Recommended Posts

meni se svidja ovaj forum (vise nego bilo koji drugi o pitovima tipa arena,pit reporter...)) jer ovde ljudi nisu zbog reklama i netitraju jedni drugima j.. i skacu jedni na druge .

Mz je cisto skracenica bez omalovazavanja , ali dugacko je pistati ti celo ime i prezime . Po znanju i ponasanju si ti i vise od Honde , kao Dukati ili MV Augusta. Nahvali te ja dobrano

A za forum se slazem ..

Pit i staff su dve razlicite rase(u svakom pogledu) godinama su se razvijale svaka na svoju stranu..ovi prvi u exterijeru ovi drugi radno..

Sta bi sad ? Pa rekao si da su to isti psi pre dva tri dana kada sam postavio pitanje ?

Da nisi pogresio u redosledu ovo prvi i drugi ?

Ko sto rece moj omiljeni stafordas Oli eksterijer ,lepota(sta bese ono trece? a da ) srce :lol: za stafa a za pita bi glasilo volja,srce,izdrzljivost,masa puta ubrzanje = pit :wink:

Nisi bas pogodio za staforda , ali to je to . I ja ga nikada ne bih menjao . Malo znaci i izgled , moras priznati , ma kave su druge osobine . Pa kad vidim lepu zenu oprastam joj sto nema dovoljno volje , izdrzljivosti umeca :lol: :wink: A staford i toga ima dovoljno .

Sigurno gine za mene , a za zenu i da ne pricam . Ma tenk neka me napadne , a ne vucic od osamdeset kila . :wink:

Pozdrav svima

:lol: :lol: :lol: Dobro je Oli, niko ovde ne podcenjuje tvoje pasce. Mozda malo pretera sa ovim tenkom. A ovo za zgodne zene, cuvaj se Oli. Spolja gladac a iznutra jadac!! :lol: :lol: :lol:

[

quote="simba]:lol: :lol: :lol: Dobro je Oli, niko ovde ne podcenjuje tvoje pasce. Mozda malo pretera sa ovim tenkom. A ovo za zgodne zene, cuvaj se Oli. Spolja gladac a iznutra jadac!! :lol: :lol: :lol:

Samo da tenk mirise na muzjaka , garantujem :wink: Jedanput je hteo da napadne banderu kada sa negledajuci udario u nju, qa bandera oznacena od psica . Salim se , nije valjda toliko glup i lud(ovo zadnje jeste u stvari :? )

Znam ja Simbo za zene . Promenih ih vec ...... Sve je to isto ,bar neka le lepa , jer da je ruzna lepa ne bi bila toliko odana i predana i voljna .; Pa jel to razlika izmedju stafa i pita :?: :lol: :idea: :wink:

gledam nesto ove slike starih champ-ova...i kolko zakljucujem ni jedan nije bio glavat...vecina pitova koje srecem po bg-u danas imaju glavudze...sve vise su zdepasti...dal je opet to neka de-evolucija ili sta?

Moda , trendovi, svetska ekonomska kriza,veliki prasak sve to utice da se pitu poveca glava :mrgreen:

[

quote="simba]Mislis pitovi su ruzniji pa moraju vise da se trude. :lol: :lol: Ima tu neke logike!! :lol: :lol:[/quote

To si ti rekao :wink:

A nasa logika je cudo posle ovolikih diskusija.

A ima i ove > lepe zene sa krimosima i kao bogatunima. E bas je to , cast izuzecima na forumu AST . Idiota i svadja , zavisti , podmetanja koliko hoces , oko izgleda , titula , ti si ovo ti si ono... A ovde sam ko u banji , samo da MZ dodje Amstaff ispred pudlice i civave 8) . Za morsko prase ce morati AST da se potrudi , t.j. morace MZ da upozna mog psa. :lol:

edit - Bez nepotrebnog citiranja molim

Pa dok istrcavas psa njemu u princupu rade svi misici..sad ako hoces nesto da potenciras onda radis vezbu za odredjene misice.

recimo ledja odlicno rade u vuci tereta..sad nemora da to bude neki teret za pocetak je dovoljna guma(kombi,kamionska..) i onda mu na grudnjak (da bi mogao da dise lepo) zakacis preko uzeta gumu i istrcavas ga..

