Dom

NOP - 16.deo

Recommended Posts

Vito sa Sirijusa
Prolecni uzgojni ispit ( VJP ) 73 boda

eprqki.jpg

Vild Orchid sa Sirijusa
prolecni uzgojni ispit ( VJP ) 71 boda

28rnwr9.jpg

Lux sa Sirijusa
Prolecni ugojni ispit ( VJP ) 66 boda
Forma/dlaka 10/11

t7h01j.jpg

Luna sa Sirijusa
Prolecni uzgojni ispit ( VJP ) 70 boda

ri5av8.jpg

Laser sa Sirijusa
Prolecni uzgojni ispit ( VJP ) 67 boda
Jesenji uzgojni ispit ( HZP ) 173 boda

2up4sas.jpg

Orbit sa Sirijusa

o0bj7k.jpg

Arko, Car Dunavski, Laser sa Srijusa, Vito sa Sirijusa

2z3najs.jpg

Ovo su psi sem jednog stari samo dve godine svi su iz odgajivacnice SIRIJUS  vecina su kod mene i ja ih vodio na ispitima a neki su i kod mojih odlicnih prijatelja. Svi ovi psi love i ispravni su. Ja nisam sudija i nikome ne poklanjam ocene kao sto niko ne poklanja meni.  Ne bavim se verzijama ovaj mi je rekao ovo a onaj ono vec pricam o stvarima koje sam licno video. Ja sam Odgajivac vodic i vlasnik svojih pasa a sto je najvaznije lovac sam preko 30 godina odgajivacnica stara preko 25 i ne pisem ovo da bi se hvalio jer to nisam radio ni do sad nego ako slucajno ima na forumu mladih ljudi koji me neznaju. U lovackom udruzenjun imam vise funkcija . Ulazem mnogo u pse i od njih zahtevam mnogo. Da li je bilo nepravde iz mog ugla gledano u ocenjivanju mojih pasa? Da bilo je ali o tome ne pisem i ne placem po forumima nego samo sebi kazem nista idemo dalje. Dalje gledam da bude jos bolje jos vise. Ako bilo ko zna za bilo kakvu moju malverzaciju i nesto nezakonito ucinjeno za tolike godine neka slobodno napise ali molim vas da bude istina, a gluposti bolje za sv e je da ne pisete. i na kraju ovog teksta pozdrav za sve prave lovce i ljubitelje ove rase

Spiker@ Necu da komentarisem te slike oko tog psa u BG. ... jer sam vec pre 2,3,4, ... godine gotovo sve o njima rekao i napisao, secas se?! No tad je navodno to bilo pljuvanje. Ah da ... i napisao sam vam da "ni jedna greska ne moze biti toliko skupa, a da je mi sebi nebi mogli priustiti..." ;-)

Strpljenje i vreme cine svoje, samo treba izdrzati do tad. Bice jos tih "Iznenadjenja", jer su i ti likovi u principu kompleksasi, kao i brojni ovde na ovim mestima. Do duse na nekom visljem nivou. ... 

ps. Sta mislis za koliko bi se ti psi ovde prodali kad nebi ... da, kad nebi bilo vas da im po internetu dizete Rejting, iskljucivo na osnovu Slika, ili ti, Vizualnog efekta??? Zacudio bi se.  (sun)

...i jos nesto: "Srecan onaj, ko ima Foto Aparaturu za 20+ slika u sekundi, vise hiljada Evra vredna. ... i "prijatelje"-poslovne-partnere koji time znaju baratati..." ;-)

Mi polako završavamo obuku aportiranja. Na početku sam mislio, da ako donosi 2kg, doneče i lisicu. Na žalost nije bilo tako .... znam, več se odavno to zna ali ponekad ipak mislim, da mogu otkriti toplu vodu :oops:  .

"Down" ostavio sam za kraj; pa če se savladanjem ove veščine srediti i neki drugi "problemi" :wink: . Kod nas je jedna eminenca školovanja lovačkih pasa, pokojni g. Sežun, izjavio: Psa imate u rukama tek tada, kad savladate komandu "dole". (granpa)

Dobar pogled!

Da bi covek nesto video mora i izaci iz svog sela !! A, zaslepljenost i uvlacenje funkcionerima se tesko lece,poencic gore nije na odmet.

Da bi covek nesto video mora i izaci iz svog sela !! A, zaslepljenost i uvlacenje funkcionerima se tesko lece,poencic gore nije na odmet.

