jasmina

Pug, Mops, Carlin, Doguillo, Sekcija 11, FCI 253

Recommended Posts

Cao svima, imam jedno pitanje... Imam zenku crnog mopsa staru 9 meseci. Da li je normalno da sa 9 meseci ona jos nije promenila stenecu dlaku? Veterinar kaze da je to normalno,da neki psi menjaju dlaku cak i posle godinu dana. Ostali psi iz njenog legla su vec uveliko crni dok ona i dalje vuce svetliju dlaku oko vrata i na zadnjim bokovima.

Nema nikakve potrebe za brigom.Sasvim je normalno . Jos je malena . ne mora da znaci ako su braca i sestre promenili da ona nece . To je sve stvar genetike i sve ce polako doci na svoje ne brinite se :mrgreen:

Pozdrav

Zdravo svima!!!! Pocela sam redom da citam svih ovih 60 i kusur stranica ali nisam daleko dogurala, pa bi bilo super da me neko ukratko uputi koje su odgajivacnice mopsova kod nas na glasu, tj. kakva su vasa iskustva? Moja sestra je jako zainteresovana,ja imam psa ali sa ovom rasom iskreno ama bas nikakvog iskustva, osim ovog surfovanja po internetu i raspitivanja. Svaki savet je vise nego dobrodosao! Hvala svima unapred!!!!

vazna karakteristika rase mops, a koju niko glasno ne izgovara, jeste cinjenica da su to veoma opasni psi, naime, ako vam paznja popusti na trenutak ...

208940_452303388127925_1431326854_n.jpg

oni vas veoma vesto obore s nogu. osim toga svaki vlasnik mopsa je u opasnosti ... da umre od smeha ... ili jos gore , da se rastopi od miline ( postoje jos neke rase koje su jednako opasne)

ta njihova karakteristika je veoma izrazena dok su maleni, kod nekih primeraka malo otupi kako odrastaju, ali nikada u potpunosti ne nestane.

zato bih ukratko savetovala vasu sestru da jos jednom dobro razmisli, da li zeli da se izlaze riziku.

:P

pozdrav svim odgajivacima i ljubiteljima mopsova (handshake)

zamolili su me prijatelji da ako mogu da vam postavim slike njihovog psa,za prijatelje se sve moze pa sam odlucio da vam predstavim njihovog ljubimca (y)

Storm Gold Hous Jovanovic:11XJCAC, 5XJBOB, 11XCAC, 11XBOB, 2XCACIB, BOG3, JBIS, 2XBIS.

JCH Crne Core, Makedonije, Bugarske, Moldove

CH Crne Gore, Makedonije, Kipra, Azerbeidžana,Moldove.

2xCh Balkana,Ch Mediterana.

2llyqlz.jpg

euiof5.jpg

33otnw5.jpg

edit

Mali oglasi na za to predvidjenom mestu. Mod. Dom

Pozdrav svima... Vidim da na forumu ima dosta poznavalaca rase,tako da bih bio zahvalan kada bi mi neko napisao,koliko se krecu cene mopsova u Srbiji i okruzenju,vrhunskih krvnih linija.... Unapred zahvalan...

Malo pitanje..

Dobijamo na poklon mops-a koji je star 10 meseci,ali moram priznati da me hvata panika malo zato sto nikada pre nisam imala tu rasu(Do sada smo imali jedno kucence koje smo usvojili iz azila,nazalost malisa je uginuo u 7 godini,sumnjamo da je bio otrovan :cry:,tako je veterinar zakljucio ).Sto se tice ovoga mopsica dobijamo ga direktno od uzgajivaca,sa rodovnikom i svim potrebnim dokumentima.Bila sam par puta u poseti i malisa je presladak,zdrav,vakcinisan,ljubav na prvi pogled :inlove:ali nisam zelela da ga preuzmem dok nisam bila zaista sigurna da smo se informisali dovoljno .

Prokrstarila sam kroz postove na ovu temu(I dosta drugih) i zanima me da li bi njemu odgovaralo da ga recimo preko dana pustim par sati u dvoriste,pored svakodnevne setnje?(Svakako ce ziveti u kuci,i naravno nece biti pusten po najjacem suncu,ali me brinu ove visoke temperature).Takodje sam donekle i zabrinuta oko setnje(u komsiluku imamo nekoliko vecih pasa lutalica)ukoliko neko ima savet sta bih mogla uciniti da ne dodje do nemilih "incidenata".

