Recommended Posts

nije pit jedina rasa u kojo postoji ovoliko razlicitosti izmedju radnih i izlozbenih pasa

evo primera

Ne razumem u cemu je onda problem sa tim sto sam napisao da postoji bitna razlika!?

Cek stani,tebi je Americki pit ovo prvo sto kzes da je eksterijerni,a radni pit je samo pit?

Ne mozes reci da Americki pit bul terijer i pit bul terijer nije isto,pa pobogu Amerika je zasluzna za to sta su pitovi postali!!! I koliko sam tamo sad ima dobrih game pitova,koliko ih je tek bilo i koliko ce biti!!! Samo,ti ljudi se ne eksponiraju,njima ne treba publicitet i reklama,pa svi misle da su u Americi samo debeli veliki pitovi.Milsim da je logicnija podela na one koji imaju game i na sve ostale.

Pitovi su postojali pre Kolumba! U Ameriku su doneti!

Mihailo sa tobom se u potpunosti slazem! Narocito oko stava da nam na mala vrata uvode neke nabildovane glavonje i postavljaju sa njima neke standarde!

Kada takvi crossbreed kerovi napadnu nekoga posledice su cesto katastrofalne zbog njihove ogromne snage, a svi znamo ko na kraju bude kriv i ko izvlaci deblji kraj!

Sto se tice debeljka sa fotografije, to je Colbi. Jedan od najzasluznijih sto je izvorna rednose linija sacuvana u USA od asimilacije!

Ja znam da su pitovi postojali pre svega toga,znam da su u Ameriku uvezeni,htela sam da kazem da je Amerika najzasluznija za ono sto su oni danas.

Argiope da te ispravim za haskija.Na prvoj slici je sibirski haski a na drugoj aljaski i to su potpuno razlicite vrste,mada radni sibirac je malo drugaciji nego ovaj izlozbeni(gusca dlaka,agresivniji,nabijeniji).Za moj ukus meni su najbolji pitici koji u odlicnoj formi nemaju preko 25 kg,jer sve preko toga smanjuje granicu izmedju stafa i pita.Inace neki dan sam gledao klipove pitova koji su spremani za SCh i ono je uzivanje gledati.

Hvala na ispravci,te slike sam preuzela sa sajta Diane Jessup, odgajivaca pitova,koja je ove dve slike uporedila kao jednu rasu.

kad smo vec kod ruznih zenki...

na prvoj slici je majka,a na drugoj baka mog psa

f_Slika359m_d5ccfcd.jpg

f_bakam_5f3dafa.jpg

Simba trazila sam onaj sajt sa tim standardom,ne mogu da ga nadjem

Ja znam da su pitovi postojali pre svega toga,znam da su u Ameriku uvezeni,htela sam da kazem da je Amerika najzasluznija za ono sto su oni danas.

Slazem se da su oni najzasluzniji za ovo sto su postali danas! Upravo su oni najzasluzniji sto je to danas ilegalna rasa. Verovatno nikada vise i nece biti legalna! Od nacionalnog heroja su ga pretvorili u monstruma pa sada svi mi koji ih cuvamo smo gurnuti u ilegalu!

Toliko su ga iskomercijalizovali da sada svaka susa zeli pita da bi lecila svoje komplekse! Pogledaj post ovog pirla na temi Americki pitbull terijer sa srceparajucim avatarom!

Ako je ovo normalno, ja onda ne znam sta nije. Pita li se on kome daje te kerove, kako ce ih gledati ili samo zeli da ih unovci ili utrapi! Do kada ce ta americka komercijalizacija da drma ovu rasu!!?

Sto se tice odgajivaca koji su sacuvaili autohtonost pitova u USA njima skidam kapu!

Ja bih licno pre uzeo jednu ovakvu kerusu nego pet sminkerki! Meni je ona lepa! Kome nije neka trazi sta hoce!

Slazem se da su oni najzasluzniji za ovo sto su postali danas! Upravo su oni najzasluzniji sto je to danas ilegalna rasa. Verovatno nikada vise i nece biti legalna! Od nacionalnog heroja su ga pretvorili u monstruma pa sada svi mi koji ih cuvamo smo gurnuti u ilegalu!

Toliko su ga iskomercijalizovali da sada svaka susa zeli pita da bi lecila svoje komplekse! Pogledaj post ovog pirla na temi Americki pitbull terijer sa srceparajucim avatarom!

Ako je ovo normalno, ja onda ne znam sta nije. Pita li se on kome daje te kerove, kako ce ih gledati ili samo zeli da ih unovci ili utrapi! Do kada ce ta americka komercijalizacija da drma ovu rasu!!?

Sto se tice odgajivaca koji su sacuvaili autohtonost pitova u USA njima skidam kapu!

Ja bih licno pre uzeo jednu ovakvu kerusu nego pet sminkerki! Meni je ona lepa! Kome nije neka trazi sta hoce!

Ne pricam ja o danasnjim odgajivacima,nego o savremenoj istoriji,od Mika I Lil,pa do linija Bulison, Patrik,Hammonds itd.Amerikanci su tvorci najboljih pitova na svetu. Slazem se sa tobom da su je Ameri i unistili.

A tome doprinose i razne srbende koji svoje pse dizu u nebesa, da bi prodali svoja "sampionska legla",lupetaju gluposti i lazu,i tako prave antireklamu rasi. S obzirom da je kod nas ova rasa prilicno nepoznata(cinjenica da na ulici ljudi misle od bulterijera da je pit) takve lazi prolaze, narod ih prihvata i onda pit bude neukrotiva zver,ultimativni koljac pasa i ljudi.

Pa na ovoj stranici uz ono ko je pravi pit i kako pravi treba da izgleda (da bar ima izgled radnog i izdrzljivog psa) dodjosmo do toga da bez treninga i istrcavanja pit nemoze da izgleda "kao sajla"(kao vecina onih legendi koji su slikani u njihovoj borbenoj kondiciji(vecina su bili borci)) sasa nisi napisao koliko su ovi psi stari i pusti jos koju od muzjaka posto se nevidi ceo.Kod zenke ako uzmemo da je bila skotna u skorije vreme i da joj je ostala masa meni licno se nesvidjaju te sire grudi i kod muzjaka mi se cini isto al ne vidi se dobro. pitao sam koliko su stari zbog naborane glave muzjaka.Vidi se da su dobro uhranjeni pa i po tome nemoze da se da neki pravilan sud. Ona crna zenka koju je postavila Argiope i onaj crni muzjak kojeg je postavio etaoin i ona Rasova zenka su po mom ukusu. Sad opet da ponovim slika i pit preko nj ne ide...jedino da vidimo ko je koliko radio sa svojim psima :wink:

Odlicno sto se sve bolja pascad postavljaju tako da imaju ljudi sta da vide ovde. Ima jos uvek ovde(ex YU) solidnih i dobrih pasa treba ih sto vise postavljati ovde.

ildab5.jpg

evo jedne interesantne fotke..zadnje noge,vrat..koji trening moze ovo da napravi? ili je momenta slikanja ?? Ili jednostano malo hemija umesala prste? Anabolici kokteli??

Stvarno mocno izgleda i jos je red nose,ali moje misljenje je da je ovakava forma teska bez suplemenata,mozda i anabolika.Nazalost kao neko ko je bio u tom svetu znam kako anabolici mogu da upopaste coveka,pa mogu da zamislim kako tek deluju na pseci organizam,dovoljno je da se pogleda dokumentarac Off the chain pa ce sve biti jasno...

Guest
This topic is now closed to further replies.