jasmina

Pug, Mops, Carlin, Doguillo, Sekcija 11, FCI 253

Recommended Posts

Zamisli ja ga prvi put juce vidjela, i to u PG. E jesam strucnjak :oops:

Zaista je mnogo lijep pas.

Juce sam pazarila hranu u PG i to royal za bijele pudle. Ne mogu verovati da i kod nas konacno stigla. Nadam se da ce stici i do Kotora :)

A sto tvoja Saska nije s tobom:)

I ja sam jucer pazarila RC i nisam mogla verovati, da ga imaju tu. Moje napuljke i nemacka doga ga prosto obozavaju.

A moja Saska je bila samnom u prvome djelu mog boravka u CG. Imala sam namjeru da je povedem sa sobom ali sam je ( sramota me napisati :oops: :oops: :oops: ) zaboravila. I sada uziva u rukama moga muza.

A koju pasminu ti drzis?

Missa

Guest MISSA

Cao, Mimi!

Jao sto je tvoj mosic ljep! :shock: Izmazila bi ga samo, d mi je na dohvat ruke! :mrgreen: Na zalost imam neke obaveze koje ne mogu pomeriti na neki drugi termin i zbog toga sam eliminisala izlozbe za neizvestno vreme. Jako mi je zao sto necu ove godine doci na izlozbu u BG. Pogotovo jer sam je rado posecivala nekoliko puta za redom i nosim lepe uspomene vezane uz nju. A ono nije bordojska nego napuljski mastif malo neobicne i redke cokoladne boje. Saska se voli igrati sa njima a kako ih imamo pet kod kuce njezinom ludovanju nikad kraja.

Ona je jako temperamentan mops i ponekad se pitam dali joj nije ugradzen neki turbo motor je se uopste ne zaustavlja.

Mimi, reci mi, dali vagas svoga mopsa. Znas mozda koliko ima kg i koliko je visok?

Evo nase princeze:

whQkN4lDJ_O2OruD.v.jpg

Missa

Pozdrav,Missa

Ja mislim da svi mopsici imaju ugradjen turbo motor,posto ni ovi ne staju jedne sekunde.

Imaju energije previse,Badza nema 1sec mira,samo gleda da skace,juri,donosi lopticu,pravi haos sa nasa 2 labradora po kuci.Kada se izmori legne u krevet i onda se ne budi jedno par sati i naravno hrce kao lud,onda jede i onda sve u krug.

Jao izvini,ja sam pomislila da je bordo zbog boje :oops: jer sam citala da u Rusiji zbog klime imaju bordoi braon boje.

A mogu da zamislim igru napljuskog mastifa i mopsica,he he ,Badzi su takodje zanimljivi samo psi jedno 10 x veci od njega:D

Badza ima oko 14kg i jedno 28cm,a Archil ima oko 16kg i 26cm. 8) pravi su prasici

Od kojih je pasa Saska?

Veliki pozdrav od nas :mrgreen:

Guest MISSA

Mina,

izvinjavam se sto sam u proslom postu pogresno napisala tvoje ime ( i to 2 puta :oops: )

Drago mi je sto te interesuje moja Saska. Kupila sam je u Vovodini negdje kod Subotice a poreklo joj je iz Madzarske. Da ne pisem njezine rodovnice ponovo, evo ti linka gdje mozes naci sve sto te interesuje ( nadam se, da je to dozvoljeno jer nisam pitala Duska ):

http://dogchampions.info/champions/dog_sr.php?id=4388

Tvoji su mopsaci stvarno malo debeljuckasti. Ali po slikama ne vidi se bas toliko. Imaju jako lepo obojenu masku i narocito izrazajno. Meni se to jako dopada.A primetila sam, da su i drugacije boje. Verovatno nisu od istih linija. Kako se nose sa ovakvom kilazom? Moja Saska ima samo 7,4 kg pa mi se ponekad cini, da joj vrucina ne cini dobro, pogotovo kad se dobro istrci.

Steta sto ove godine ne mogu doci na izlozbu. Uvek sam rado dolazila u Bg. Imam puno psa za izlaganje ali sam zbog obaveza morala izlaganje staviti u drugi plan. Na zalost :(

Tebe cu zamoliti da napravis puno slika mopsica i da nam jih postavis ovdje. Bas me interesuje kakva ce biti konkurencija.Hvala ti unapred.

Imas pozdrav iz Slovenije i puno pusa za tvoje turbo mopse od nase Saske:

VPe7hbID62iXv5ra.v.jpg

Missa

Pozdrav Missa,

Nema veze ionako me zovi i Mimi,tako da i nisi pogresila :mrgreen:

Pogledala sam poreklo na linku,ali nazalost otac i majka mi nisu poznati.

Jeste Badza i Archil su dosta krupni,imaju zaista dobru masku,jak kostur.

Badza je nesto visi na nogama od Archila koji je kraci a i 2xcm nizi od njega.

Drago mi je da ti se svidjaju :D

Archil je bas fawn boje dok je Badza za nijansu tamniji.Archil ima izrazeniju "jegulju" na ledjima od Badze,dok Badza ima double curled rep a Archil ne.

Archilovo puno ime je Oasis Dog Archil,otac mu je MULTI CH Sheffield s Shenandoha,a majka INT CH Oasis Dog Olivia,a Badza je od CH Oasis Dog Alberta i Atalntis of Wannabe Bay,Archil je rodjeni brat od Badzinog oca.