Meni je mops kad sam kod kuće stalno u dvorištu, nađu oni sebi mesto gde im je prijatno, kod mene su to stepenice koje su u senci tokom celog dana, tu se izležava, ja taj beton povremeno polijem vodom i na sred dvorista držim veliku plastičnu kantu punu vode koja se smlači na suncu pa je tom vodom pokvasim u toku dana, skroz do kože a i ona sama gura šape u tu vodu. U večernju šetnju je ne vodim jer su ovo takve vrućine da džabe što zađe sunce kad asfalt po ulicama ne stiže da se ohladi do kasno u noć, vrišti vrelina iz njega. Za lutalice ne znam šta da ti kažem, zavisi kakve su, ove naše iz ulice su u fazonu mnogo buke ni oko čega, dernjaju se i optrčavaju nas ali ipak ne napadnu. Ja, iako mi ne bude svejedno, prodjem bez zastajkivanja (eventualno, ako priđu previše blizu, počnem i ja da se derem :D), ne dižem je u naručje nikad.

Ja iskreno po najvecim vrucinama ne bih savetovala izlazak napolje makar i u hladovinu.Iz jednog jako prostog razloga a to je mopsevi spada u bronhiocefalicne rase pasa tj. u pasmine koje nemaju nos zbog toga su jako skoloni toplotnom udaru. Sama otpotnost na toplotu se razlikuje od jedinke do jedinke ali moje misljenje je da se ne treba igrati sa takvim stvarima i ispitivati izdrzljivost pasa. Posledice mogu zaista da budu fatalne. Od naseg veterinara smo culi razne price gde se bukvalno desavalo da pas udje u auto koji je citavog dana stajao na suncu i da posle pet minuta bude fatalno.

Moji psi su u savrsenoj kondiciji (bez preteivanja) jer imamo ogromno dvoriste ogradjeno sa svih strana i mogu da trce slobodno. Medjutim bez obzira na to u najtoplijem delu dana narocito onoh dana kada su temperature isle i preko 40 stepeni pustali smo ih rano ujutru napolje, oni sami vec oko 11 trazili da udju u kucu i do 6 popodne uglavnom dremali u debeloj hladovini. Nije im padalo na pamet da izadju napolje. Cinija sa svezom vodom uvek dostupna i povremeno kvaseni kada su to trazili (lepo odu u kupatilo sednu u tus kabinu i cekaju svoje :giggle: )

Setnje leti pa makar i navece su beskorisne jer da bi njima bilo potaman trebalo bi sve da se ohladi a tada je vec duboka noc a mopsici vec od 8-9 navece spavaju kao bebe. Uh verovatno sam udavila ali mopsici su jako osetljivi na toplotu stoga cuvajte jako Vaseg mopsa, on je jedno stvorenje koje se lako uvuce pod kozu a da to i ne primetite.

G.MilicRekli ste sve bas onako kako ja mislim (y) u potpunosti.

I moji psi se gotovo identicno ponasaju po vrucinama(jurcanje od 6 ujutro),sem sto malo ranije ulaze u kucu :grin:

Puno ozdrava od cupavaca :inlove:

Treba mi mala pomoc, naime odlucio sam se da uzmem mopsa, i zanima me da li neko zna nekog ili neki nacin kako mogu da dodjem do mopsa koji je 100% cistokrvan, znaci da vuce korene od prvobitnih pugova iz kine. Idealno bi bilo ako bi imalo negde u Srbiji, i isto naglasicu da nemam nameru da zalim za novcem, ako neko ima nekog ili neki predlog, bio bih veoma zahvalan ako bi mi pustio PM ili ovde napisao.

Hvala.

tema o rasi

viewtopic.php?f=41&t=526&start=930

Tesko da ces u tome uspeti, naime kao sto mozda znas mops je iz Kine u Evropu dosao preko trgovaca Holandske istocnoindijske kompanije koja je osnovana 1602 godine, i zna se da je u to neko vreme mops i stigao u Evropu sto pise i u standardu pasmine. Moj savet ti je da trazis potomke slavnih pasa i velikih krvnih linija tj. odgajivaca, tako ne mozes nikako pogresiti.

Danasni mopsi se puno razlikuju od onih starih linija iz Kine. Mozes prosarati google i naci ces stare fotografije mopsa pa pogledaj on kako se razvijao do danas.

Sto se kupovine tice, pri danasnjem internetu lako mozes mopsa za kupiti. Bitno je da proveris (koliko budes mogao) zdravje predaka, istorijat o odgajivacnici, uspesi po izlozbama.

Puno pozdrava

ovako nekako treba da izgleda mops, ravnih ledja, dobrog iskoraka, odlicnog tempa, cvrst i povezan bez obzira na masu. treba da ide na svojim nogama a ne da ga vodic "vjesa" i nosi na povodniku ili da jedva ide kao da ce da izdahne na trecem koraku - i jedno i drugo tako cesto vidjeno u nasim ringovima

http://youtu.be/ssC9JHcKYmQ