Dom

Epanjel breton - 16.deo

Recommended Posts

Izvolite novi deo o rasi. Molim da ne citirate fotografije prilikom citiranja posta jer ce takvi postovi biti obrisani. Hvala

Forest Eyes

Member

• default_large.png
  • Members
  • bullet_black.pngbullet_black.png
  • 363 postova

Postovano danas, 20:17

Misljenja sam da ste svi donekle u pravu.

O psima vise ne pisem i ne komentarisem, jer sta god kazes, dolazis u situaciju da se sa nekim svadjas, a to je najmanje sto mi treba od kinologije. Ali ovo je veoma interesantna tema pa rekoh da se ukljucim.

Mislim da prica o jakoj zimi i losoj organizaciji, prihrani... Nikako ne pije vode. Pre dvdeset, trideset godina nikome na pamet nije padalo da hrani jarebice pa ih je bilo svuda, a zime su bile jace nego sada sigurno. Drugo, jarebica se lovila skoro bez ogranicenja pa joj ni to nije smetalo. Da ne budem pogresno shvacen, nisam za to da se lovi. Misljenja sam da je treba staviti pod trajnu zastitu.

Sto se uznemiravanja tice, slazem se da to poremeti divljac u periodu reprodukcije, ali u to vreme niko i ne trenira pse. Vec od polovine aprila, zbog prevelike vegetacije, ne moze se ni trenirati, tako da je divljac na sigurnom do kasno u jesen. Mada ima predela u Srbiji gde se nikada ne trenira i ne uzurpira teren pa uprkos tome nema jarebica...

Iako se mnogi nece sloziti, misljenja sam da kontrolisano uznemiravanje divljaci moze da joj koristi. Upravo zbog treninga, odnosno zbog uznemiravanja, divljac postaje opreznija tako da teze postaje plen predatora.

Po meni, najveci neprijatelj jarebica je intezivna poljoprivreda i pesticidi koji se koriste obicno neplanski i od strane nestrucnih lica.

Mislim da pesticidi konkretno ne truju jarebicu ali sobzirom da u periodu reprodukcije jarebica koristi hranu animalnog poreklo, odnosno , razne bubice, insekti...idt, u nemogucnosti je da se razmnozava tamo gde se sve prska.. I tako iz godine u godinu sve manje dok ne nestane... Na jugu Srbije se jos uvek zemlja ne obradjuje kao na primer u Vojvodini.

Mislim da je to glavni razlog zasto se jarebica bas tu ocuvala. A sto se uznemiravanja tice pa nigde se ne uznemirava vise nego bas tu na jugu Srbije. I opet je ima. Ne znam da li je tacno, ali mnogi kazu da je ove sezone ima vise nego proteklih...

Jos jedan veliki razlog sto nestaje jarebica je unosenje fazana u lovista. Obicno gde ima puno jarebica na terenu, tu ima veoma malo ili mozda nema uopste fazana. Fazan vise uzurpira jarebicu nego bilo koji predator. 

Iz iskustva znam, u svom lovackom udruzenju, zeca i jarebicu imamo samo tamo gde fazana ima u tragovima.. Tamo gde fazana ima najvise, tu nema jarebica iako je staniste veoma slicno ili isto. 

(thumbup)

