jasmina

Pug, Mops, Carlin, Doguillo, Sekcija 11, FCI 253

Recommended Posts

Ćao...

Mi smo bogatiji za jednog člana tj. pre nove godine uzeli smo malu mopsicu Elly imala je sedam nedelja...Živahna je i preslatka.

Molila bih nekoga ako hrani svog švrćka sa trainer hranom da mi se javi treba mi par saveta.....

Nisam uzela od odgajivača... sada jedemo Trainer super premijum i pokazala se super.....zvala sam nakraju distributere te hrane pa su mi objasnili i pojasnili tumačenje tabele u radnji gde sam kupila hranu nije mi dobro rečeno koliko hrane na dam da dajem pa sam se zabrinula ali sada je ok ručka koliko treba dobro napreduje..... i moram da priznam da mnogo prducka pogušila nas je......

Imam pitanje jedno, uzeo sam mopsica pre 4 dana, a inace je dosla na svet 15. decembra, tako da ima oko mesec ipo dana. E sad skoro svaki dan ima krmeljcice od kad sam je uzeo. Beonjace joj blago plavicaste boje. Jel tako to treba dok je mala ili da preuzimam nesto? Cistio sam joj krmeljcice sa maramicama kad se pojavi.

Mimi je ukradena na Bul. OSlobodjenja 68, u pasazu pored Kineskog trznog centra 21.1.

Ima velikih problema sa varenjem, na specijanom je rezimu ishrane i mora svakodnevno da prima terapiju.

Na celu na mestu gde su nabori ima karakteristican oziljak od operacije po cemu je prepoznatljiva.

Ukrao je visok crn muskarac sa kojim su isli niza zena narandzaste kose i malo dete od oko 2-3 godine crne duze kose.

Nalazacu sledi VREDNA nagrada!!!

tel: 069/756-006

Ovo je snimak ljudi koji su je ukrali ako ih neko prepoznaje molim vas da se javi!

Zelim srdacan pozdrav svima, novi sam na forumu. :)

U petak dobijam mopsa (ili Gizmo-a, kako ih volim zvati x), starog 4 mjeseca. ^^ Ne znam kako cu izdrzati do petka citave glave... :D Inace to mi je prvi pas, imam zeca. :D
Obooooozavam pse i dosta sam citao o njima uopsteno, o FB i ASTu mislim da znam sve. x) Citao sam i o mopsicima, ali to je uglavnom sve bas uopsteno, porijeklo, kilaza, visina itd.

Listao sam ove strane, ali vidim da je uglavnom posvecena paznja slikama uopste i slikama sa takmicenja... Pa ako nije problem da mi neko napise par recenica iz licnog iskustva
koliko puta dnevno da ga hranim (pretpostavljam da jedu u malim kolicinama), sto se tice vode kada da postavljam posudicu ili treba da bude cijeli dan dostupna... Za taj uzrast kada bi bilo otprilike normalno da ga poslednji put u toku dana izvodim napolje... Da ga cetkam svaki dan i brisem nabore? Nabore mogu brisati obicnim peskiricem ili moraju biti vlazne maramice za pse?

I inace kada ga uvodim s'polja u stan, mogu li samo npr. vlaznim maramicama da mu obrisem sape ili... ?

Sto se tice okica, treba li mu povremeno stavljati kapi ili samo ako dodje do neke iritacije pa onda u zavisnosti... ?

Planirao sam da mu kupim Royal Canin X-Small Junior hranu. Ima li neko iskustva sa tom hranom? Moze i predlog neke druge firme...
Da li je dovoljno i preporucljivo samo granule da mu dajem ili da ubacim jos nesto kroz neki dodatni obrok ? Sta ne bi smio nikako da jede?

Da li je bolje uzeti am ili povodac?

Izvinjavam se, post je malo duzi... Ali cini mi se da je to za pocetak najbitnije da znam. :D

Hvala unaprijed svima!

Zalosno je kad vidim da je ljudima ukraden pas, bilo koje rase. Svako svog ljubimca jako voli i sigurno mu puno znaci. Ovo nije prvi slucaj da cujem za kradju pasa malih rasa ove zime. Pogotovo koliko sam do sada cuo pojavljuju se ljudi koji iz oglasa dolaze da vide stene i posle par dana stenci nestaju. S toga pozdrav svim ljudima na forumu i dobro cuvajte vase malisane.

