timon

Jorksirski terijer 6 deo

Recommended Posts

Delodi, hvala za crteže, odlični su i poučni.  Zadao si nam posao  :evil_laugh:  do sada smo premeravali, pregledali i prepipali naše pse. Hvala Bogu  (whew)  dobri su. Dobro, svi su oni odlično ocenjeni, ali ipak kad čovek pogleda ovo sve, treba se zamisliti. 

Mi apsolutno dajemo podršku i doprinos borbi za ovu rasu, jer situacija u Srbiji sa jorkićima je do skoro bila više nego kritična, sad se već popravlja. Žao mi je razočaranih ljudi koji kupe jorkija, a dobiju sve samo ne jorkija. Mi smo sa prvom kucom imali više sreće nego pameti, sa ostalima je već iskustvo uradilo svoje. 

Puno pozdrava za sve jorkijevce, hajde malo da pišemo, tema nam je zamrla skroz. Posebno pozivam Miru i Tanju da slike svojih novopridošlih lepotana objavljuju malo više ovde, da malo osveže temu   (nod)

Edited by Nannette

prvi put u istoriji kinologije jorki iz srpskog uzgoja !!!!

IDS Strägnäs, Sweeden 13.03.1015. 
DEILODI LADY NASA - Nani
postala šampion Švedske CAC, R.CACIB
Judge: Birgitta Svarstad
Breeder and owner: Nebojša Deilodi
Handling and grooming: Lotta Eriksson ( žena u belom kompletu)

received_10152735736581700_zpsgrwupphz.j

received_10152735756141700_zpsy6wcjgds.j

received_10152735755826700_zpswwzeu723.j

Zdravo svima :grin: Evo da vas pitam kako vi skidate krmelje sa dlake jorksircima? To su kao tackice koje su se zalepile za dlaku i vide se jedino kad razvucem taj pramen. Inace mu, po savetu veterinara, svaki dan cistim oci fizioloskim rastvorom od kad sam ga dobila.

I joj nesto. Kakva su vasa iskustva sa menjanjem zuba jorksircima? Ja sam mog sa osam meseci odvela na vadjenje gornjih ocnjaka jer mi je cetiri veterinara reklo da je to 'zadnji voz'. E sad, on ima 11 i klate mu se na desnoj strani zubi pored ocnjaka. Razmisljam, mozda nisam morala da ga vodim na vadjenje, mozda bi mu sami ispali. Sad je kasno, ali eto rekoh da pitam ljude koji znaju :grin:

Zdravo  (nod)  ja mojim jorkijima te krmelje skidam vatom umočenom u toplu vodu, pazeći pri tom da im ne dodirnem oči. Umivanje, ništa posebno  :razz:  A što se zubića tiče, niste pogrešilli, jer kod tih duplih zuba ako se previše čeka može da dodje do nakupljanja bakterije izmedju ta dva zuba koji su previše blizu, što može da dovede do kvara ili nakupljanja kamenca. Ti što se klate verovatno će sami otpasti. 

Hvala Nannette :grin:  Evo sada sam probala sa toplom vodom i lakse je skidanje. Malo su se omeksali ti krmelji pa mi je bilo lakse noktima da ih skinem. Inace mu to radim na suvo, pa sam mislila da mozda postoji neki bolji nacin.

A sto se tice svakodnevnog stavljana fizioloskog rastvora u oci, sta ostali forumasi mislite o tome? Veterinar kaze da to ne moze da mu skodi, ali bih volela da znam da li i vi to praktikujete. Hvala

Nema potrebe da se stavlja u oci. Nakvasim tufer za skidanje sminke sa Acidi-borici i skinem krmelje. Njenim cesljem razgrnem dlaku, oprezno, naravno, i izvadim krmelje koji su zalepljeni. Sto se zubica tice, moja je promenila bez problema, uz pomoc glodalica :)