jasmina

Pug, Mops, Carlin, Doguillo, Sekcija 11, FCI 253

Recommended Posts

Dragi vlasnici pasa rase mops, ako vas ima ovde, ja imam jednu zelju/predlog.

U svetu se vlasnici mopsova, a odskoro i u Zagrebu, nalaze s vremena na vreme na play date - ja bih volela da i u Beogradu moze tako nesto da se uradi, ali nisam nasla info da iko to ogranizuje, pa da pokusam ja. To je obicna poseta parku u dogovoreno vreme da bi se nasi mopsovi upoznali i malo druzili "sa svojima" : ). A i da bi mi vlasnici brbljali o nasim savrsenim mopsicima : )

Ako ima neko ko je zainteresovan (moze jednom mesecno, nedeljno, u 15 dana, kako kome bude odgovaralo, moze da stoji dogovor za, npr. svaku poslednju subotu u mesecu i sl....) ili znate nekoga ko ima mopsa, a ko bi bio zainteresovan, pisite ovde ili na moj mail cgsanja@yahoo.co.uk

Eto, pozdravljamo vas ja i cetvromesecni mops Vule i nadamo se da cemo se videti! : )

Danas je mnogo tesko pricati o standardu mopseva kad pobedjuju vrlo cestu predebeli psi, psi sa krivim ledjima, losim repovima itd. Da li je moguce da sudije to tolerisu i da ih nimalo ne zanima kakav bi pas zaista trebao da bude. Nagledala sam se izlozbi gde su zaista pobedjivali losi psi, koji nemaju skoro nista od navedenog, lose kondicije totalno, bukvalno leze na podu...... ali... vlasnik zna sudiju tako da se sve to zanemari...

Mene zanima sledece:

1. Da li vasim mopsicima stavljate neke kapi za oci i da li im okice krmeljaju?

2. Koje granule najvise vole vasi mopsici?

Ja iskreno ne koristim kapi za oci. Sto se granula tice, dugo sam koristila Royal Canin ali sam ih zamenila pre 3 nedelje sa Fitness Trainer mini adult od lososa i vise sam nego zadovoljna. Ova hrana je takodje super premium ali je dala mnogo bolje rezultate sto se kvaliteta koze i dlake tice.

Pozz

Imam francuskog buldoga, ali mogu odgovoriti na ovo kao da imam i mopsića (rofl)

Kapi ne koristim, ako ima malo suzica ili krmeljica to svako jutro obrišem maramicom,

a od hrane smo malo koristili Royal Canin, pa smo odustali, nije se njemu pokazalo

kao najbolji izbor... Već godinama smo na Purina Pro Plan, riža i losos, i sve je 5 (y)

Cao svima :)

Nova sam na forumu, a u subotu uzimam mopsica, pa bih vam sada da mogu postavila hiljdu pitanja..

Za pocetak, uzimam ga od coveka iz Opova koji je pario svoju zenku sa muzjakom iz Djany Land's-a, ako neko zna nesto vise o njima dobrodosla bi mi pomoc, s obzirom da mi je prvi pas i da nisam toliko dobro upucena, ne racunajuci sve ove forume..

Stenad imaju 6 nedelja, u utorak su vakcinisani, nije rano sada za odvajanje od majke?

Sta mi sve treba od papira i kako da znam da li su 'pravi'?

Hvala unapred. :)

tiki liki osim konstatacije da je prerano sa 7 nedelja uzimati stene imam ja par pitanja za tebe:

Da li si stene videla?

Uzimas li muzjaka ili zenku?

Uzimas li psa za izlozbe ili kucnog ljubimca?

Da li su papiri pravi zna samo vlasnik zenke.

O odgajivacnici Djany Land's procitaj na sajtu, a odgajivaci mopseva ti mogi vise pomoci, ako jos znas ime majke bilo bi korisno.

Savet: ne uzimati stene pre nego navrsi 3 meseca, tj dobije sve vakcine.