Vodili Cigani ceo zivot medveda po celom svetu da igra ali je ipak na kraju znao samo da igra nista drugo

Marko D. (thumbup) (thumbup)

Na žalost od manjka, nerazumevanja prirode tu smo gde smo .... a pamet o njoj nam sole oni koji je vide samo iz 45. sprata. Isto važi i za lovačke pse, da o drugim pasminama nema ni potrebe više razpravljati. Da, da znam, pas nije vuk (nod)

Dobar pogled!

Edited by pidog

Poštovani svi, a prije svega g. Boro "sa Sirijusa",

Mislim da nema smisla "šiljiti zob" jer je odavno i previše zašiljena. Vi i ja smo se upoznali prije 25 godina, i u lovstvu smo isto tako 30 godina, uzgajačnicu imamo 25 godina. Jako dobro znamo tko je što uzgojio i imao u karijeri. Vaše uzgojne, radne i izložbene rezultate nikada nisam umanjivao i omalovažavao. Htio sam reći da i ja vidim kad je dlaka trimana, no moje pitanje je: kako bi Vi dokazali da je dlaka trimana? Lako je pisati na forumu, ali treba to napisati u ocjensku listu i potpisati se ako nemate dokaza. Drugo pitanje čemu zvati suca da vam sudi ako znate da nije stručnjak za psminu ili da nije pošten? Da li mislite da je garancija da su sva trojica stručni i pošteni ili da jedan čovjek ne može biti stručan? da li mislite da nas trojica nestručnjaka i lopova (ako smo pojedinačno) više znamo i vrijedimo ako smo sva trojica zajedno. To je tada samo nestručnost i nemoral na treću (kub). Kakva je razlika ako je pas visok 65 ili 66 (normalno ako je srazmjerno dugačak koliko treba) i ako je pravilan, dobro povezan, kompaktan i odlične naravi i temperamenta. Pravilan i lijep pas je lijep i pravilan na kojoj god manifestaciji bio, a ako ne valja ne valja niti na jednoj bez obzira tko ga sudi. Nije bitno da li je na izložbi jedan ili sto jedan pas ako se sudi pošteno. Druga stvar su nestručni i potkupljivi suci, lošeg znanja i morala, kriza i devalvacija svega, pa ljudi jednostavno spuštaju kriterije da bi bilo više pasa, više prijava legla, više rodovnika.

Od toga netko dobija novac (zna se tko) i zarađuje varajući druge  (pogledajte koliko tko ima prijava legla i koliko tko prodaje štenadi i odraslih pasa). Marketing, a prije svega SAMOMARKETING I SAMOREKLAMA su ti koji spuštaju kvalitet, fejs i internetlovci su ti koji podižu cijenu, a kvare rasu.

Naravno LOŠI SUCI su ti koji im pomažu u svemu. Suci koji su članovi KSS, FCI, itd. Isti suci koji sude i u klubu i na izložbama. To su iste osobe, jedni te isti suci, ista imena-iste osobe, isti matični brojevi, isto znanje ili neznanje, isti moral, jednako pošteni ili jednako prevaranti!!!

Ne bitno je gdje je pas ocjenjen ako je stručno i kvalitetno ocjenjen! I ne bitno je da li ga je ocjenio 1 ili 3 suca ako je to napravljeno kako treba! Više vrijedi jedna kvalitetna ocjena od jednog suca nego 50 loših ocjena od loših sudaca.

Poštovani  i ako  je tekst upucen Bori, osecam potrebu da napisem koju...

pitanje je: kako bi Vi dokazali da je dlaka trimana? Lako je pisati na forumu, ali treba to napisati u ocjensku listu i potpisati se ako nemate dokaza.

U principu ste sami dali odgovor. 3 Sudije vide, pregledaju,ocene i potpisuju.

Edited by ZUBAN

Marketing, a prije svega SAMOMARKETING I SAMOREKLAMA su ti koji spuštaju kvalitet, fejs i internetlovci su ti koji podižu

cijenu, a kvare rasu.

Potpisujem.

Naravno LOŠI SUCI su ti koji im pomažu u svemu. Suci koji su članovi KSS, FCI, itd. Isti suci koji sude i u klubu i na izložbama. To su iste

osobe, jedni te isti suci, ista imena-iste osobe, isti matični brojevi, isto znanje ili neznanje, isti moral, jednako pošteni ili jednako

prevaranti!!!

