Ирина Марковић

Da li u štencima ostaje gen prethodnog mužjaka koji je upario ženku?

Recommended Posts

Kakvo je ovo pitanje, pa ovo su osnove biologije is osnovne škole...

Kod pasa je kao i kod sisara i velike većine životinja.

Zigot nastaje spajanjem dve polne ćelije (jajne ć. i spermatozoida), tako da je polovina od majke, polovina gena od oca.

Naravno da ostaje.

Kakvo je ovo pitanje, pa ovo su osnove biologije is osnovne škole...

Kod pasa je kao i kod sisara i velike većine životinja.

Zigot nastaje spajanjem dve polne ćelije (jajne ć. i spermatozoida), tako da je polovina od majke, polovina gena od oca.

Naravno da ostaje.

Možda ne razumijem dobro

ali "prethodni" mužjak koji je upario ženku može biti otac prethodnog legla.

tj bivši negdašnji švaler od kuje

ne samo ovaj zadnji jadnik na koga se pišu štenci

treba to pojasniti

Edited by St.Anger

Mogu, ako je gen polna bolest :razz:

(lmao)  (thumbup)

Da li u štencima ostaje gen prethodnog mužjaka koji je upario ženku?

Glupost neopevana... Mada, ranije su ljudi OZBILJNO tako mislili (ma mislili su oni i da je Zemlja ravna ploca) pa su jadne devojke tek udate (citaj, decu) silovali pater family ne bi li ostavili svoj pecat.

Edited by Zorica-MaliZmaj

Ne mogu da verujem da je mislila da su ostali geni nekog davnjašnjeg mužjaka sa kojim se parila (nod) prosto neverujem.

Pre je možda mislila kao što reče kolega Brox 95 da je došlo do parenja sa više mužjaka u istom teranju što je kod pasa (a bogami i kod još nekih drugih životinjskih vrsta) čest slučaj ..... akoj to bilo pitanje onda je odgovor DA moguće je da u jednom leglu bude štenaca od više različitih "očeva"

Postoji stara glupa teorija da gen od psa sa kojim je obavljeno prvo parenje (bilo psa bilo zene, zapravo je ta teorija vazila za ljude pa preneta na pse, konje itd) ostaje ostaje zauvek prisutan i stenad lice na njega bez obzira sa kojim psom se kuja posle pari. Glupost neopevana ali je neko i ovde na forumu pricao o tome, ne mogu da se setim ko i gde... Verovatno je i ona citala pa se pita.....

Ja prosto ne verujem da je mislila na nekog muzjaka iz predohodnog parenja, prosto mi je apsurdno da neko to moze da pomisli kad svi znamo, tehnicki, kako nastaju male kuce, ;-) verujem da samo nije dobro formulisala pitanje zato sam i zamolio da prefolmulise i objasni pitanje.

Ma, mogla je da misli. Povremeno to neko izvuce iz starog gvozdja, skine malo rdje pa da kao novo. Poslednje su, na Zapadu, bile muve u Australiji  (dance)

Psssssst, svi mi sto smo ukacili prethodne nastavke serije "Telegonija" na BK gazimo tiho, na prstima da se opet ne rasplamsa polemika.

Velicina muva po tom najnovijem skidanju rdje je navodno zavisela od velicine tate prethodnog roja beba-muva a ne od tog drugog, pravog tatice.

Moze i rode....pomesale paketice sto treba da uruce. 

gx0Av4zVYQsaBNmCAgyjTFcYMOi.jpg  13large.jpg

Edited by Tuncay

Postoji stara glupa teorija da gen od psa sa kojim je obavljeno prvo parenje (bilo psa bilo zene, zapravo je ta teorija vazila za ljude pa preneta na pse, konje itd) ostaje ostaje zauvek prisutan i stenad lice na njega bez obzira sa kojim psom se kuja posle pari. Glupost neopevana ali je neko i ovde na forumu pricao o tome, ne mogu da se setim ko i gde... Verovatno je i ona citala pa se pita.....

Umrecu od smeha (lmao)  Aj ako batalimo pse ( ja za ovog malog ne znam ni kako mu otac izgleda, a o prethodnim muzjacima

sa kojima se majka parila tek tri veze nemam, a i ne znam zasto bi me zanimalo) da li je stvarno bilo price da ako se jedna zena

recimo preuda pa i u drugom ( neke i u trecem) braku ima dete od svog sadasnjeg muza ta deca imaju genetiku od onog prvog od koga se razvela jerBo je  bio neka  neopevana stoka? (lmao)

Da li postavljac (ica) topika ima neke dileme oko genetike svog psa?

Edited by Justina

Ljudi treba da dozvole sebi slobodu poimanja sveta, ali lupetanje gluposti nije to.

Mada, sujeverja ima koliko hoćete - da ne pominjem sad religije i njihove običaje...

Nauka ne poznaje i ne zna sve, to je samo pogled na svet i ume itekako da pogreši, ali su psi prilično izučavani i jasno je kai noć da ovakva teroija nema nikakve šanse.

Čest slučaj za ovo što je pitano je jedan od 2 scenarija: kuja se upralia sa nekim dok nisu gledali (ljudi misle da sve znaju, a broj roditelja koji nije svestan da su im deca pušači je ogroman) i/ili je roditelj mešanac, pa štenci povuku na pretka i ispadnu različiti.

Ovo drugo je često kod novih rasa.