Recommended Posts

Sto se zutog staforda sa sa ovog drugog topica tice,mene apsolutno ne dotice nikakav komentar.Kada vidim nekog psa na slici,dobro utrniranog,a ne znam nista o njemu,ja mogu reci da je pas lep ili dobar.Kad vidim psa kojeg sam video i znam da nije los(nije 'nacionalna klasa' ali je dobar)bez obzira na izgled ja mogu jedino prokomentarisati da je pas dobar.

Da li je ona cist staford ili ima i pita u sebi zna onaj koji je odgajio,neverujem da je to osoba koja je postavila slike jer je kuja pod stare dane promenila vise vlasnika.

Svojevremeno je izvodjena kao staford na izlozbe i niko cistotu nije dovodio u pitanje,imala je prvo uspeha pa padova.Da je dala velike sampione o njoj bi se znalo,niko ne gura da je ona medju najboljima, ali dobar je pas.

Sivu zenku koju sam pomenuo("stafordovu cerku"),za nju u jednom delu Srbije znaju svi zivi(kao i za ovu),veliki upropasteni potencijal u sustini.Kao mlada kuja je ostala bez ocnjaka i kao takvoj, je vilica bila mozda najaca strana(povukla na majku staforda).Dok je pas bio u gradu,imao je dobre uslove a onda su ga odveli na selo gde su ga bukvalno svinjskim pomijama hranili,dovodjen je u grad svakog drugog vikenda i UVEK pruzao maksimum,NIKAD nije odstupio.To je najiskoresceniji pas za kojeg znam.Tako je kako je, ja tu nista nisam kriv!

Ako se na forumu trebaju prikazivati samo vrhunski psi,onda nema mnogo ljudi koji bi trebali da postavljaju slike SVOJIH pasa!Ima ljudi sa foruma koji i u takvoj selekciji imaju sta da pokazu,ali velika vecina nema,ako govorimo o dokazano dobrim psima,a ako dobar papir cini psa dobrim...Tako je kako je,u sustini nje ni bitno!

Sve se ovo odnosi ako je pas na slici u opste pas na kojeg ja mislim,jer kao sto sam napisao psa o kojem pisem sam video pre vise od 5 godina a vec je tada kuja bila stara pa sam zato prvo pitao,coveka koji je postavio slike,DA LI JE PAS ZIV!

Mnogi neiskusni ljudi nevide razliku izmedju Pita i Stafforda. Cak ni mnoge kinoloske sudije nevide razliku a to je dokazano kada je 1999 god. lik iz zajebancije izveo Pita na izlozbu medju stafforde u Beogradu i pobedio u intermedia razredu. :D U americi mnogi pitovi imaju legalne dvojne papire priznate od AKC saveza, jadne gde pise da su rase American Pit Bull Terrier a na drugim pise da su American Staffordshire Terrier i obrnuto. Ali naravno mi koji se malo razumemo dobro znamo da Pit nije isto sto i Stafford i nikada nije ni bio, a nikada nece ni biti :wink:

POZZZ :!:

IMA I PITOVA KOJI SU U "TIPU" STAFORDALICNO sam ih vidjao..steta sto nisam slikao

jedan ch je u niksicu ladno osvojio p.r.m. i p.rase

mrzi me sad da nabrajam i da pokazujem slike

Da li se na kinoloskim manifestacijama moze osvojiti prase(p.rase)ne tice me se.Deljenje prasica govori o onom ko ih deli,jer zeli sto pre da ih se 'resi'.Cesto se nehoticno pogresi pa se oglas stavi tamo gde mu nije mesto,a tamo gde treba da bude lepo vlasniku bude,na naj finiji nacin receno,da ne moze da sedi na dve stolice!

STARI ZMAJ je lepo procitao sta sam napisao.Ima ne tipicnih pitova(zato sam napisao staford),koji mogu da povuku dobre tezine,kao i sto ima nabildovanih koji nece da vuku teret.Niko ne pari dobrog psa u iron dog-u sa nekim samo zato sto je lep,takva selekcija (naj lepsi sa naj lepsim-iskljucivo papir na papir)tek od nedavno postoji. Kuda ce to odvesti rasu, videcemo.

Nema nekoliko dana ,da nesto napisu,ljudi koji su izgurali ove dve teme vise od 150strana,u kojima je moglo dosta da se procita o istoriji rase i sve to ispraceno slikama poznatih pasa,svaka cast na tome.

Doslo je do "zagusenja saobracaja"!