Na zalost, ali isto tacno.

Ne secam se da su te gde vodili,bar nisam video kad sam isao po svetu !

PS: nije granica ili ti druga zemlja kad se predje skelom (lmao)

ti si jadnice bio uvek samo publika i neces nikad znati kako je u ,,areni* mogao si malo pre videti moje pse i to nisu svi naravno mogao si videti i broj bodova o kome mozes da sanjas. Pokazi ti tvoje pse iz tvog uzgoja sa bilo kakvim rezultatima ja cu skinuti kapu. Znao sam navijaca Zvezde koji je ceo svet prosao gledajuci Zvezdu ali na zalost nikad nije znao loptu da sutne. Imao je jako mnogo potpisanih dresova u kolekciji i suvenira iz belog sveta ali nikad nije zaigrao na terenu. Dakle Grafe prikazi tvoje pse iz tvog uzgoja pa da pricamo a ovako si za mene samo turista. Za turizam Grafe imas drugu temu ovde se prica o rasi D.D, a prica o rasi nije DA TI DRUGI IZABERE STENE DRUGI DONESE STENE DRUGA TROJICA dresiraju kasnije tog psa, Drugi vodi tog psa po ispitima a ti samo placas. Medjutim ima takvih ljudi jos koji samo plcaju a nista neznaju ali se oni onda ovde i ne kurce ali dobro je da se javljas da se ljudi malo smeju

Mislim da nema smisla "šiljiti zob" jer je odavno i previše zašiljena. Vi i ja smo se upoznali prije 25 godina, i u lovstvu smo isto tako 30 godina, uzgajačnicu imamo 25 godina. Jako dobro znamo tko je što uzgojio i imao u karijeri. Vaše uzgojne, radne i izložbene rezultate nikada nisam umanjivao i omalovažavao. Htio sam reći da i ja vidim kad je dlaka trimana, no moje pitanje je: kako bi Vi dokazali da je dlaka trimana? Lako je pisati na forumu, ali treba to napisati u ocjensku listu i potpisati se ako nemate dokaza. Drugo pitanje čemu zvati suca da vam sudi ako znate da nije stručnjak za psminu ili da nije pošten? Da li mislite da je garancija da su sva trojica stručni i pošteni ili da jedan čovjek ne može biti stručan? da li mislite da nas trojica nestručnjaka i lopova (ako smo pojedinačno) više znamo i vrijedimo ako smo sva trojica zajedno. To je tada samo nestručnost i nemoral na treću (kub). Kakva je razlika ako je pas visok 65 ili 66 (normalno ako je srazmjerno dugačak koliko treba) i ako je pravilan, dobro povezan, kompaktan i odlične naravi i temperamenta. Pravilan i lijep pas je lijep i pravilan na kojoj god manifestaciji bio, a ako ne valja ne valja niti na jednoj bez obzira tko ga sudi. Nije bitno da li je na izložbi jedan ili sto jedan pas ako se sudi pošteno. Druga stvar su nestručni i potkupljivi suci, lošeg znanja i morala, kriza i devalvacija svega, pa ljudi jednostavno spuštaju kriterije da bi bilo više pasa, više prijava legla, više rodovnika.

Od toga netko dobija novac (zna se tko) i zarađuje varajući druge  (pogledajte koliko tko ima prijava legla i koliko tko prodaje štenadi i odraslih pasa). Marketing, a prije svega SAMOMARKETING I SAMOREKLAMA su ti koji spuštaju kvalitet, fejs i internetlovci su ti koji podižu cijenu, a kvare rasu.

Naravno LOŠI SUCI su ti koji im pomažu u svemu. Suci koji su članovi KSS, FCI, itd. Isti suci koji sude i u klubu i na izložbama. To su iste osobe, jedni te isti suci, ista imena-iste osobe, isti matični brojevi, isto znanje ili neznanje, isti moral, jednako pošteni ili jednako prevaranti!!!

Ne bitno je gdje je pas ocjenjen ako je stručno i kvalitetno ocjenjen! I ne bitno je da li ga je ocjenio 1 ili 3 suca ako je to napravljeno kako treba! Više vrijedi jedna kvalitetna ocjena od jednog suca nego 50 loših ocjena od loših sudaca.

