jasmina

Pug, Mops, Carlin, Doguillo, Sekcija 11, FCI 253

Recommended Posts

Pozdrav svima,

iščitala sam ceo ovaj topik i veliko hvala svim stručnjacima i vlasnicima mopsića na korisnim postovima i savetima. :)

Već nekoliko godina sam zaljubljena u ovu rasu, puno sam čitala o karakteristikama, a zadnjih nekoliko meseci se intenzivno informišem o kupovini, ali moram priznati da sam jako razočarana što se kod nas prave takve "mućke" oko prodaje ove egzotične vrste. Čula sam za izvesnog gospodina iz Sente, koji prodaje mopsove i za uzgajivačnicu Od Kasperovih koji deluju vrlo ozbiljno i imaju jako lepe primerke.

Bilo bi jako korisno ako bi neko pružio još neke informacije o proverenim i legalnim mestima za kupovinu mopsova, jer bi to svima koji su zainteresovani bilo od velike pomoći. Hvala unapred! ;)

hvala hvala :D :D

jako smo radoznali i nestrpljivi da ih docekamo da pojure kroz kucu

jos ako racunamo na to da krv nije voda :wink:

nadali smo se jako jednoj devojcici :( al sta se se moze, nek decaci budu kako obecavaju i opet OK

bili smo danas na CAC Ada - sudio IX grupu Gröshl Ferenc - pravo je zadovoljstvo izlagati kod sudije koji poznaje materiju - iako smo uzeli "samo" CAC - ja sam vise nego zadovoljna - cini mi se pale su i neke cetvorkice :shock: inace prava retkost na domacim izlozbama :wink:

ali buduci sreca nikad ne moze biti potpuna - fotoaparat je ostao zaboravljen kod kuce - smrc - bas danas

Veliki pozdrav !mops je savrsena rasa jako je smesan i blesav ko razmislja o nabavci sigurno se nece pokajati ali nazalost postali su popularni kod preprodavaca paziite gde kupujete jer pre nabavke moje mopsice smo culi svasta da ima i mesanaca koji se prodaju kao mops a ustvari su mesani sa pikinezerom ali je cena niza bolje plati koliko treba nego dobiti jeftinije mesanca a kad poraste :roll: zato oprez !

Pozdrav svima :D

Kako ste mi ulepsali vece svim ovim novim informacijama,niste ni svesni.

Naime,procitala sam od prve do zadnje strane,sve vase savete i kritike o mopsicima,tako da nemam mnogo pitanje.

Elem, kao sto predpostavljate, zelim da kupim jedno musko stene ( i nikako mesanca), pa bih zelela ako neko moze da mi pomogne sa informacijom ili jos bolja opcija ponudom, bila bi mu beskrajno zahvalna.

Ubedila sam decka da su momsici najsladji na svetu,i odlucio je da mi kupi do nove godine...ili cak u februaru. Citao je zajedno samnom vas forum i odusevljen je.tj. kupujemo!

Nije mi prvi put da imam psa u zivotu,pogotovo rasnog,a za njega je ovo novina, i da nije bilo vas ,tesko da bi ga ubedila na taj potez! Hvala Vam jos jednom i molim da mi pomognete pri izboru!!

Cao evo ti ovde sam ja uzela mopsicu ukucaj na googlu mops.rs i udji na mopsinelo i tu ces videti u zadnjem legu i tatu ood moje svrce on sad nema leglo ali taman sobzirom da si rekla da je hoces do nove godine mislim da ce tada biti a mi opet od njega uzimamo jos jednog mopsica jer smo jako zadovoljni a ako ti se bas zuri imas i ovu odgajivacnicu gde je tata od moje svrce tako da on sad ocekuje leglo i mozes i tamo da uzmes a to je ustica kennel pa pogledaj Srecno i obavestavaj gde si odlucila

Pozdrav!

Hvala na informacijama puno!! Svakako cu obavestiti...:) Ne zurim nigde,uzela bi mozda cak posle novogodisnjih praznika, ali svakako ako se pre toga zaljubim u nekog mopsica posebno...onda ljubav nema cenu! :lol:

Imam jednu ne doumicu...do sada sam imala velike pse,tacnije 2 Nemacke Doge,nazalost...nisu vise samnom...dozivele su bas duboku starost..i zivot ide dalje.