Badza sada ima 20meseci.On super podnosi vrucinu,dosta je agilan i pokretljiv za mopsa za razliku od Archila koji je lencuga i tesko je podnosi.Badza u sustini misli da je labradora,pa obozava da pliva,kada vidi vodu odusevi se i pokusava da trci koliko i nasi labradori.

Mopsici su zaista mali psi velikog srca :D

Saska je damica pa je i laksa,dok su ova dvojica preterali :mrgreen:

Svi mopsici otezano disu jer imaju skraceno nepce i jako mali nos.

Naravno da cu slikati,pa postavljam ovde,tako da ce ti biti kao da si bila na izlozbi :D

Izmazi ekipu u moje ime! :mrgreen:

Na BGD CACIB je prijavljeno samo 6 mospica,jako mali broj,a u tih 6 spadaju Badza i Archil.

Tako da Missa nece biti nesto,nista neces propustiti,ali slikacu. :mrgreen:

Guest MISSA

Mina,

kako ste prosli u nedelju na izlozbi? Mi smo mislili na vas i drzali vam palceve! :D

Missa

Cao Missa,

Badza je dobio 5,Cac,R.Cacib

Archil 5,Cac,Cacib

a Bob je dobila jedna kuja po meni ni upola kvalitetna kao Badza i Archil,pritom dovedena skotna na izlozbu,slaba maska,ruzino uvo,meksih ledja,tu sam se bas razocarala ali sta da radim to je sto je vise srece sledeci put.

Idemo sada 1.3 u Zagreb nadam se vecoj konkurenciji.

Jel dolazis mozda?

Pozdrav od nas :mrgreen:

Guest MISSA

Mina,

cestitke tebi a i tvojma mopsacima! Ja kazem, dobro ste se drzali a po titulama vidi se, da ste dobro i prosli!

Nema veze za BOB. Ova titula ne donosi nikakve bonuse. To je prestiz koji ne dolazi samo od kvalitete psa nego najvise od sudije. To sam ja naucila tokom mojih nekoliko kratkih izlagackih godina. Zbog toga se i desi da pobjedi pas koji to i ne zasluzuje. Ali bit ce jos izlozba.

Za Zagreb neznam dali cu doci ali sigurno ne izlazem jer nisam prijavila. Ali cu vam drzati palceve.

Missa

Hvala Missa :mrgreen:

Tacno da mi BOB nista ne donosi ali ipak smatram da najbolji pas treba i da odnese BOB,a to je definitivno bio Archil ali dobro,nema veze bice bolje sledeci put :mrgreen:

Cula sam da je u ZG prijavljeno oko 20-30 mopsica sto je super brojka,drzi nam fige za sto bolji plasman!

Archil za sada:Middle and East Europa Winner,6 x PRM,9 x CAC,3 x R.CAC,6 x CACIB,2 x R.CACIB,6 x BOB,1 x R.BOG,JCH Srb,JCH Hungary,CH Srb,fali mu jos 1 CAC da zatvori BiH sampionat, i vremenska razlika za INT CH

Badza:PRM,CAC,R.CACIB izvodjen je samo na 3 izlozbe

Nadam se da se vidmo u ZG :mrgreen:

Pozdrav za tebe i celu bandu :mrgreen:

prelepi psi i nekako smekerski,u rangu buldoga i dzekrasela. Samo su preskupi od 600-1000 e stene.Ali mi se cini da vrede te novce kada ih vidim ovako blentave i ruzne. Mogu samo da zamislim kako je to smesan pas u svakodnevnom zivotu

Hvala Missa!! :mrgreen:

Mi nazalost nisam ostilo...

BOB prvog dana je bio Joshua Pibaro

Ova prva zenka sa slike,ko je ona?

Po polozaju laktova i nogu rekla bi da 99% ima displaziju laktova.

Zena sa 2 i 3 slike mi se jako svidja,na 4-toj je Noa ona je cerka od Sasquehanna Foto-a

Hvala Missa!! :mrgreen:

Mi nazalost nismo otisli...

BOB prvog dana je bio Joshua Pibaro

Ova prva zenka sa slike,ko je ona?

Po polozaju laktova i nogu rekla bih da 99% ima displaziju laktova.

Zenka sa 2 i 3 slike mi se jako svidja,na 4-toj je Noa ona je cerka od Sasquehanna Foto-a.

*Ispravljala sam greske,posto nema opcija edit...

Pozdrav svima!Ja bih primio na poklon jednog mopsa ili francuskog buldoga ukoliko neko poseduje i voljan je da ustupi..Mnogo mi se dopadaju i jedna i druga pasmina,pravi su zvrci.. :)

Ajde, ako ima i neka dobra dusa da meni pokloni stan. Narocito mi se dopada novogradnja oko novobeogradske Arene.

Ajde, ako ima i neka dobra dusa da meni pokloni stan. Narocito mi se dopada novogradnja oko novobeogradske Arene.

Pogresili ste topic,rekao bih ali salu na stranu ja sam mislio na ljude koji eventualno iz nekih vandrednih razloga ili silom prilika ne mogu vise da se brinu o svojim malim ljubimcima pa ih zele udomiti..Desavalo se da daju buldoge stare i po nekoliko godina drugim porodicama samo ja uvek zakasnim..:)

Pozdrav!