Na zalost ali nije tacno

ti si jadnice bio uvek samo publika i neces nikad znati kako je u ,,areni* mogao si malo pre videti moje pse i to nisu svi naravno mogao si videti i broj bodova o kome mozes da sanjas. Pokazi ti tvoje pse iz tvog uzgoja sa bilo kakvim rezultatima ja cu skinuti kapu. Znao sam navijaca Zvezde koji je ceo svet prosao gledajuci Zvezdu ali na zalost nikad nije znao loptu da sutne. Imao je jako mnogo potpisanih dresova u kolekciji i suvenira iz belog sveta ali nikad nije zaigrao na terenu. Dakle Grafe prikazi tvoje pse iz tvog uzgoja pa da pricamo a ovako si za mene samo turista. Za turizam Grafe imas drugu temu ovde se prica o rasi D.D, a prica o rasi nije DA TI DRUGI IZABERE STENE DRUGI DONESE STENE DRUGA TROJICA dresiraju kasnije tog psa, Drugi vodi tog psa po ispitima a ti samo placas. Medjutim ima takvih ljudi jos koji samo plcaju a nista neznaju ali se oni onda ovde i ne kurce ali dobro je da se javljas da se ljudi malo smeju

ajdemo redom. Ne secam se da smo se ikad upoznali i da znam lika koji se zove ili ga zovu ,, PUC PURUC* mozda kad bi napisali gde smo se sreli i koje sam pse vodio tad a koje vi da bi se i setio ovako ne mogu sto ne znaci da sirim zlo ili kakos te vec insiunirali. Ako je dlaka trimovana nikad ne moze biti takvog kvaliteta da bi prelazila ocenu 9 niti moze biti tako tvrda niti tako gusta moze samo biti polegnuta . Trimovana dlaka mada kako bilo dobro odradjeno mora na pojedinim mestima pokazivati kozu psa a i ne moze tako dobro pokrivati stomak i grudi. Obicno se trimuje dugacka i talasasta dlaka a ona ne moze biti kvalitetna pri detaljnom pregledu vec samo na oko. Na vase drugo pitanje neznam sta da vam odgovorim sem da NIKAD NE BIH ZVAO NESTRUCNOG SUDIJU a ima ih mnogo. Pre bih verovao da od trojice sudija bar jedan nesto zna a drugi je bar posten nego od jednog sudije da zna o rasi i da je posten, drugo verujem da je teze podmititi trojicu sudija nego jednog to vam je cista matematika.. Razlika daa li je pas 65 ili 66 cm, je u tome sto to NIKAD nec emo znati ako ga ne merimo. Non stop sam u krugu opdgajivaca i vodica i nikad se sa njima ne slazem oko visine dok ne merimo. Naime da vam pojasnim oni koji imaju muzjake od 62 ili 62,5 cm se kunu da su im psi visoki 64, pak oni ciji su psi 68cm tvrde da su im psi 66cm ili oni koji imaju dugacke pse oni uvek daju meru npr. da su im dimenzije psa 65 visina i 66  duzina. Kako bez metra da im se ja suprodstavim? Zamislite na izlozbi gde se psi ne mere da sudija kaze nekome kao Graf ili nedaj Boze Mrmosu da mu je pas duzi nego bi trebalo??? a nije ga merio , bilo bi godinama plakanje po forumima . U sledecoj rtecenici ste sami sebi dali odgovor pa neznam zasto onda se time i ne vodite. Ta recenica je da su zbog ekonomske krize i krize morala spusteni kriterijumi da bi se necije kase punile a punice se tako bas kao na izlozbi u Zajecar na primer sto ce suditi jedan sudija 3 ili vise grupe sto taj sudija po obicaju uopste pse ne drzi iz tih grupa koje sudi sto ce biti u svakoj grupi oko 3 prosecna psa i sto ce MORATI da jednom prosecnom psu dati CACIB. a onda ce se jos bolesnici zaliti sto ttaj pas da ga realno nazovemo ,,cetvorka * ili brojem 4 ne dobije i titulu BOB jer je po misljenju mnogobrojne publike od 5 ljudi 3 su glasali bas za tog psa da dobije BOB pa je eto pas bio BOB po misljenju publike. Da li vi gos[podine Puc puruc citate i ostale komentare ili samo moje??? Dalje kazete da su svi suci suci FCI sto je tacno i da su to isti suci. E tu se grdno varate ali oprosteno vam je sa moje strane jer neznate stanje u SDDK gde smo do sad vec imali 4 puta edukovanje od strane Nemackih sudija i ja naravno iz godine u godinu vidim sazrevanje sudija u SDDK i mnooogooo drugaciji pristup u ocenjivanju pasa D.D. kako eksterijerno tako i radno ti suci isti vise nisu isti. Ti suci koji su mi pre 8 ili 9 godina gledali kod psa u prvom redu stil, koji su mi trazili od psa 10 marki za 15 minuta da bi dobio 11 a 12 na trag zeca je bio nezamisliv koji nisu znali sta znaci pojam blago osetljiv,  koji su hteli dati 12 na marku...danas to znaju, neznaju doduse sve sto bi trebali ali znaju DUPLO nego su znali, tako da duplo beze po znanju o rasi nego ovi koji nikad nisu slusali Nemacke sudije koji su ujedno i odgajivaci i vodici. Jos nesto u nasem klubu mozda postoje dvojica sudija od 20 koji ne drze rasu a na izlozbama gotovo da nisam sreo sudiju u zadnjih 10 godina da je sudio mom psu a da drzi tu rasu koju sudi. Molim vas pazljivo citajte sta pisem a nemojte misliti da vas po bilo cemu zelim uvrediti mada licno sumnjam da znate pse iz mog uzgoja i da znate moj rad, sumnjam da znate nesto o mom postenju ili  nepostenju ili o tome koliko ulazem u pse pa bi zato bilo dobro da o tome i ne pisemo. Pozdrav za vas

