jasmina

Pug, Mops, Carlin, Doguillo, Sekcija 11, FCI 253

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Imam mopsa koji je prava fabrika radosti. Uzela sam ga da mi bude drugar, medjutim razmisljam da ga vodim na izlozbu, kako bi ga ocenili jer su mi rekli da je to bitno zbog parenja. Da li neko moze da mi kaze svoje misljenje? Ipak ste vi ovde uglavnom bolji poznavaoci ove rase.

Da, roditelji su mu OSCAR MAD MOPS i CHIQUITA BOGARHAZI.

P.S.nadam se da mozete da vidite fotke, ne snalazim se najbolje.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10295774_4202494036967_3800794187326575778_n.jpg?oh=c7b800eeb2e49efeb642d078b9f767de&oe=538AB4A3&__gda__=1401600521_1d5333bb11669ce3b44653283f1b9837

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/p417x417/1487421_3664518147906_1810946685_n.jpg

56d894786ff4.jpg

Evo moje nove zveri.Ovde ima mesec dana.Otac mu ima preko 30 svakakvih titula gde je bio naj bolji na izlozbama,mada mene izlozbe nesto i ne interesuju ovo je Pako i on je pre svega uzet kao kucni ljubimac za mog sina i zenu posto ja drzim neke druge rase pasa a ovo je njima za zadovoljstvo.Rep uvijen vise puta sve ostalo se u fulu uklapa u izlozbene standarde pa ako hoce nek se zabavljaju oni po izlozbama to nije moja zabava.Od odgajivaca je pas,ima ime odgajivacnice i ime Pako koje je moj sin izabrao u rodovniku.

Sad je vec mesec ipo dana kod nas i skoro se utrostrucio.super je zivahan i blesav,umiljat do bola.Blentav i dobrocudan pas ,sad sa 2,5 meseci se naucio i odaziva se na ime,naucio je i komandu fuj da ne grize sto ne treba.

TOSAKEN u 9-oj grupi, pa to je hit  (funny)

na sta sve zivot nece naterati coveka  (lmao)  (lmao)  (lmao) obavezno davilica i korpa, rasa nije za zezanje  :mrgreen:

Salu na stranu, mali je pravi slatkis  (dog)

Hvala :) dobar je ,lici mi na neku vevericu samo skakuce ko na struju keric.Kad sam ga uzeo nije znao ni da laje sad naucio pa se buni kad niko nece da ga uzme.Razmazili ga ovi moji samo trazi da se igra i u ruke.

Atina 

mala maza(a kako i ne kad raste sa dva deteta 4 i 8 godina...)

15 meseci pre neki dan u mladenovcu 5 i prvak rase mladih jer je nisam uopste trenirao za setnju po ringu sto mi je sudija jedino zamerio i iskreno mi je bilo krivo sto se uzvrpoljila na samom kraju...

sada cemo malo vise vremena da provodimo u treninzima i setnjicama.

naravno kondicija (i dalje kao i kad je beba bila ne gasi se hiperaktivna uvek i kad izadjem iz stana i vratim se za 3 minuta ponasa se kao da me ceo dan nije videla skace da se igra...

dusa mala)

po sudiji sada sa izlozbe je jedan mali,dobar pas lepog hoda,dlake.... da ne nabrajam odgajivaci i ljubitelji koji su vodili po izlozbama vec sve znaju i pas svetle buducnosti.

tezina malo veca od prosecne jer mi je zao da nas gleda dok jedemo pa ima 9kg

kako da je uobrocim a da joj ne skinem mnogo hranu jer me je jako zao zivotinja da budu gladne i zedne jer to kad vidim vlasnike bih streljao...

i dajte neki savet kako da je naviknem da ide pored leve noge i da stane na izlozbi kako treba jer smo oboje novi u svemu ovome.

evo neka slicica od pre neki dan a okacicemo i posle izlozbe u arandjelovcu sad u subotu

post-34824-0-14392200-1435190434_thumb.j

post-34824-0-94048300-1435190453_thumb.j

post-34824-0-99361900-1435190491_thumb.j

Evo i ja da predstavim moj psa

Ovo je moja prva tema na ovom forumu kao i moj prvi pas, štene ženka
ima sada 3 meseca (rasa: Mops, Pug Dog)... Imam ga oko nedelju dana, ovo
stvorenje je fantastično
Živim u stanu, i svako ko želi psa u stanu toplo mu preporučujem ovu
rasu... Mali je, naravno sladak užasno, ne linja se, posle nedelju dana
nauči već komande "na mesto", "stani tu" i slično, i naravno bez deranja
na njega/nju jer se nadure
U toku šetnje ne vuku kaiš niti morate da ga vučete, ide uz nogu kao
dresiran, jer se zapravo tu pored vas oseća najsigurnije, ne boji se
kupanja i naravno ceo dan hoće da se mazi, lojalnost 100%.... Ako
mislite da nemate živaca i da nemate uslova da držite psa...nemojte se
zavaravati... Probajte!

Odgajivač koji mi je prodao psa je Dejan Jakovljevic...
bio i više nego korektan u svakom smislu (iako je već štene kod mene i
realno nema potrebe za tim, odgovori mi na svako pitanje i da mi savet)

Toliko od mene za sada...

Pozdrav svima!