Da li je svadja iznosenje suprotnih misljenja i argumentovana odbrana istih po meni nije.Svadja je kada se na forumu nadju ljudi koji nemaju kulturu komunikacije i koji vrlo cesto koriste recnik koji nije  primeren javnoj komunikaciji[lakse ti je uterati u D nego u glavu].Uglavnom se takvi nadju pogodjeni i ljuti.Oni koji pokusavaju da se predstave kao doktori i daju razne dijagnoze izkompleksiran bolestan glup poremecen  retardiran obicno u nemoci da odbrane svoje teze na kraju posezu za recenicom nemoj da  me pominjes i da mi se obracas Primitivizam je bilo koga nazivati pogrdnim imenima..Teme o kojima se pise uglavnom dobiju negativnu konotaciju jer pojedinci ne prihvataju argumente koji se iznose primer polaganje ispita urodjenih osobina  i kada se utvrdilo da je neophodno polagati ispit a da pre toga pas bude pozitivno ocenjen ne sledi izvinjenje naravno pre toga je sledilo glup si  nemas pojma lupetas Prica o starostnoj granici parenja  je regulisana  propisima  i oni koji su za postovanje  bivaju vredjani i omalovazavani.O rodovnicima svi mogu da budu netacni ali su moji tacni covek napise svi osim  prvih su netacni ali to nije dovoljno.Ja volim zemlju u kojoj zivim i drago mi je da  postoje neka prava koja su svima podjednako zagarantovana ustavom i pravnim aktima svi bi trebali da imaju prava na prirodna bogatstva po meni demokratija nije uredjenje gde dva glupa mogu da nadglasaju pametnog .Da li je neko vredniji od drugog zato sto je lovac Pre par godina smo pisali o krizi u kinologiji i o izlozbama sada se moze tacno utvrditi ko je bio u pravu a ko ne. Na prolecnoj izlozbi u Bg sudija meri visinu od 12 prijavljenih i 11 prisutnih izvodi se 7 trecina je cas odustala kada je videla merilo Da li odgajivaci koji nezadovoljni sudijskim odlukama prilikom izlaska iz ringa ruse decu koja su dosla da nauce nesto a pri tome se i ne okrenu da vide sta bi sa detetom imaju prava  da moralisu.Prozovu te da si krivolovac da imas skartove i kada postavis pitanje sta treba raditi sa skartom koji nema rodovnik i koji nikada nece biti na nekom takmicenju i da li skart sa titulama treba da nastavi reprodukciju  ne dobijes odgovor  Ljudi koji su imali par bretona u zivotu bolje poznaju standard nego pojedini doajeni koji su bretone popularizovali u Srbiji kada pojedinci nisu ni rodjeni mislim na Nebojsu pa su utvrdili da Nebojsa nezna sta je glava bretona  a sta staforda ili rotvajlera To sto ce neko za mog psa da kaze  bilo sta me nikada nece pogoditi ali me pogadja kada neko doajena bretona u Srbiji svrstava u diletante Covek koji je imao prvaka sveta pre mnogo godina i koji bretone cuva i koji je pse uvozio u proslom veku nikako nije diletant imajte postovanja prema ljudima

prle(jako malo p), stvar je vrlo jednostavna-lase vam je utrpat 5 u dup.. nego jednu rijec u glavu,,ne postujete tudje misljenje, negirate genetiku, i sto je najgore ne razumijes da ne znas..

Forest Eyes

Member

• default_large.png
  • Members
  • 363 postova

Postovano danas, 20:17

Misljenja sam da ste svi donekle u pravu.

O psima vise ne pisem i ne komentarisem, jer sta god kazes, dolazis u situaciju da se sa nekim svadjas, a to je najmanje sto mi treba od kinologije. Ali ovo je veoma interesantna tema pa rekoh da se ukljucim.

Mislim da prica o jakoj zimi i losoj organizaciji, prihrani... Nikako ne pije vode. Pre dvdeset, trideset godina nikome na pamet nije padalo da hrani jarebice pa ih je bilo svuda, a zime su bile jace nego sada sigurno. Drugo, jarebica se lovila skoro bez ogranicenja pa joj ni to nije smetalo. Da ne budem pogresno shvacen, nisam za to da se lovi. Misljenja sam da je treba staviti pod trajnu zastitu.

Sto se uznemiravanja tice, slazem se da to poremeti divljac u periodu reprodukcije, ali u to vreme niko i ne trenira pse. Vec od polovine aprila, zbog prevelike vegetacije, ne moze se ni trenirati, tako da je divljac na sigurnom do kasno u jesen. Mada ima predela u Srbiji gde se nikada ne trenira i ne uzurpira teren pa uprkos tome nema jarebica...

Iako se mnogi nece sloziti, misljenja sam da kontrolisano uznemiravanje divljaci moze da joj koristi. Upravo zbog treninga, odnosno zbog uznemiravanja, divljac postaje opreznija tako da teze postaje plen predatora.

Po meni, najveci neprijatelj jarebica je intezivna poljoprivreda i pesticidi koji se koriste obicno neplanski i od strane nestrucnih lica.

Mislim da pesticidi konkretno ne truju jarebicu ali sobzirom da u periodu reprodukcije jarebica koristi hranu animalnog poreklo, odnosno , razne bubice, insekti...idt, u nemogucnosti je da se razmnozava tamo gde se sve prska.. I tako iz godine u godinu sve manje dok ne nestane... Na jugu Srbije se jos uvek zemlja ne obradjuje kao na primer u Vojvodini.

Mislim da je to glavni razlog zasto se jarebica bas tu ocuvala. A sto se uznemiravanja tice pa nigde se ne uznemirava vise nego bas tu na jugu Srbije. I opet je ima. Ne znam da li je tacno, ali mnogi kazu da je ove sezone ima vise nego proteklih...