O sudjenju zaista nebih da polemisem, neka svako stoji iza svojih odluka ma kakve one bile. Ono sto je zaista zalosno bilo to je situacija na spratu pogotovo u ringu gde su se ocenjivali mopsovi. Nazalost prvi put u mom zivotu doziveo sam da pas dobije toplotni udar u HALI! I to ne u ringu dok trci, vec van ringa. Hvala bogu sve se dobro zavrsilo. Nijedan jedini otvoren prozor na spratu. Koliko sam ukapirao ljudi iz organizacije uopste nisu zeleli da dodju gore do nas da vide kako je. Iako sam ih u kancelariji molio da nam otvore prozore. Zaista zalosno za "najvecu" izlozbu pasa u Srbiji.  (n)

Da ignorišemo mere i jedinice, suđenja, CACAB, ACAB BABAC, DEDAC i svu ostalu pseću industriju, takmičenja, reklamiranja, mafiju, kapital i ostale ljudske bolesti. :grin: Evo našeg Šarla, sada ima godinu i tri meseca. I mnogo se volimo. Šarlo radi jedan od trikova koje je naučio. Fotografije smo kačili ranije. Evo sada jedan video.

(dog6)

(dog6)

Edited by Charlie`From`Stadium

Dobar dan svima...svi moji ukucani su se zaljubili u ovu rasu, ja sam je poznavao od ranije, ali samo da se zovu Pugs ili Mops...zeleo bih da mi neko opise lepo pugsove, i naravno, proces dresure, bas zato sto ne poznajem rasu, jer sam gresku napravio kada sam kupio Americku Akitu, koja je odgajivacnica u Srbiji dobra, koliko se krecu cene stenaca? :)

Postovani odgajivaci imam zelju i nameru da uzgajam ovu plemenitu rasu, pa me interesuje gde i na koji nacin mogu vise da saznam o istoj?, Bio bih zahvalan, ako ima neko ljubazan da me ovim putem upozna i da smernice, kako uzgajati i nasta posebno obratiti paznju kod ove rase ?

Supruga i ja smo skoro kupili mopsa (zove se Leri) koji je star 70 dana - zivahan malisa sa rodovnikom, bež boje (koji grize sve po stanu). Na preporuku veterinara dajemo mu kombinaciju Royal Canin junior, kuvano pilece bijelo meso i pirinac. Hranimo ga 4x u 24h po 15g, a cini nam se da bi mogao pojesti znatno vise.. Mopsic je hiperaktivan, tesko ga je smiriti, grize sve po stanu ukljucujuci i nase prste:), nerijetko vidimo da nesto zvace (da li komadic tepiha, papira, ma cega se dohvati) ali prosto je nemoguce iskontrolisati ovako zivahnog psica. Nocu ga zatvorimo u jednu sobu u kojoj ima dovoljno igracaka (da ne pravi rusvaj po ostatku stana) a od prije dvije veceri mozemo normalno da spavamo, jer se polako navikava da je noc za spavanje.. Navikao se da obe nuzde obavlja (u 80% slucaja) na novinama u cosku njegove sobe, ali nerijetko to obavlja i po ostatku stana (malu nuzdu:). Koliko smo saznali, sto preko neta sto na osnovu drugih iskustava, on je jos premalen da se socijalizuje i trebamo sacekati bar jos mjesec dana da bismo krenuli sa treniranjem da nuzdu vrsi vani, da ne grize svoje ukucane, da reaguje kad viknemo NE i sl. Ipak bili bismo zahvalni da cujemo jos neka misljenja, da li nesto radimo pogresno, da li mozemo vec sad da radimo neke vjezbe socijalizacije i sl. Veterinar nam ne preporucije da mnogo boravi vani dok se ne izvrsi revakcinacija, a oko nase zgrade imamo gomilu kucnih ljubimaca pa se plasimo da ne dobije neki virus prije vakcine koja slijedi za desetak dana, tako da uglavnom boravi u stanu..