Marko D. (thumbup) (thumbup)

Na žalost od manjka, nerazumevanja prirode tu smo gde smo .... a pamet o njoj nam sole oni koji je vide samo iz 45. sprata. Isto važi i za lovačke pse, da o drugim pasminama nema ni potrebe više razpravljati. Da, da znam, pas nije vuk (nod)

Dobar pogled!

dobar i posten komentar

Posto obicno pogresis pravac ,sta cu kakav si takav si meni je zao da ponovo places pa cu ti dati instrukcije o pravom pravcu !! (lmao)

Pravac zapad !!

180139146928675652756265.jpg

Edited by Graf

Poštovani g Boro,

neću ulaziti u polemike jer nema smisla nikad nećemo pravdu istjerati. Upoznali smo se nekad davno doku su se terijeri držali. U Vojvodinu sam dolazio prije rata kupovao terijerčiće potomke tada najkvalitetnijih pasa (Nika, Lorda, Pumela, Honda, Foxa, Arka, Bere, Ex-a). Ja sam tada bio dečkić, srednjoškolac. Oštrodlake  ptičare (tako smo ih tada zvali) ili sada DD (kako ih sada zovu) sam držao i lovio s njima 20 godina i sudim ih 25 godina- i rad i eksterijer (valjda sam nekog klinca naučio o njima). Uvozio sam neke pse iz Kuhls i Alerlei uzgajačnice prije dvadesetak godina. Mislim da su Vaši klupski suci također i suci KSS-a i FCI-a i nikad me nećete uvjeriti da su pošteni i znalci kad sude u klubu, a neznalice kad sude međunarodnu izložbu. To je samo pitanje morala! Ja nikada nisam komentirao dodjelu titula već ocjenu. Po standardu se sudi i na jednoj i drugoj manifestaciji. Anatomija, kondicija, konstitucija, narav i kvaliteta dlake se ocjenjuje i na jednoj i na drugoj manifestaciji. Zašto ne psa koji je lijep i visoko ocjenjen na klupskoj smotri prikazati i na izložbi. Kada bi se takvi psi izlagali i na izložbama tada oni loši ne bi ni došli do izražaja. Ako smatrate da su određeni suci lošeg znanja utječite na organizatora da se takvi suci ne pozivaju na suđenje. Uvijek kvalitetno sudačko ime za sobom povuče veliki broj prijava na izložbu. Dovedite kvalitetnog suca iz vana i bit će 30 oštrodlakih (DD-a) na izložbi. To je način na koji se radi, a od pljuvanja i svađe nema ništa!

puc-puruc@ Mislim da bi i pored svih "okrsaja" sa vama ovde na BK, jednim susretom, resili ceo spor... prem da vam se stavovi neznatno razlikuju od mojih, bar na osnovu citanja izmedju redova, samo nam je nacin iznosenja, tj, pisanja razlicit.

Uvek vam dobar pogled zelim.