jeremy

Vajmarski pticar (Weimaraner 7.1.1-99)

Recommended Posts

Kupio sam je od coveka koji prvo je rekao da ima dokumente za psa ali je posle kad sam otisao tamo kaze da mi ne moze dati dokumente

Muzjak ima uredne papire kupljen je iz Subotice pre 3 godine

A majka je grkinja

Po tome sto sam doznao kasnije, preko drugi ljudi iz taj grad neki grci su bili u lovu tamo i ovi delikventi su ukrali kuju

Steta sto nema rodovnik,kvalitetne kuje bi trebalo da ostave potomstvo da i drugi zaljubljenici u ovu predivnu rasu mogu uzivati. To nije prvi slucaj tu kod vas u Makedoniji da se prodaju psi bez rodovnika

Zaista je tesko da nagjes pasa sa rodovnikom mada se stvari malo popravljaju

Ne znam koliko je pametna ideja da nabavim fake dokumente a to mislim da moze da sredi

Sve na svemu meni je bitno da kuca postane pravi lovacki pas pa da uzivam u lovu sa njom

Kazi mi sta lovis ti sa tvojim

Citam na netu da su vajmari univerzalci

Ja sam prvenstveno lovac na sitnu divljac mada godisnje idem nekoliko puta svinju

Pre nekih 7 8godina sam lovio sa nemkinjom i nosio sam je u planinu sa mnom i neznam dali od straha ili od drugo oblajavala je jednog vepra koji sam nakon tiga uspesno odstrelio

Ne znam sta da kazem, ja pre svega nikada ne bih kupovao psa bez rodovnika.

Kod nas u Srbiji pas bez rodovnika i polozenog ispita ne moze da ide u lov. Ne postuje se to svuda ali doci ce i to vreme.

Ja sam izricit protivnik laznih dokumenata jer time ne dobijate nista, nesto slicno kao kada bi izvadili za nekoga laznu licnu kartu sa laznim podacima.

Ja sa mojim Vajmarcima lovim skoro svu divljac, odnosno ne lovim samo divlje svinje sa njima.

Uspesno sam sa njima lovio zeca, fazana, prepelicu, divlju patku, divlju gusku, lisicu, sakala, grlicu, dilje golubove i i dalje lovim i mogu reci da sam prezadovoljan.

Kazu da mogu uspesno loviti i divlju svinju i raditi krvni trag ali ja se time do sada nisam bavio, ali od ovog sadasnjeg legla planiram jednu zenku ostaviti i specijalizirati lov na divlje svinje sa njom i nadam se da ce u tome biti dobra.

Vole vodu i vrlo rado aportiraju i sa kopna i iz duboke vode.

Retko lovim i divlje svine ali ih ne vodim iz nekih objektivnih razloga.

Pre nekih 20-tak dan uradili smo i kontrolni snimak kukova i laktova kako bi proverili stanje i videli da li se na nju moze racunati kako bi oplemenila ovu predivnu rasu svojim buducim potomstvom.

Evo i nekoliko fotografija zajedno sa certifikatom sa Veterinarskog fakulteta u Beogradu

HD-A, ED-0

Cekanje na red

cam02116.jpg

Certifikat

cam02120.jpg

Oporavak na stolu za snimanje

cam02117.jpg

cam02118.jpg

Danas sam iznesio malu na teren i pocela je pomalo da radi neka znatizelja ispitava teren sve joj je novo

Jos se ne odalecava od mene vise od 10 m ali daje nadu

Ovih dana planiram da joj podmetnem neku prepelicu da vidim kako ce reagirati na nju

konacno nekoliko fotografija iz terena:

YCH CH SRB Balthazar-Bak maka na fazanskog petla

ne ponavljajte fotografije

obratite pažnju na broj postavljenih fotografija na temi o rasi. U podforumu Predstavljanja 7 grupa, mozete da postavljate fotografija koliko želite. Ovako, temu o rasi, pretvarate u vlastitu prezentaciju, bez konkretne diskusije.

YCH CH SRB Balthazar-Bak mali predah u vodi

balthazar-bak.jpg

YCH Dianas Argentum Inka i YCH CH SRB Balthazar-Bak poziranje i vezbanje odlozivosti

cam02083.jpg

YCH Dianas Argentum Inka i YCH CH SRB Balthazar-Bak osvezenje u dubokoj vodi

cam02085.jpg

YCH Dianas Argentum Inka iz lova na prepelice dve fotografije

cam02407.jpg

YCH CH SRB Balthazar-Bak markira macku

kolegaa ovo kao da je vasa tema mislim da ste preterali sa samohvalom i reklamiranjem

Ja nikome ne branim niti sam bilo kome sta rekao lose, svako postavlja i pise ono sto misli i zeli, a to sto veoma malo ljudi postavlja postove, na ovoj temi, ja nisam kriv, To malo postova nije na dnevnom ili mesecnom nivou vec na godisnjem. Meni je zao zbog toga jer ova rasa ima mnogo toga da prikaze i zavredjuje da je ima mnogo vise kod nasih lovaca.

Naravno kome smeta ne mora da cita ali dva do tri posta mesecno mislim da uopste nije mnogo, naprotiv veoma malo.

A posto vidim da sebe smatras kompetentnim da svima popujes i delis savete onda to ucini onako kako treba i u duhu foruma na kojem si. Odnosno ovde se diskutuje o rasi i radu sa psima a ne o tome da li je ko sta postavio,....

P.S. Imena ljudi se pisu velikim pocetnim slovom.

Edited by Vlada Hunter

Da zamolim gospodu ovde prisutnu za malo pomoći...naime, jutros je u Žitorađi pokupljen napušten mužjak vajmeranac, za kojeg su lokalci rekli da znaju čiji je pas, da je izbačen iz kola pre nekoliko meseci. Jadnik je tu opstao do jučem zahvaljujući devojci koja ga je svakodnevno hranila. Elem...pas (bio) vlasništvo čoveka, lovca, iz sela Doljevac kod Žitorađe. Ako bi iko znao kakav podatak tipa imena, prezimena, adrese, tel., kontakta...molim za informaciju. Zahvaljujem...

Dve godine je proslo od prve zajednicke izlozbe i sad je vreme da lagano ode u islozbenu penziju i posveti se onome sto najbolje radi a to je lov.

YCH SRB CH SRB Balthazar-Bak

VJP (62), IUO, utakmica tipa B, 4xCACIB, 2xR.CACIB, 10xCAC, 4xPRM, 11xBOB, 1xBOG II, 3xBOGIII, HD-A, ED-0

CAM02513.jpg

Енџи (Angel), најлуђе куче у леглу. Напољу је жива ватра, а у кући само би се мазила.

puppies_6.jpg

Edited by NeLe001