Odo' ja na odmor pa mozda ponekad napisem po koji komentar.

Pozdrav prvoligasima i onima koji "do godine" pretenduju za ulazak u prvu ligu,od ekipe lokalnih salabajzera iz 'beton' okruzne lige!

Ko god da je upoznat sa radom Jenkija i sinova zna sta su oni bili ali opet ne vredi pricati jer se na svakih 5 strana pojavi "pit" od 50 kila o kome se samo zna to da lepo skace na frizbi i lose radi rukav a o necem ozbiljnijem da ne pricam.Pretpostavke su jedno,cinjenice su drugo.I svako ko je imalo upucen u ovu celu pricu zna kako stvari stoje.

Sve se vrti oko nekih starih pasa koji su ostavili neke potomke i neke titule(rom,ch.._) a o kojima neide da se polemise mnogo (zna se sto) o ovim novim "sampionima" isto neide da se polemise (koliko ,sta ,skim..) a najveci po meni problem je sto nema manisfestacije na kojoj bi se svi (vecina) skupila i izvela svoje pse (tipa iron dog,wheit pul..) tako da nista nije cudno sto nema nekih "desavnja" na ovom forumu..

Pit bul standard postoji ali da ponjemu komentarisemo pse je extra glupo(po meni) jer nijedan od predaka nasih pasa nije gledan sa te strane tako da sta o tome diskutovati..

(podgricaci,duge njuske,stafordasti,ruzino uvo...) sa ovih slika koje smo postavljali (starih pasa)vidi da je svaki varijetet moguc a ipak su pravi pitovi..

Glupo vise i pisati i trositi energiju na objasnjavanje nekih stvari. O pitbull standardu i da ne govorimo.

Sto se tice ovih old timera, svaka konstitucija je imala svoje prednosti i mane. Koje fizicke karakteristike su davale najbolje rezultate, pokazala je preksa.

O estetici nema svrhe raspravljati. Nekome se svidja ovo nekome ono. Mnogo fotografija je ovde postavljeno pa svako neka odabere sta mu je najblize srcu!!!

Glupo vise i pisati i trositi energiju na objasnjavanje nekih stvari. O pitbull standardu i da ne govorimo.

Sto se tice ovih old timera, svaka konstitucija je imala svoje prednosti i mane. Koje fizicke karakteristike su davale najbolje rezultate, pokazala je preksa.

O estetici nema svrhe raspravljati. Nekome se svidja ovo nekome ono. Mnogo fotografija je ovde postavljeno pa svako neka odabere sta mu je najblize srcu!!!

Slazem se sa tobom simba o ukusima nema svrhe vise pisati svako ima drukciji ukus i pogled na idealnog Pita. Ja naprimer najvise volim pitove koji su malo vislji na nogama, ali naravno to je moj ukus a mnogima se svidja obrnuto ili nesto sasvim drugo sto postujem.

Slazem se sa tobom simba o ukusima nema svrhe vise pisati svako ima drukciji ukus i pogled na idealnog Pita. Ja naprimer najvise volim pitove koji su malo vislji na nogama, ali naravno to je moj ukus a mnogima se svidja obrnuto ili nesto sasvim drugo sto postujem.

Standard je napisan da bi opisao funkcionalno najboljeg psa... Naravno da u "fizickim takmicenjima" mnogo drugih stvari ulaze u formulu (najveca temperament) ali cinjenica je da pitovi izgledaju onako kako izgledaju sa razlogom... Pas koji ima duze noge nece moci lako da manuvrise, tj. njegova agility ce biti smanjena, isto kao sto je to problem i psu od 50kg u poredjenju sa 20kg... Niko ne kaze da ti psi ne mogu raditi za sta su stvoreni, ali ako imas 2 identicna psa i razlika su malo duze noge ili malo veca tezina, bolji ce biti onaj koji te stvari ima idealne...

Izbrisaste mi post sa vremenom. :?: :?: :?: :?: Da upozorimo i ostale da znaju sta se ne sme. :!: :!: :!: :!:

Naravno Homer i Jeep spadaju u onaj deo "kosa tanka uspravna debela" sto se tice istorije pitbulla, i mogu da budu uzor svakom odgajivacu po izgledu, snazi, izdrzljivosti, temperamentu ...

:idea:

Nadam se da je ova forma prihvatljivija za administratore i da ovo nece biti obrisano!!! :idea: :idea:

Guest
This topic is now closed to further replies.