jasmina

Pug, Mops, Carlin, Doguillo, Sekcija 11, FCI 253

Recommended Posts

manje je bitno koliko cesto, mnogo bitnije je cime se pas kupa.

sada su (za razliku od nekih prijasnjih vremena) na trzistu prisutni kvalitetni samponi namenjeni psima i prikladni i za cesto kupanje.

od jednom mesecno do cak jednom nedeljno, isprobati pa odabrati kako vama najbolje odgovara.

dalje zavisi i od vremenskih prilika i neprilika, posle setnje po mokrom posle kise, psa se moze istusirati i samo toplom vodom a bez sampona, da se ispere prljavstina nakupljena na nozicama i stomacicu, ili napraviti kupku (u kadici ili lavoru koji velicinom odgovara psu) tople vode i malo sirceta (obicnog alkoholnog bezbojnog koje vecina domacica ima u svojoj kuhinji - ne preterivati - 1 supena kasika na 5 l vode), ne ispire se.

druga bitna stvar je dobro osusiti psa, istrljati vecim peskirom da upije sto vise vode, samim trljanjem i susenjem posle kupanja ce se skinuti najveci deo dlake koji bi inace ispadao malo po malo svuda po stanu.

Da,zaista se mnogo linjaju...i to periodicno! Doduse moj Chapa je mnogo vise ,posto smo mu mazali neku tecnost za kozu,jer je mukica dobio demodex,evo od letos se borimo...!! Tako da se trenutno radujem sto se vise linja,znaci da mu raste nova dlakica a ispada stara.

Dobro vam vece ...imala bih par pitanja pa ukoliko neko ima vremena neka mi odgovori na forumu ili pp.

Interesuje me musko stene mopsa(poklon za 18ti rodjendan).ima li korektnih odgajivacnica u Srbiji?stene ne mora biti izlozbenog potencijala,bio bi kucni psic i drugar.interesuje me sta treba gledati pri kupovini mopsica?cini mi se da oni generalno imaju problema sa displazijom lakta.na sta jos obratiti paznju?Verovatno mnogo toga vec pise na forumu ali nemam vremena da citam pa se iyvinjavam ako se ponavlja ista prica.unapred hvala

Pozdravljam postene ljude na temi!

Plasim se da nemate resenje za moj problem,ipak sam odlucio da vas pitam.

Kupio sam cerkici prosle godine muzjaka Mops-a za rodjendan,od nepoznatog "coveka".Nasao sam njegov oglas u novinama,sa brojem mob.telefona.Dogovor je bio,da posto ima prijatelja,koji je neki "trgovacki putnik" stene ce isporuciti na dogovorenu adresu.Stene sam izabrao sa slike,koje slike su mi poslate na e-mail.Nije bilo tesko,posto je bilo samo jedan muzjak u leglu.

Stene je stigao u nas dom bez problema i moram da priznam da smo bili odusevljeni sa izgledom i ponasanjem naseg novog ljubimca.

Sve ovo se dogodilo pre vise od pola godine.

Strpljivo sam cekao na pedigre mesecima,ali nazalost obecani pedigre nismo dobili.Sad sam vec siguran,da ni necemo,posto je doticni "gospodin" pre nedelju-dve iskljucio mobilni telefon,a nisam upoznat ni sa njegovom adresom stanovanja.Jedino znam da je iz Sente (ako mi nije lagao).

Posto nismo bas povezani sa kinologijom i kinoloskim radnicima interesuje me,da li ima neki legalan nacin za nabavku rodovnika.Nemam nikakvo poznanstvo (takozvanu vezu) sa ljudima iz Kin.Saveza Srbije,ali sam cuo od jednog poznanika koji ima sarplaninca da postoji neki "uslovni rodovnik" ili da je jos bolja solucija,vadjenje "duplikata".Pitanje je samo "duplikat" od cega,kad ni original nisam imao?

Nudili su mi (u stvari ne meni,nego mojoj ćerki) neki njeni poznanici rodovnik za 100 eura,ali nisam siguran,da je to pozeljan put za resenje naseg problema.

Ako imate neki pametan savet za resavanje ovog problema,molim vas napisite mi.

Hvala vam unapred.

Pozdrav ,vidim da se ovdje u negativnom kontekstu spominje ime g.Rade Jecmenice pa molim da mi se javi netko tko ima lose iskustvo sa njime ! Naime ta osoba se pocela reklamirati na hrvatskom forumu , za njega sam cula od gospode koja je iz Slovenije ,a kupila je psa od njega koji je u vrlo kratkom vremenu uz dosta visoke veterinarske troskove uginuo ,a taj covjek se ne smatra odgovornim niti ne zeli potvrditi da je pas kupljen od njega!

Mene je isto prevario i pokrao taj Radomir Ječmenica - odgajivačnica od Luke i Nikše!!!!

sasa9, imate 24 sata da se predstavite punim imenom i prezimenom posto iznosite optuzbe na racun odgajivaca. Mod Dom