Recimo za noge je odlicno da ga istrcavas uzbrdo nizbrdo.. recino dobacujes se loptom sa nekim ko je na uzvisici pa ti on vraca nizbrdo(ako ti ker juri loptu) jer dok se penje rade jedni a dok silazi rade drugi misici..posle mozes da mu nabacis neku tezinu (ne preko 2 kg zavisno od njegove tezine) pa to isto..

leti (kad je toplo) najbolje je trcanje kroz reku (jer ima jak otpor dok trci) odlicno je za grudi i noge..

guma vrat radi ugriz i volja(bitno dosta) sa tezinom na pecaljki rade i ledja i noge itd itd

Normalni sve ovo da se radi tek kad ti psa uvedes u kondiciju istrcavanjem (na bicikli) da ima neku podlogu..

mozes i po pesku da ga istrcavas, a najveca fora je da ga nocu za""bavas sa laserom ( naravno ako se pali na to)....moji psi trce dok ne popadaju od umora... :wink:

ja sam svog jednom zezala laserom,bilo je sve super dok nije svom snagom udario u zid. Tako je jako udario iz zaleta,da je pao pa kad je ustao sve se zanosio levo desno,a iz usta i nosa mu je siknula krv. Od tad izbegavamo tu metodu. To je za malo pametnije pse od njega :lol:

To za udaranje glavom o stvari je poznato umece pitovom daljem rodjaku am.buldogu.. On jadan kad se ubaci u neku "akciju" nit gleda nit oseca pa kad glavurdom udari betonski stub pomeri :shock: :lol: A loze se svi na laser ili lampe odsaj...

Istrcavanje pita je malo nezgodno ako nisi spreman da vozis biciklu 15-20km. Ako je u formi naravno to je za njega opusteno ali za tebe verovatno nije. Posle jedne takve seanse Simba mi je odmah po dolasku kuci doneo loptu da se igramo. Tada sam prestao da ga istrcavam na te duze relacija.

Sto se tice vuce, cesto setam kera sa drugarom koji ima zenku cane corso i oni idu ispred. Tada je u stanju da vuce dok ne crkne, samo da on predje ispred. Amic obavezan!!! Uzbrdice takodje. To je i odlicno za struganje noktiju :lol: :lol:

Skakanje je odlicna vezba samo ne treba preterivati jer se pitovi vise bacaju u vazduh nego sto skacu, pa se prizemljuju ili na sve cetiri kao macke ili cesto prvo na prednje noge pa na zadnje. Kad se dobro umore od skakanja pocinju da padaju ko klade. :lol: Ali ih to ne sprecava da skacu i dalje pa mogu i da se povrede.

Trcanje kroz plitku vodu je vrh. Od toga padaju ko domine. Naravno i plivanje, a poznato je da ih je cesto tesko isterati iz vode.

Laser je dobar jer se ti ne angazujes mnogo a kera cimas do besvesti. Meni je ker provalio na zalost posle dva tri puta da je to zapravo u ruci i tu je bio kraj cimanja laserom.

Obesena kuma ili deblji kanap za vrat i ugriz je vezba br 1. Dobra je fora da se na drugi kraj stavi opruga (prema tezini kera da ne moze da je plasticno deformise). To ga dodatno iritira jer ima reakciju na trzanje a i amortizuje trzaje.

Ja koristim gumeno prase koje grokce,nista ostalo ga ne zanima :D eventualno teniska loptica ali krmak je unisti posle 5 minuta :D Plivanje je jedna od najboljih vezbi za pse,naravno ko ima uslova i Mihailo je u ranijim postovima naveo dva buldoga koji su iskakali iz plicaka da uhvate granu koju je gazda drzao sto je isto fantasticna vezba.