Problem je u tome sto vise ne zivim u kuci vec u stanu,e sad,posto je stan na dva nivoa,imamo neke spiralne stepenice za koje se plasim kako ce malisa da ih savlada.Jer je praznina izmedju stepenica dosta siroka. Mozdazvuci smesno,ali stvarno razmisljam o tome. Sta Vi mislite?

Natasa

Dobrodosla pahita,

Nadam se da si nasla sve potrebne informacije na temi,ako ne slobodno pitaj :mrgreen:

U Srbiji imas par odgaivacnica,nabrojacu ti one za koje ja znam,a to su:

-Ustica(mislim da je vlasnik takodje i clan foruma) http://usticamops.com

-Djany Lands,mislim da nemaju sajt

-Of Wannabe Bay,takodje nemaju sajt

-Bogarhazi,www.bogarhazi.com

-Aboneel(nicka aboneel na forumu,sada su u HR) http://www.aboneel.com

-Mopsinelo, http://www.mops.rs, odatle je moj Badza :mrgreen:

Malo koristi google,i videces da postoje razni tipovi mopsica,obicno se dele na Evropski i USA tip,mada ima i drugih varijacija,pa pogledaj sta ti se svidja,i shodno tome izaberi svoje buduce stene,a mi cemo ti pomoci koliko mozemo pri odabiru.

Sto se tice stana i stepenica,nas stan je takodje koncipiran kao i tvoj,imali smo samo jednom problem a to je da je nas Badzica,posto obozava da sedi na stepenicama jer odatle ima pregled na donji sprat i ulazna vrata,pao ali na svu srecu na kanabe koji je nalazi tacno ispod,i od tada i dalje viri ali mnogo opreznije :oops: :oops: :mrgreen:

Ne valja dok je mali da ide niz stepenice,tako da gledaj da ga nosis,15stepenica u tom dobu je njima kao Mont Everest :mrgreen:

Par linkova:

http://www.mopsmops.de/introe.html

http://www.sheffieldpugs.com/

http://www.sasquehanna.fr.pl/

http://www.tangetoppen.org/

http://www.mopshond.de/

enjoy :mrgreen:

Cvet,postavi sliku tvoje devojcice,rekao mi je Andrijano da je ostalo mala u Bgd-u.

Moj Badza je rodjeni brat od Indy :mrgreen:

Hvala Mina!

Znam da treba da ga nosim,nego se plasim kad sam recimo na poslu ,pa se desi da je par sati sam kuci...a kakvi su stenci vragolani,sve ce da njuska i svuda da se penje :P ..Nemam briga da mi unisti namestaj ili bilo sta drugo u stanu, znam sta znaci kad treba svrca da se dresira,nego me je jedino strah zbog tih stepenica. ALi gledacu da stavim neke jastucice. :P

Posle Pere i Milice,nisam htela da imam psa dugo vremena,i sada sam se odlucila,i zelim da sve znam i da moj malisan bude bezbedan koliko je god to moguce.

Jos jednom hvala za informacije.Od sad sam tu i pratim sve :mrgreen:

Natasa

najprirodniji nacin za psa da nauci da nesto ne radi je da mu se pri tome desi neugoda ali da ne bude povredjen, kao sto je srecu imao Badza, da nauci bez posledica. no to ne znaci da se treba osloniti na srecu.

nase dosadasnje iskustvo sa psima i stencima je da ubodu radoznali nos bas tamo gde nebi trebali :roll:

mene licno bi izludjivala pomisao na stene ostavljeno samo u kuci sa nezgodnim stepenicama, zato je moj predlog ogradica oko stepenica koja ce onemoguciti stenetu pristup kad niste tu.

nesto slicno mi imamo za ulazna vrata, ne narocito visoku ogradicu koja se montira na vrata kad su otvorena (uvek kad vreme dozvoljava) i koja zadrzava pse u kuci ili vani po potrebi ( ili razdvaja ove u kuci i ove vani :lol: ) a koju mi prekoracujemo. pokazala se veoma prakticna i korisna osobito kad ima malih radoznalaca u kuci zeljnih istrazivanja i kad nema nikog da ide za njima i cuva ih od njih samih.

PoppyTown...sjajna ideja! To je pravo resenje,nije mi palo napamet! Hvala ti!

Potpuno se slazem da bi samo razmisljala da li je malisa bezbedan sa takvim stepenicama,ali posle ovakve ideje....sve ce biti ok!!

Srdacan pozdrav Natasa