dragoljub

Srpski Pastirski Pas - Homoljac drugi deo

Recommended Posts

Hahahhah... 10-20 vlasnika... Pa i da ih ima ne bi svi dosli. Ostavimo lingvistiku u druge rase po strani. Aj da radimo nesto. Reputacija ce stici vremenom. Ko nema blage veze i ko mesa babe i zabe taj ce svakako mesati i misliti pogresno. Koga interesuje naucice pa taman mu Havajci dali ime. Svi predlozi i kritike koje citam u zadnje vreme su davno spominjani. Svi mi znamo da su rasi potrebne smotre, znamo i da je potrebna popularizacija. A sta da radimo kada se umesto ozbiljnih ljudi zaintetesuju ljudi koji prave bandoga( nemam nista protiv, ali nema zenki viska da se trose na mesanje sa pitovima i mastifima), ljudi koji se bave zabranjenim sportovima i ljudi sa poljuljanim samopouzdanjem, da se fino izrazim... Sta onda?

Dakle ko hoce da pomogne moze da ponudi organizaciju smotre, hranu za pse, veterinarsku negu, i slicne stvari koje ce stvarno pomoci. Moze i da se pomogne tako sto ce cuvati pse i zalagati se za dobrobit rase.

Ja zaista verujem da niko nema losu nameru, ali ljudi svojim neznanjem i pogresnim procenama cine stetu rasi. Nadam se da ce u buducnostibiti sto manje gresaka.

Svako dobro!

Cisto da ti odgovorim,niti se bavim zabranjenim sportovima,niti mi je poljuljano samopouzdanje.A,sad se izvinjavam na smetnji i gusenju teme.

Cisto da ti odgovorim,niti se bavim zabranjenim sportovima,niti mi je poljuljano samopouzdanje.A,sad se izvinjavam na smetnji i gusenju teme.

Nije bilo na tvoj racun. Ja sam rekao da ima takvih... Vidjam ih svaki dan. Klinac, 30kg sa krevetom, krivih ledja, sa kapuljacom na pola glave, smrdi na cigare i prica o opasnim kerovima. To je slika Srbije. Takvih sam se nagledao.

p.s.

Nisam poistovetio drzanje bandoga, borbe i samopouzdanje. Ono je bilo u kontekstu nabrajanja.

Edited by Bizar

Nije bilo na tvoj racun. Ja sam rekao da ima takvih... Vidjam ih svaki dan. Klinac, 30kg sa krevetom, krivih ledja, sa kapuljacom na pola glave, smrdi na cigare i prica o opasnim kerovima. To je slika Srbije. Takvih sam se nagledao.

p.s.

Nisam poistovetio drzanje bandoga, borbe i samopouzdanje. Ono je bilo u kontekstu nabrajanja.

Moja greska,bio je odgovor na moj komentar,pa sam tako shvatio.

Evo imena Sumadijski pulin.

Najvise odgovara sadasnjim psima.

Stvarno te nepoznajem ili si mozda neko sa foruma koji se dvostruko predstavlja ali da toliko vredjas pse  i ljude koji ih poseduju to nemogu da razumem,kakvu bolest imas ako ti je lek da vredjas sve one koji vole rasu u izvornom obliku pozzzzzzzzz.

Ako nije na forumu izbaceno do tancina neznaci da se neradi,ali ste takoodje videli kad se i malo pomene sta se radi odmah je tu komentara,provokacija,pretnji i ko zna cega jos da bi se to osporilo i usporilo,ali ko treba da zna znace i samo na taj nacin mozemo brze da stignemo do cilja.Vrlo dobro znam sta znaci krsiti se po brdima i planinama i videti pse pa nije uvek onako kako se ocekuje da bude i da sve to neko pogazi time sto ode do Bosne i donese tornjake a satro tamo ide zbog posla kojim se bavi i priprema teren za ocuvanje imena spp ali ne i rase,menja misljenje u zavisnosti od situacije to je problem po meni veoma veliki.I da nedavim situacija ide u veoma dobrom pravcu i treba nam zajednistvo sa iskrenim i pouzdanim ljudima ali ako se nastavi stalno omalovazavanje rase i ljudi koji je poseduju i rade za nju svi koji su iole zainteresovani to vise nece biti a to nam verujem nije u interesu.

Kao po obicaju kad treba da se da komentar na psa nikog nema. Kad se pametuje svi su tu. Evo jos jedne kuje. Slika je iz loseg ugla pa izgleda nesto krace, ali mislim da se vidi ono sto treba da se vidi...

smilja_zpsc0vtsimw.jpg

Po mom misljenju ova zenka ne izgleda krace, cak izgleda duze. Mislim da je zbog ugla slikanja smanjena visina, pa ona izgleda pravougaono vise nego sto treba. 

Meni se svidja, kao i one dve zenke iz prethodnog snimka. Ja sam te pse video uzivo, i kvalitet tih pasa nije sporan. Meni samo smeta sto nema stenaca, i sto nema pasa na izlozbama, sto je po meni osnov za popularizaciju rase. U stvari jedini put.

Jos jedna stvar koja mi smeta. Pogledajte datum predzadnjeg posta 12. mart. Jos malo pa deset dana nema komentara na forumu. Vecina ljudi izbegava rasprave, i mislim da ih je dobar deo zbog toga napustilo forum. 

Moramo da shvatimo da svako ima pravo na svoje misljenje , zato forumi i sluze. I kad neko da svoje misljenje, koje je i mozda neispravno, treba mu lepo objasniti na nekom primeru, a ne odmah rasprava i vredjanje. 

Ukoliko zelite da na forumu ostanete vas nekoliko kazite nam, i mi cemo napustiti forum.

Nisam se lepo izrazio posto sam bio u zurbi... Mislio sam na to da su joj noge krace, tj da je niza iz ovog ugla.

Tu smo, pratimo. Ali ne bavimo se samo forumom, neko pokušava i da vidi te pse, prave se planovi, drže se sastanci, jure se veze.

Napisao sam pre nekoliko strana. Ovo nam i dalje treba:

Имаш ли услова да гајиш нашег пастирца? Набавићемо ти штенад бесплатно.

Имаш ли одело за тестирање паса да нам позајмиш? Радићемо снимке одбране.

Имаш ли везе са маркетингом? Помози око израде репутације наше расе.

Хоћеш ли да помажеш у изради базе и да мериш псе? Има пуно посла.

Хоћеш ли да донираш новац за очување расе? Треба нам новца.