Jos jedan veliki razlog sto nestaje jarebica je unosenje fazana u lovista. Obicno gde ima puno jarebica na terenu, tu ima veoma malo ili mozda nema uopste fazana. Fazan vise uzurpira jarebicu nego bilo koji predator. 

Iz iskustva znam, u svom lovackom udruzenju, zeca i jarebicu imamo samo tamo gde fazana ima u tragovima.. Tamo gde fazana ima najvise, tu nema jarebica iako je staniste veoma slicno ili isto. 

(thumbup)

Slazem se sa vecinom napisanog ,ali da je fazan gori za jarebicu od bilo kog predatora ne mogu da se slozim ,iz licnog iskustva jer sam godinama posmatrao deserine fazana i par jata jarebica na imanju mog dede od nekih 20 h ,bilo je i zeceva i svi su ziveli jako skladno. Teorija da ce covek pojacati nagon za prezivljavanjem plaseci jarebice ,da ce one postati neuhvatljive za predatore je diletantska pogotovu ako su sve najznacajnije istrazivacke ustanove utvrdile da je stres jedan od razloga nestanka jarebice ...... Izmedju ostalih EPFL,Ciriski univerzitet su vrsili uzimanje uzoraka jarebica i dosli do zakljucka da stres podize nivo corticosterona u krvi ,inace hormona koji je jedan od glavnih uzroka iznemoglosti i padanja u more ogromnog broja prepelica tokom seobe ....

Ali ako su nasi kinolozi postavili teoriju da je stanje idealno i da se sto vise jure da bi ostale u kondiciji i bile opreznije eto i ja POTPISUJEM

Le travail de  de Cornelia Keiser, EPF Lausanne,

a surtout consisté à élaborer l´analyse biochimique pour déterminer les

métabolites dans les fientes ainsi qu´à étudier la durée de conservation et

respectivement la vitesse de désassimilation des métabolites hormonaux.

Le travail  de Benjamin Homberger, Université de

Zurich, a comparé la concentration des métabolites de la corticostérone dans les

fientes des perdrix grises des régions suisses de réintroduction avec celles de

régions moins ou peu dérangées à l´étranger et a étudié s´il y a une corrélation

entre les métabolites de la corticostérone dans les fientes et la condition

physique.

Résultats

Le titrage pour déterminer les métabolites de la corticostérone dans les

fientes a pu être développé. Les études préliminaires en laboratoire ont montré

que la température et l’humidité influençaient la concentration des métabolites

de la corticostérone c’est pourquoi les échantillons devaient être ramassés

aussi « frais » que possible. L’étude de terrain a révélé que les perdrix grises

étaient principalement présentes dans les territoires où peu de personnes

s’attardaient. Ceci n’a pas permis que suffisamment d’échantillons puissent être

ramassés dans les régions fortement fréquentées et c’est pourquoi l’influence

des activités humaines sur la libération de corticostérone n’a pas pu être

étudiée. Non seulement les perdrix grises mais aussi les rapaces fuyaient les

régions fortement fréquentées par les êtres humains et cela donnait l’impression

que ces deux espèces étaient repoussées dans des régions ayant peu de

dérangement. Quand beaucoup de rapaces étaient présents, on pouvait observer des

taux élevés de corticostérone. L’apparition des rapaces déclenchait la

libération de corticostérone.

Da stres crpi organizam-ne treba nikakvo sveucilisno istrazivanje to je logika. Kada pogledate bilo koji dokumentarac primjetit cete da su biljojedi kao i koke vjecito na oprezu( i po noci i po danu), to je njihov obrambeni instikt, po prirodnoj selekciji  oprez-strah-stres njihov obrambeni rafleks. (ne kazem da im ne steti, nego da ih ne moze toliko istrijebit) stres. pitanje je i nacin uzorkovanja krvi kod testnih jarebica.

