jasmina

Pug, Mops, Carlin, Doguillo, Sekcija 11, FCI 253

Recommended Posts

Drustvo , imam jedno pitanjce? Pre neki dan srela sam psa za kojeg sam naglas prokomentarisala kako je sladak mops, al mi je nesto velik. U stvari kao da je imao nekako visoke noge. Gazda me je ispravio i rekao da su se oni doselili iz SAD-a i da je to PUG, a ne mops. Ja sam bila ubedjena da su oba imena predvidjena za istu pasminu il gresim?

hahahhaah...

A da je dosao iz Francuske,verovatno bi rekao da se zove Charlin (rofl)

Mada za mopsice iz SAD kazu da su vislji.ali to je mops,nego covek voli da njegov pas bude poseban i drugaciji,pa mu nemoj zameriti!!

"Toto" Poppytown And That's That osvojio je i poslednji potreban CAC i ispunio sve uslove da postane "Sampion Srbije"

321690_288388171186115_123381437686790_1065340_1350895006_n.jpg

osim sto je uspesan na izlozbama i prvi rezultati u uzgoju obecavaju, ovo su 2 od 5 stenaca iz njegovog prvog legla

310107_2023251515321_1664977290_1794267_1206473528_n.jpg

na slici sa leve strane - Poppytown Bristol, 5 meseci, sin

u sredini - "Toto" Poppytown And That's That, kada je imao 3 meseca, otac

sa desne strane - Poppytown Bozsur, 5 meseci, kci

Hej ljudi, ja sam nedavno uzeo mopsa, pas je super sada ima pet meseci, ali imam problem sa dlakama, mnogo se linja i nalazim svuda dlake po sobi...kao npr u krevet na sto, jastuk itd.... Normalno kupam ga redovno ne bas preterano, i cetkam ga skoro svaki dan, ali dlaka i dalje ima... Aj ako moze pomoc... Hvala unapred.

mops je rasa koju je nemoguce sakriti ... jer je nemoguce izbeci prisustvo dlake u kuci

svakodnevno odrzavanje psa svakako pomaze, ali su dobar usisivac i lepljiva traka za skidanje zaostalih dlaka sa namestaja i odece neizbezna pomagala da se dlake drze pod kontrolom.

ili se pomirite s tim da svi na prvi pogled vide da u kuci imate mopsa (wasntme)