Nesto tu u svakom slucaju ne funkcionise.  Ovo je sad stranica 72 na kojoj pisem(o)!

Dobrotvorna aukcija Odgajivačnice „OD ABAJE " Od Abaje Gavrilo Curcic 
Dajem jedno kuče Nemačkog Oštrodlakog Ptičara (nod) izuzetnog exterijernog - lovnog porekla na dobrotvornu aukciju, a fond bi išao za pomoć Marku Driniću koji je oboleo od leukemije (T-ALL Akutna leukemija) i leči se na VMA.
Mama kuja Žuna oštenila je trinaestoro mladunaca, od kojih osam brižno prehranjuje, a petoro od njih usvojila je kuja Iskra širokog srca. Jedno od tih pet (M ili Ž) malih boraca daje se na aukciju. 
Ovom prilikom naglasio bih da iznos nije bitan, bitna je dobra volja i ljubav, jer oni život znače. 
Mali borci preživeli su zahvaljujući dobroj volji i ljubavi koju su našli u kuji Iskri, koja ih prehranjuje uz svoje mladunče.
Aukcija će trajati do 28.06.2016. godine, a ponudjeni iznos možete pisati ispod ovod post-a.
Kuče se može preuzeti krajem jula.

Aukcija se odvija na facebook-u ispod mog posta, pa ako je neko zainteresovan 

O "Bradati", nema nas/vas nigde... svi su/smo na FB., verovatno naj losijem mestu za raspravljanje i unapredjenje rase, kinologije uopste. Ovde smo se ponekad  svadjali i to bas bas, ali je uvek bilo nekog ko je imao iole nadzor nad nacinom pisanja itd. Na FB nema nikog i u trenutku kad se nekom ne svidja "komentar "prijatelja"", isti se "blokira" i nastavlja se sa pisanjem neistine, nebuloze i naravno reklamom. Meni je to, iskren da budem, postalo ne podnosljivo i grozno.

Srecna nam Nova Godina!

On 3.1.2017. at 13:09, ZUBAN said:

O "Bradati", nema nas/vas nigde... svi su/smo na FB., verovatno naj losijem mestu za raspravljanje i unapredjenje rase, kinologije uopste. Ovde smo se ponekad  svadjali i to bas bas, ali je uvek bilo nekog ko je imao iole nadzor nad nacinom pisanja itd. Na FB nema nikog i u trenutku kad se nekom ne svidja "komentar "prijatelja"", isti se "blokira" i nastavlja se sa pisanjem neistine, nebuloze i naravno reklamom. Meni je to, iskren da budem, postalo ne podnosljivo i grozno.

Srecna nam Nova Godina!

Hvala,takodje
zemljak zapocni diskusiju,prikljucice se...

Aktuelna raspravka u nemackoj, kod DD-a je cinjenica da se sve vise gubi Geneticka raznolikost. Naime, od 66 Majcinskih Linija, na kojima je DD osnovan, danas imamo samo jos 32, koje su u uzgoju jos prisutne, sa tendencijom u opadanju ML-Majcinskih Linija. Glavni uzrok tog "trenda" su "lepota" i "takmicenje", koji zvanicno, navodno,  nemaju bas bas prioritet u uzgoju, ali zarad potraznje, posebno inostranih kupaca, uzgoj DD-a ide bas u tom pravcu. Ishod toga, ukoliko se ne uradi nesto u maticnoj zemlji, po pitanju ocuvanja "geneticke-raznolikosti", svima je , manje ili vise, poznat kod drugih rasa. ...

Edited by ZUBAN

On 7.1.2017 at 21:32, aleksandrovacka012 said:

Da,

Za 10-15 god glavni problemi DD-a sa tvoje tacke gledista su?

Sta je to sto VDD ne preduzima iz nekih razloga,a trebali bi?

Paralela izmedju stanja u rasi pre 20 godina i sada,sta se popravilo a sta pogorsalo?

1. Ne dovoljna ostrina, prihvatanje "prave" obuke,streloplasljivost i opste nepoverenje itd. Kod ovih "sportskih": Zivcanost, lajavost, uslovno koriscenje u praksi itd.

2. Trebalo bi se ponovo osvrnuti na "izvor" i ne dopustati "inostranom-trzistu" da indirektno, preko potraznje, "diktira" odgajivacima pravac uzgoja.

3. Za svestranu lovnu upotrebljivost se nije popravilo nista, osim mozda sama podnosljivost izmedju pasa i za neku nijansu opsta inteligencija, koju "kondicioniranje" vuce za sobom.

4 hours ago, aleksandrovacka012 said:

ovo pod 2 mi se svidja, lepo receno

U redu, a zasto ti se pod 1 i 3 ne svidja?

... vodja uzgoja, u pravom smislu te reci, je osoba koja stvara/formira rasu! Dobar deo podataka o jedinkama dobija od Sudija, preko sudjenja na Ispitima i Uzgojnim Smotrama,...! Sve ostalo je besmisleno i "Boranija" umesto "Pasulja"! Sta vredi da sudija nesto vidi, kad nezna cemu to sluzi, a ni tu raasu ne drzi?! Cast izuztcima, koji su toliko retki kao i bele vrane.  Da bi neko mogao da sudi psima jedne rase, mora i sam da ima istu i da je zaljubljenik u istu. Jos bolj je neko ko je svoj zivot posvetio toj rasi i lovu sa njom.  Da vodja uzgoja i sudije treba da budu strastveni lovci, to ne bi trebalo ni spomenuti.

...vas Zuban.

Pozdravljam Zubanovo zalaganje, interes, da se tema pokrene, samo nije mi jasno zašto. Kraljevi, najbolji, carevi, vrhovi, svi sa najmanje VGP .... Ima dosta stvari, tema za diskusiju ali "kraljevskoj ligi" mislim, da to ne treba .... njima treba samo to što još fali vrhunskoj kinologiji: proizvodnja i pare, ... a to puno bolje "ažurira" FB.

Hauk, a tebi Zuban puno uspeha i dobar pogled!

Edited by pidog

Pidog @ Pozdrav i drago mi je da si jos tu! Vidi, meni se FB bas zgadio, jer tamo ima toliko gluposti, blebetanja, lazi, neistine i reklama, ... Ovde mozes "popiti" ban od strane moderatora, a tamo budes blokiran i ne mozes vise da  vidis i komentarises te lazi i neistine, a to je onda ne uporedivo gore za rasu! Ja nigde nisam jos prodaao psa, niti mi je to ikad bilo u interesu, pa zato pisem javno i otvoreno. ... Uvek ti dobra pogled zelim! (y)

Takodje podrzavam zalaganje gospodina Zubanovica. Dosta cesto sam u proteklo vreme navracao na ovu temu, ali sva desavanja se jesu preselila na Facebook, i to ne samo na ovoj temi, vec na svim. 

Doduse najkonstruktivnije postove sam bas ovde citao. (Verovali ili ne i pored prepirki, bilo ih je ohohoj )

I zahvalio bih se gospodinu Zubanovicu na vremenu koje odvoji i pored svih obaveza koje verovatno ima i sto puta ispricanih stvari, uvek nadje vremena da odgovori na neka pitanja. 

Moje neko vidjenje stvari za buducnost je da ce se dosta stvari do Marta 2019 promeniti. Sve je vise kucica, ne samo ove rase, a sve je manje Lovaca. Hiperprodukcija kod neafirmisanih, onih sto zele brz kes da zarade ce polako prestajati.