Nasi mopsovi se ne linjaju nista posebno. Linjanje u dobroj meri zavisi od ishrane. Sto se tice cetki postoji furminator koji je jako dobar za odstranjivanje mrtve dlake.

Cao svima :)

Nova sam na forumu, a u subotu uzimam mopsica, pa bih vam sada da mogu postavila hiljdu pitanja..

Za pocetak, uzimam ga od coveka iz Opova koji je pario svoju zenku sa muzjakom iz Djany Land's-a, ako neko zna nesto vise o njima dobrodosla bi mi pomoc, s obzirom da mi je prvi pas i da nisam toliko dobro upucena, ne racunajuci sve ove forume..

Stenad imaju 6 nedelja, u utorak su vakcinisani, nije rano sada za odvajanje od majke?

Sta mi sve treba od papira i kako da znam da li su 'pravi'?

Hvala unapred. :)

Pozz svima. S obzirom da znam vrlo dobro roditelje od steneta i vlasnika kuje mislim da neces imati nikakvih problema. Stenci su cistokrvni, lepi i jako napredni. Takodje gazda stenaca je vrlo korektan covek Jedini savet je da stene ne uzimas pre 8 nedelja starosti. :wink:

Planiram da uzmem musko bez stene mopsa, pa me interesuje da li neko moze da mi preporuci neku proverenu odgajivacnicu. :oops: Prvenstveno ga uzimam kao kucnog ljubimca, a ne za izlozbe, ali mi je bitno da je cistokrvan i zdrav

I da li neko zna kakva je odgajivacnica Gold Haus Jovanovic? Oni uskoro ocekuju novo leglo otac Legend Gold Haus Jovanović http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 2924_n.jpg i majka Tu Badu Gold Haus Jovanović

Nisam proveravala forum, morala sam mom malisi da se posvetim maximalno :)

E ovako...

Danka Dubajic Novi Sad Paravinja Drazen

Hvala na svemu :) Uzela sam mopsica, muzjaka..Da, prethodno sam ih videla na slikama i otisla posle do njih u Opovo..Ne zna se koji je lepsi, od 5 muzjaka i 2 zenke.. Ljudi su krajnje predobri, zaista..stalno se cujemo i maksimalno mi pomazu sta god da mi zatreba. Sve pohvale.

Vakcinisani su, revakcinisu se 03. januara, nisam mogla da cekam sve te vakcine :)

Uzela sam prvenstveno kucnog ljubimca, ali nadam se da cemo ici i na izlozbice.

Papiri su okej, tj rodovnik i radna knjizica.

Majka se zove Aurelia Carmen(luda je ko struja i preslatka), a otac Oscar Mad Mops.

Postavicu vam i slicice malenog sarenog foliranta, Pierra, cim stignem :) Pozdravljam vas!

Nisam proveravala forum, morala sam mom malisi da se posvetim maximalno :)

E ovako...

Danka Dubajic Novi Sad Paravinja Drazen

Hvala na svemu :) Uzela sam mopsica, muzjaka..Da, prethodno sam ih videla na slikama i otisla posle do njih u Opovo..Ne zna se koji je lepsi, od 5 muzjaka i 2 zenke.. Ljudi su krajnje predobri, zaista..stalno se cujemo i maksimalno mi pomazu sta god da mi zatreba. Sve pohvale.

Vakcinisani su, revakcinisu se 03. januara, nisam mogla da cekam sve te vakcine :)

Uzela sam prvenstveno kucnog ljubimca, ali nadam se da cemo ici i na izlozbice.

Papiri su okej, tj rodovnik i radna knjizica.

Majka se zove Aurelia Carmen(luda je ko struja i preslatka), a otac Oscar Mad Mops.

Postavicu vam i slicice malenog sarenog foliranta, Pierra, cim stignem :) Pozdravljam vas!

Nema na cemu, najbitnije je da si ti zadovoljna :)

Nisam dugo bila na ovim stranicama. Evo, toliko, da vas pozdravim i pozelim lepe praznike. Imate pusice od moje Saske: