Recommended Posts

Izlozbeni primerak pita AST? Jel to si mislio?

Ovo su bas izlozbeni primerci pitova sa izlozbe u USA!

Zabuna je nastala jer je post sa slikom stadforda odgovor na Visnjin post, a povezan je sa predhodnim!

Ja nista ne razumem , najiskrenije . :!: Vidim da ima nepovezanosti i slike staforda i pita , ali ne znam sta pises .

TEMA: KOJI PIT BUL JE PRAVI!!!

OLIKAN TO MIHAILORazumem tvoju zaljubljenost u pitove . Ali molim te pogledaj kontekst celog tvog maila .

Ti odvracas ljude od te rase i propagiras nesto sto bas i nije ....

Sta to znaci zalosno je gledati pita i staforda ? O kojim pitovima pricas , ima tih linija koliko hoces ?

Da li si mozda razmisljao o izgledu te dve zaista srodne rase .

Kako su se izdvojili ?

Moja razmisljanja na temu i vasu diskusiju!

Na americko tle sa doseljenicima donoseni su uglavnom psi manje konstitucije iz Engleske, Irske i nesto krupniji iz Nemacke. Iz irske i potice legendarna linija rednose. Posto su Ameri veliki kompleksasi kad je u pitanju velicina i snaga oni su te kerove mesali sa tamosnjim vecim rasama koje poticu uglavnom od Spanskih Alanosa. (rasa koja je nestala). Tako je dobijen izgled psa koji mi danas poznajemo. To su americki pitbul terijeri (APBT)! Polovinom ovog veka su poceli da izdvajaju krupnije primerke i pocinju da se sa njima takmice u eksterijeru. Od tih primeraka nastaju Americki stadforski terijeri(AST). (Stadtforsir je rudarska oblas u Nemackoj)! Raskoli u kinoloskom savezu u Americi doveli su do toga da su jedni priznavali pitove a drugi satadforde. Tako da su u pocetku postojali i kerovi koji su dvojno registovani!

Pedeset i vise godina se AST takmice u eksterijeru i za taj dug vremenski period su izgubili ono sto im je bilo zajednicko. To je ekstremna prirodna selekcija u kojoj samo najaci, najizdrzljiviji, psihicki najstabilniji opstaju! To su epiteti iskljucivo radnih pasa! Snazno crce, dugacak grudni kos (sto je bitnije nego siroki), jetra i bubrezi koji podnose ekstemno stresne situacije, izdrzljiva misicna vlakna i tetive. Sve su to epiteti koji krase pitove. Protiv stadforda nemam nista. Lepi su kerovi ali su to eksterijerni psi. Pit je iskljucivo radni pas.

Naravno, moramo da napravimo razliku izmedju APBT i ovih nasih pitova!

Sto se tice ponasanja, kod pitova nije dozvoljena ni najmanja agresivnost prema ljudima. TAkve kerove prave pitadzije iskjucuju iz priploda!

Izlozbeni promerci APBT-a. Foto sa izlozbe u USA!

sunnyfamily.jpg

Mozda je bas od ovakvih primeraka pitova u proslosti stvoren AST!

Izlozbeni primerak AST-a!

image2522ast.gif

NA kraju, moguci izgled pitova sa nasih prostora!

3pits.jpg

Moguci izgled radnog pita kod nas!

gatortop.gif

KOJI PIT BULL JE PRAVI!!!

OLIKAN TO MIHAILORazumem tvoju zaljubljenost u pitove . Ali molim te pogledaj kontekst celog tvog maila .

Sta to znaci zalosno je gledati pita i staforda ? O kojim pitovima pricas , ima tih linija koliko hoces ?

Kako su se izdvojili ?

Na americko tle sa doseljenicima donoseni su uglavnom psi manje konstitucije iz Engleske, Irske i nesto krupniji iz Nemacke. Iz irske i potice legendarna linija rednose. Posto su Ameri veliki kompleksasi kad je u pitanju velicina i snaga oni su te kerove mesali sa tamosnjim vecim rasama koje poticu uglavnom od Spanskih Alanosa. (rasa koja je nestala). Tako je dobijen izgled psa koji mi danas poznajemo. To su americki pitbul terijeri (APBT)! Polovinom ovog veka su poceli da izdvajaju krupnije primerke i pocinju da se sa njima takmice u eksterijeru. Od tih primeraka nastaju Americki stadforski terijeri(AST). (Stadtforsir je rudarska oblas u Nemackoj)! Raskoli u kinoloskom savezu u Americi doveli su do toga da su jedni priznavali pitove a drugi satadforde. Tako da su u pocetku postojali i kerovi koji su dvojno registovani!

Pedeset i vise godina se AST takmice u eksterijeru i za taj dug vremenski period su izgubili ono sto im je bilo zajednicko. To je ekstremna prirodna selekcija u kojoj samo najaci, najizdrzljiviji, psihicki najstabilniji opstaju! To su epiteti iskljucivo radnih pasa! Snazno crce, dugacak grudni kos (sto je bitnije nego siroki), jetra i bubrezi koji podnose ekstemno stresne situacije, izdrzljiva misicna vlakna i tetive. Sve su to epiteti koji krase pitove. Protiv stadforda nemam nista. Lepi su kerovi ali su to eksterijerni psi. Pit je iskljucivo radni pas.

Sto se tice ponasanja, kod pitova nije dozvoljena ni najmanja agresivnost prema ljudima. TAkve kerove prave pitadzije iskjucuju iz priploda!

A izvini,sta mislis pod tim "napraviti razliku"? Po cemu su pravi pitovi ovde i tamo drugaciji pa se treba praviti razlika?

A izvini,sta mislis pod tim "napraviti razliku"? Po cemu su pravi pitovi ovde i tamo drugaciji pa se treba praviti razlika?

Eksterijerni pas

1)Vestacka selekcija

2)Tezina preko 40 kg za muzijake

3)Temperament...

Radni pas

1)Prirodna selekcija

2)Tezina do 30 kg za muzijake (negde pise i do 27kg)

3)Temperament (Agresivni prema ljudima bi trebalo da se iskljucuju iz priploda)...

Americki pitbull terijer nije isto sto i pitbull terijer!

Kako su se izdvojili ?

Izlozbeni promerci APBT-a. Foto sa izlozbe u USA!

----------

Mozda je bas od ovakvih primeraka pitova u proslosti stvoren AST!

Izlozbeni primerak AST-a!

------------

NA kraju, moguci izgled pitova sa nasih prostora!

------------------

Moguci izgled radnog pita kod nas!

-----------

KOJI PIT BULL JE PRAVI!!!

Najteze je raspravljati oko pitova na ovom forumu! Pit je pas gladiator pa uporedno gledano sa drugim psima i rasama to ovde donosi samo BANOVANJE uz obrazlozenje nesme se pricati o borbama. To sto su hteli veceg i mocnijeg psa(ko to hteo??) i pit kao borac neide zajedno. ova grupica za koju pisepredhodnica stafa vuce onu pricu sa pocetka teme da tako neizhleda pit vec je marketing oko imena pit(kom kako odgovara)

po meni najbolji nacin da se pit predstavi kako izgleda su slike starih najacih linija pa sa njima da uporedjujemo danasnje. (ovde i na pit str. sam postavio po pit bul repoteru nekoliko najacih pitova uz nase najace pse) pa da otprilike radi izgleda uporedimo i vidimo kako to pit izgleda. Jos jednom to oko istorije sta je ko ubacivao po meni "ne pije vodu" jer sad nemozemo da ispratimo sta se radi a kamoli u nekoj istoriji...

Opomena zbog citiranja slika autoru posta !

Admin

Taman sam tako poceo da pisem kad ono nije banovanje nego "samo"opomena. :lol: Mislim mozeli od ovoga Admina da se zivi :lol:

evo jedna slika cisto za kometar. Kako bi ste okarakterisali ovu kuju"?

msdf10.jpg

evo jedna slika cisto za kometar. Kako bi ste okarakterisali ovu kuju"?

Nije u radnoj formi. Sa ovim usima podseca na pustinjsku lisicu.

Njoj to verovatno ne smeta!

ok . zbog ovih lisica usiju i ove male sitne njuske sam je i postavio. kuja je jedna od "jacih" i od jakih linija(jeep,snooty,redboj(vise puta)) al evo kako izgleda e sad dal je incest ili jednostavno neki gen krivac neznam ali ono sto znam u svojoj nameni je Top.

Jos jedna potrvrda da fizicki izgled ne cini dobrog pita!

Mozda ovaj izgleda malo bolje

irishdog.jpg

Da li Vam je poznat covek koji drzi kera!

Eksterijerni pas

1)Vestacka selekcija

2)Tezina preko 40 kg za muzijake

3)Temperament...

Radni pas

1)Prirodna selekcija

2)Tezina do 30 kg za muzijake (negde pise i do 27kg)

3)Temperament (Agresivni prema ljudima bi trebalo da se iskljucuju iz priploda)...

Americki pitbull terijer nije isto sto i pitbull terijer!

Cek stani,tebi je Americki pit ovo prvo sto kzes da je eksterijerni,a radni pit je samo pit?

Ne mozes reci da Americki pit bul terijer i pit bul terijer nije isto,pa pobogu Amerika je zasluzna za to sta su pitovi postali!!! I koliko sam tamo sad ima dobrih game pitova,koliko ih je tek bilo i koliko ce biti!!! Samo,ti ljudi se ne eksponiraju,njima ne treba publicitet i reklama,pa svi misle da su u Americi samo debeli veliki pitovi.Milsim da je logicnija podela na one koji imaju game i na sve ostale.

f_APBT161m_e57bbd1.jpg

unuci GR CH Pedra

f_APBT043m_5d6b552.jpg

Americki pittbull terijer ima definisan eksterijerni standard.

Sta mislis da li se ona Mihailova lisica ili ovaj mis koga drzi Colbi uklapaju u taj standard!?

Simba druze da nebi mnogo zbunili i onako zbunjene ljude oko pita najbolje otvori str.americki pit bul pravi :wink: Vidi se da si potkovan teoriski i nacitan si i ovu sliku koju si postavio iz pit istorije sve je to lepo (onog gospodina nepoznajem malo sam mladji od doticnog :roll: ) a ova moja lisica je isto mladja od one sa tvoje slike i napisao sam zasto sam je postavio a nisam reko to da je parena sa jednim nasim psom a inace zivi u Poljskoj.

Problem ovde kod nas je u tome sto se pit uvelicava(domaca radinost) ubacuje mu se sve i svasta pa se prodaje pod imenom pit.(navodno am.bulli linije iz USa)(verovatno da stigne taj izlozbeni eksterijerni standard :roll: )

11s2hyv.jpg

Kad svi krenuse sa istorijskim slicicama da stavim i ja jednu :wink:

ovo je jedan od najboljih carverovih pasa a ono zbog cega nju stavljam je ovaj trening

tezina oko vrata plus traka.(noge(kondicija) i vrat rade (snaga)) ova slika je stara mnogo godina ali sistem je isti . Pit pre mnogo godina treba i danasnjem da bude uzor

Americki pittbull terijer ima definisan eksterijerni standard.

Sta mislis da li se ona Mihailova lisica ili ovaj mis koga drzi Colbi uklapaju u taj standard!?

napisala sam kilometarski tekst,sa mnostvom slika i primera,al se nesto zakocilo i sad nemam vise tekst.

Postoji mnostvo standarda. Negde pise svaki dao tela kako trea da izgleda(i to su oni psi slicni stafordima),a negde pise da nije bitan izgled. Ovo je jedan od takvih standarda

f_StandardPagm_d8376e1.jpg

strasno mi je zao sto ne mogu da postavim vecu sliku,ovako se nista ne vidi.Ovaj standard se zove Standard for American Pit Bull Terrier i u njega se uklapaju i mihailova zenka i onaj pit kojeg si ti postavio.

I jos jedna stvar:standard za pita po UKC-u se nije pravio tako sto je zamisljen idealan pit,pa to stavljeno na papir,nego su odabrane najbolje jedinke i po njima je radjeno. Jedan od pasa po kome je radjen standard je bio i Colby`s Primo.

nije pit jedina rasa u kojo postoji ovoliko razlicitosti izmedju radnih i izlozbenih pasa

evo primera

f_englishset1m_23e88de.jpg

engleski seter izlozbeni

f_englishset2m_6d7c947.jpg

engleski seter radni

f_showhusky1m_bf6266b.jpg

show quality

f_butcherdog2m_05b612e.jpg

radni haski

f_americanshem_77b1ba5.jpg

izlozbeni NO

f_1eukie31m_da1d05f.jpg

radni NO

nije pit jedina rasa u kojo postoji ovoliko razlicitosti izmedju radnih i izlozbenih pasa

evo primera

Ne razumem u cemu je onda problem sa tim sto sam napisao da postoji bitna razlika!?

Cek stani,tebi je Americki pit ovo prvo sto kzes da je eksterijerni,a radni pit je samo pit?

Ne mozes reci da Americki pit bul terijer i pit bul terijer nije isto,pa pobogu Amerika je zasluzna za to sta su pitovi postali!!! I koliko sam tamo sad ima dobrih game pitova,koliko ih je tek bilo i koliko ce biti!!! Samo,ti ljudi se ne eksponiraju,njima ne treba publicitet i reklama,pa svi misle da su u Americi samo debeli veliki pitovi.Milsim da je logicnija podela na one koji imaju game i na sve ostale.

Pitovi su postojali pre Kolumba! U Ameriku su doneti!

Mihailo sa tobom se u potpunosti slazem! Narocito oko stava da nam na mala vrata uvode neke nabildovane glavonje i postavljaju sa njima neke standarde!

Kada takvi crossbreed kerovi napadnu nekoga posledice su cesto katastrofalne zbog njihove ogromne snage, a svi znamo ko na kraju bude kriv i ko izvlaci deblji kraj!

Sto se tice debeljka sa fotografije, to je Colbi. Jedan od najzasluznijih sto je izvorna rednose linija sacuvana u USA od asimilacije!

Argiope da te ispravim za haskija.Na prvoj slici je sibirski haski a na drugoj aljaski i to su potpuno razlicite vrste,mada radni sibirac je malo drugaciji nego ovaj izlozbeni(gusca dlaka,agresivniji,nabijeniji).Za moj ukus meni su najbolji pitici koji u odlicnoj formi nemaju preko 25 kg,jer sve preko toga smanjuje granicu izmedju stafa i pita.Inace neki dan sam gledao klipove pitova koji su spremani za SCh i ono je uzivanje gledati.

ova "lisica" je uvecena iz SAD(bas uvezena ne "uvezena") i to za pozamasnu svotu i nosi jak gen (linija preko garretovog bambija ,red boya) zenka je dobra al posteno ruzniju vido nisam

219xx4y.jpg

ovde malo lepse izgleda

Guest
This topic is now closed to further replies.