Marko Miki Maus

mjesanac ili rasni

Recommended Posts

zainteresiran sam za kupovinu šteneta chihuahue ili patuljastog pinča, papiri mi nisu bitni pa ako netko ima nekakva saznanja kome se javiti u osijeku i okolici unaprijed zahvaljujem

far-cry-5.php?img.jpg ;-)

2 hours ago, TieshaNaibe said:

zainteresiran sam za kupovinu šteneta chihuahue ili patuljastog pinča, papiri mi nisu bitni pa ako netko ima nekakva saznanja kome se javiti u osijeku i okolici unaprijed zahvaljujem

far-cry-5.php?img.jpg ;-)

Ako vam papiru nisu bitni usvojte nekog malo psa iz azila, prihavtilista ...

On 9/6/2014 at 9:10 PM, Marko Miki Maus said:

Sta mislite je li bolji mjesanac ili rasni pas

ja sam ipak za rasnog ali da cujem vas komentar.unaprijed hvala

Kada sam poćinjao da se bavim psima vreme je bilo takvo da je nekako bilo sramota da kažeš da imaš džukelu što je bio uobičajan naziv za nerasne pse. Imati rasnog psa je bilo nekako "nobles". Danas je situacija potpuno obrnuta i danas je "in" imati psa iz azila.

I tada i danas govorim da je pas pas i svejedno je kakvo mu je poreklo. To generalno, ali nije baš tako. Ako uzmete psa sa ulice ne znate prvo u šta će fizički da izraste, mislim na veličinu, oblik, dlaku itd. Zatim ne znate da li je paren u srodstvu, ne znate da li nosi nasledne bolesti i tako dalje. Tako gledano je bolje uzeti rasnog psa kod kojeg unapred znate šta ćete dobiti. Ako imate sreću i nabodete dobrog "džukca" imaćete sjajnog psa i po pravilu vrlo zdravog jer su dugovečniji od rasnih. Bio sam i na nekoliko izložbi nerasnih pasa, ima ih predivnih. Lično sam uvek imao rasnog.