jeremy

Vajmarski pticar (Weimaraner 7.1.1-99)

Recommended Posts

Na zalost na prvom snimku nisam primetio nista specijalno. Svaki moj pas a siguran sam i mnodi drugi psi koji su obuceni za lov rade aport lisice bez problema. Pogotovo sto se na jednom snimku vidi na trenutak oblajavanje ranjene lisice sto za dobrog Vajmarca, DD, DK,.. ne bi trebalo da bude problem da pokaze urodjenu osobinu na grablljivice.

Na drugom snimku se ne vidi nista osim sto se cuje lavez pasa koji ne lici da je rad na tragu, cuje se pucanj i posle toga snimak odstreljene srne i dva psa pored nje, nista specijalno.

E sad voleo bi da vidim psa koji ce uraditi ono sto je na snimku koji sam postavio jer malo pasa je spremno da makar i kroz vodu aportira srnu koja je verovatno teza od samog psa.

steta sto ne vidite vise- donosenje srne kroz vodu je puno jednostavnije i lakse za psa negoli donosenje lisice kroz snijeg od 70 cm, a ovo na drugom snimku sto cujete " malo lajanja" je bitna razlika izmedju svestranih i pticara...dal vasi "malo laju" na tragu lisice ili neke lovne divljaci?

steta sto ne vidite vise- donosenje srne kroz vodu je puno jednostavnije i lakse za psa negoli donosenje lisice kroz snijeg od 70 cm, a ovo na drugom snimku sto cujete " malo lajanja" je bitna razlika izmedju svestranih i pticara...dal vasi "malo laju" na tragu lisice ili neke lovne divljaci?

Zao mi je sto mislite da nesto znate a u stvari vam znanje otprilike prestaje negde na prvoj recenici iza naslova. Pokusajte malo da se edukujete pa tek onda dajte komentare. Ono sto se cuje na snimku nije sledoglasnost i nikada nece biti jer pas koji je sledoglasan "oblajava trag" to radi na jedan drugi nacin a ne da laje kao da ga nesto plasi, to bi ste brvo trebali da naucite. Sledoglasni psi na tragu kevcu a ne laju,...

Najbitnija je stvar da sledoglasnost kod Vajmaraca je kod nekih pasa prisutna a kod nekih nije i to je nesto sto je sasvim normalno.

A da li je jednostavnije jedno ili drugo veliko je pitanje. udjite u vodu i zamolite nekog ko je za 30% tezi od vas pa ga prevucite od obale do obale pa onda sudite o tome sta je lakse.

Najbitnije na kraju je da i dalje niste pokazali i poslali ono sto ste obecali pre ... tako da neosnovano omalovazavanje nije nista drugo do lecenje kompleksa ...

Jedan lep dan i koristan trening na vodi sa nekoliko DD pasa i druzenje sa njihovim vodicima.

Balthazar-Bak odlozivost

bak-odlozivost.jpg

Dianas Argentum Inka odlozivost

odlozivost-inka.jpg

Na ostalim fotografijama se vidi i divljac pa ih zato nisam postavio, a mogu se videti na

Nekoliko fotografija koje se mogu okarakterisati kao radno a onda i jedna koja je paradna. Sve u cilju da jedan lovacki pas tgreba da bude komopletan. Da bude sa jedne strane lep a sa druge strane i radan jer jedno bez drugog ne moze.

CAC Veliko Gradiste 05.07.2015.

CH YCH SRB Balthazar-Bak Odlican (5), CAC, BOB

Dianas Argentum Inka Odlican (5), CAC

cac-veliko-gradiste.jpg

Prvo da se pretstavim.

Moje ime je Gjorgi i ja sam iz Mkd.

Kod nas je ova rasa veoma retka i ja se prvi put srecem sa njom.

Imam kerusa od 3 meseci i prvenstveno sam je kupio za lov

Od kad mogu da ocekujem od nje neke rezultate

Zdravo Gjorgi, nadam se da si imao srece pri izboru i da si uzeo stene sa lovackim predispozicijama.

Vajmarci su najstarija rasa pasa iz Nemacke u grupi VII i veoma cenjeni u svojoj zemlji.

Njihova "mana" je sto malo kasnije sazrevaju od ostalih pasa iz grupe VII a to se ogleda u tome da malo kasnije staju u marku ;)

Nije to nista strasno jer kasnije sve ulozeno nadoknade visestruko.

Najvaznije je raditi sa psom i pripremati ga za lov, obucavati a on ce vremenom poceti sve to da vraca visestruko.

Nemoj ocekivati neke posebne rezultate dok pas ne napuni godinu dana. To je neka okvirna starost kada mozes ocekivati rezultate. Kod neke jedinke je to nesto ranije a kod neke nesto kasnije :)

Ukoliko imas jos bilo kakvih pitanja pitaj slobodno, sve sto budem znao rado cu odgovoriti :)

Poceo sam da radim sa njom na krilo prepelice i jos sada stoji u marku

Imamo svaki dan igranja sa topkom i donosi je prvi nekoliko puta pa onda valjda joj se dosadi i samo je hvata

Za sada sam zadovoljan kako napredujemo pa cemo videti u idninu

Ne znam kako da postavim slike pa da je vidite i da nesto kazete

imas sajt www.dodaj.rs i tu imas polje gde izaberes sliku, ona ucita i imas kao 4 linka. na jednom pise link za forum kopiras taj link i postavis ovde u poruci, tako ce se videti i fotografije :)

Super je sto vec pokazuje da ima potencijala :)