Gospodin pod nazivom Forest Eyes jje jako dobro objasnio- mlade trcke se hrane iskljucivo crvicima, kukcim(proteinom animalnog podrijetla), a oni se ipak lezu u doba kada je najintenzivnija spricanja pesticidima..( u umjetnom uzgoju pilice hrane  crvicima brasnarima), 

<p>Forest Eyes

Member

• default_large.png
  • Members
  • 363 postova
Postovano danas, 20:17Misljenja sam da ste svi donekle u pravu.O psima vise ne pisem i ne komentarisem, jer sta god kazes, dolazis u situaciju da se sa nekim svadjas, a to je najmanje sto mi treba od kinologije. Ali ovo je veoma interesantna tema pa rekoh da se ukljucim.Mislim da prica o jakoj zimi i losoj organizaciji, prihrani... Nikako ne pije vode. Pre dvdeset, trideset godina nikome na pamet nije padalo da hrani jarebice pa ih je bilo svuda, a zime su bile jace nego sada sigurno. Drugo, jarebica se lovila skoro bez ogranicenja pa joj ni to nije smetalo. Da ne budem pogresno shvacen, nisam za to da se lovi. Misljenja sam da je treba staviti pod trajnu zastitu.Sto se uznemiravanja tice, slazem se da to poremeti divljac u periodu reprodukcije, ali u to vreme niko i ne trenira pse. Vec od polovine aprila, zbog prevelike vegetacije, ne moze se ni trenirati, tako da je divljac na sigurnom do kasno u jesen. Mada ima predela u Srbiji gde se nikada ne trenira i ne uzurpira teren pa uprkos tome nema jarebica...Iako se mnogi nece sloziti, misljenja sam da kontrolisano uznemiravanje divljaci moze da joj koristi. Upravo zbog treninga, odnosno zbog uznemiravanja, divljac postaje opreznija tako da teze postaje plen predatora.Po meni, najveci neprijatelj jarebica je intezivna poljoprivreda i pesticidi koji se koriste obicno neplanski i od strane nestrucnih lica.Mislim da pesticidi konkretno ne truju jarebicu ali sobzirom da u periodu reprodukcije jarebica koristi hranu animalnog poreklo, odnosno , razne bubice, insekti...idt, u nemogucnosti je da se razmnozava tamo gde se sve prska.. I tako iz godine u godinu sve manje dok ne nestane... Na jugu Srbije se jos uvek zemlja ne obradjuje kao na primer u Vojvodini.Mislim da je to glavni razlog zasto se jarebica bas tu ocuvala. A sto se uznemiravanja tice pa nigde se ne uznemirava vise nego bas tu na jugu Srbije. I opet je ima. Ne znam da li je tacno, ali mnogi kazu da je ove sezone ima vise nego proteklih...Jos jedan veliki razlog sto nestaje jarebica je unosenje fazana u lovista. Obicno gde ima puno jarebica na terenu, tu ima veoma malo ili mozda nema uopste fazana. Fazan vise uzurpira jarebicu nego bilo koji predator. Iz iskustva znam, u svom lovackom udruzenju, zeca i jarebicu imamo samo tamo gde fazana ima u tragovima.. Tamo gde fazana ima najvise, tu nema jarebica iako je staniste veoma slicno ili isto. (thumbup)

Au bas tanko bar sto se eksterijera tice, bas, bas, tanko, celo leglo bas podbacilo. ..

Valjda ce moci bar u lov da se vode, "kad nema kise dobar je i grad "

Nisam siguran ali deluje da su mu usi obmotane oko glave kao sal. ...

Edited by andol

Au bas tanko bar sto se eksterijera tice, bas, bas, tanko, celo leglo bas podbacilo. ..

Valjda ce moci bar u lov da se vode, "kad nema kise dobar je i grad "

Nisam siguran ali deluje da su mu usi obmotane oko glave kao sal. ...

Na svu srecu pa se nekima preko svidjaju , tako da neznam za sta ce ga koristiti vlasnik ali ja se nadam  i zelja mi je da ce mu dobro koristiti u svemu .  Inace, bar po meni je ovo stene zasluzilo da se isprati i ostavi sto sam i planirao , ali gadjaju me ovi strendzeri  visoko sa cenama tako da teska srca popustim ponekad !  (thinking)  

Sta god da si mu naso za zameriti nije za zlo ipak je stene koje se menja svakodnevno, videcemo na kraju sta ce biti , ali gde se uhvati isiju kad ima retko kratke usi i izuzetno lepo i visoko postavljene .  

2vchp5g.jpg

1zxryb5.jpg

Ma Italija sve guta, verovatno su ga kupili za ispitivanja u laboratoriji. ..Dobro je da si se muke resio. Sta mislis da si morao ovo da hranis ? ??

SRECA!!!

Edited by andol

Ma Italija sve guta, verovatno su ga kupili za ispitivanja u laboratoriji. ..Dobro je da si se muke resio. Sta mislis da si morao ovo da hranis ? ??

SRECA!!!

(lmao)  (lmao)  (lmao)  (thumbup)  (thumbup)  (thumbup)

A drugacije usi i ne bi mogla da ima kad ih je prekopirala od ove slicice sa kutije od bombonjere !

2ekt0yw.jpg :wink:

E ovo je tek smesno "zona sumraka "EB" Srbije,

probleme sa zadnjim trapom verovatno prenosi bez greske.

Ima li medju stencima vec onih koji hramlju ? ?

Pokazao se kao los priplodnjak, tanak je na terenu, nije nesto ni lep, muci ga ta zadnja leva NOGA, prodaj ga dok je jos koliko toliko pokretan ! !!!

Edited by andol

E ovo je tek smesno "zona sumraka "EB" Srbije,

probleme sa zadnjim trapom verovatno prenosi bez greske.

Ima li medju stencima vec onih koji hramlju ? ?

Pokazao se kao los priplodnjak, tanak je na terenu, nije nesto ni lep, muci ga ta zadnja leva NOGA, prodaj ga dok je jos koliko toliko pourtant! !!!

Hvala na strucnom i objektivnom misljenju razmislicu o tome , planiram uskoro kupovinu stana pa mozda zavrsim poso sa dva kera poput njega, da ne dizem kredit. Inace ocekujem da ih bude takvih losih i jos gorih sad Boze zdravlja od Esi. Molim Boga da svi budu takvi za u laboratorije sirom Evrope !                             (dance)  (dance)  (dance)  (headbang)  (headbang)  (headbang)

Hahahahaha....  ma ok hvala ti na savetu , al se trudim da ne mesam rase , pokusavam  da bretona parim samo sa bretonom ! 

Hahahahaha....  ma ok hvala ti na savetu , al se trudim da ne mesam rase , pokusavam  da bretona parim samo sa bretonom ! 

Nema veze sto Esi nije breton Prletov bi tu sve ispravio dobio bi bar 200 posto bolje pse

Mozda Andol al onda bi morao da kupus stene od mene da ne drzis vise setera koji se otvara u galopu i za cetvorku u eksterijeru. Mislim jeste da je Gigan samo za lov ali ipak kazes da si 20 godina ozbiljno u bretonima , steta sto si posle 20 godina iskustva spao na tako nizak kvalitet . Mislim , to za lov jeste ok za nekog prosecnog lovca al ipak covek koji malo drzi do sebe bi ipak zeleo nesto vise od toga. Mada i za lov  ti je pod znakom pitanja jer markiranje pacica u kanalu na gledanje nije isto kao markiranje fazana ili sljuke , jer kada ih Gigan ne bude mogao videti onda bi morao da pokaze i dal ima nosa, a to kod tebe jos nije pokazao. Mislim ono,  ako ces da lovis divlje svinje doduse tu je pokazao ogromni potencijal na oblajavanje lama , mada lama i divlja svinja nije isto .  Da remiziram na kraju ako hoces i lepog i radnog dodji nudio sam ti na poklon mada to vise ne vazi ipak si zaradio nesto para po belom svetu dodji i da ti prodam nesto i lepo i radno da imas . Za tebe specijalan popust vazi jer ces ga puno slikati i raklamirati istina to mi ide na ruku. Da mi malo pravis reklame. Kad si ovog tvog onoliko prezentovao po forumu i fejsu sta bi bilo kad bi imao nesto makar malo kvalitetno . Trudicu se da u buduce sto manje pisem na forumu jer polako ovaj forum gubi svaki smisao, par ljudi je toliko zamraceno svojom ljubomorom i svojim neznanjem da na kraju  oteraju svaki pokusaj konstruktivnog pisanja . Sve znaju  i niko nista nezna sem njih! 

Edited by tokos

Ko da kupi stene od tebe ,pa ti si pre godinu dana prvog bretona nabavio ,a vec ciljas stan da  zaradis  na njihovim grbavim ledjima , jos si ti u bretonskom zabavistu i to ponavljac ....  Gigan je misaona imenica za tebe danas,sutra i za 50 godina , meni je draza njegova cetvorka sa urednim papirima ,snimcima kukova,kompletnim zubalom ,nego tvoj grbavi ,rahiticni ,displazicni CACIB..... Kad mi bretondzija sa tvojim iskustvom odrzi predavanje o stilu,nosu,markiranju i standardu odmah me neki proliv potera.

Morao sam da izlazim da ti ga uslikam...

10978_lep.jpg

20470_marka.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.