Lep primer kako sve treba da izgleda.

Umesto opruge moze se koristiti unutrasnja guma od bicikle,a umesto kanapa spoljna,mada je dobro i koristiti bivolju ili kravlju kozu umesto kanapa(Iz klanice ne stavljenu).

Kod psa u kondiciji vezba se moze izvoditi sa tegicem oko vrata(sto je vec receno).Danas se mogu kupiti ogrlice-tegovi i koliko sam na slikama video zaista su dobre,ali teg se moze lako napraviti.Uzmemo komade olova(najbolji su oni sa oluka),izmerimo 800g sto je po meni dovoljno za psa koji nikada sa tezinom nije radio,napravimo okrugli oblik i to prelepiti izolir trakom.

Onda taj tegic obmotamo papirom-novinam (da bi bio meksi) i ponovo prelepimo izolir trakom i to je to u principu.Ovakav tegic se moze jos obloziti uni-hop(zenskim) carapama da ne bi doslo do iritacije koze psa.

Najbolje je imati vise tegova razlicite tezine pa menjati u zavisnosti od psa do psa i po potrebi (800g-1kg-1,2kg).

Ja mog Astora leti svaki dan vodim na Dunav da se ispliva. Bacam mu tenisku lopticu u vodu da on pliva do nje i nazad. Nemalo puta kad zavrsimo drhti od umora, ali kolko je lud za lopticama on bi tako plivao do smrti. :shock: Imam okacenu gumu na drvetu u dvoristu koja je tu stalno pa on sam skace netrebam mu ja samo ga ispustim napolje i posle nekog vremena izadjem da vidim sta radi a on ludak visi. Istrcavanje je redovno svaki dan u parku kakvi god da su vremenski uslovi. Tegove jos nisam primenjivao zato sto sam lenji kreten da ih napravim ili kupim, ali cu i to uskoro da pocnem da primenjujem.

POZZZ :!:

Bravo za ove primere ! Sto bi reko deda aksentije "e tako se to radi" :lol:

Samo da napomenem ovo oko skakanja nikako ako je podloga beton..jer nevalja za noge(sapi,kukove)zemlja trava moze.

Kod mene isto ko kod VuleBulleta domaca radinost :D jbg. nema kod mene onog pet.shopa sto imate vi na N.B :evil: :D Juzno tuzno..

Evo jedna vezba za explozivnost(preuzeto sa pit bull reportera)

Isto kao kod vuce (gume ,tereta..) am za koji je uze koje na kraju vezano preko opruge 1 ili 2 (one koju je postavio simba)zavisi od tezine za drvo(zid). Tako da pas koji vuce zateze oprugu koja ga vraca pa je on opet zateze..sto uzili psa jer neradi sa tezinom vec samo sa svojom tezinom..

E da su nasi stari provalili pita pre jedno 100godina nikad nebi koristili goveda za oranje :lol: pit vezan za plug a ispred domacin sa macom na povocu.. :shock: :lol: Od Romanije do Skadra preorano sve ko pucka :lol:

Mali jenki je imao isti stav kao onaj beloglavi pit koji vuce teret (sa predhodne slike) kad mu u susret pridje pas..spusten do zemlje ,glava povijena na dole rep kao kod skorpiona zakosen na gore, a tiho rzi..

Evo jos jedna napomena oko ovog kacenja na drvo. Posto pri treskanju razno trunje pada sa drveta, to trunje cesto zavrsava keru u ocima, a kad zapadne za treci kapak moze da bude raznih problema sa navlacenjem treceg kapka. Cak i pod noz da bi se odstranile ciste. Ja sam zato izvario od metalnih cevi (skele) veliki tronozac pa mu tu kacim kanap sa oprugom.

Postavicu neku fotku kad nadjem!!!

Treci kapak! Imao sam kod mog psa taj problem. Operacija da ali samo kod proverenog veterinara

Inace ima primera kod nekih mojih prijatelja gde je posle amaterske operacije bilo jos gore.

Pa posle opet pod noz.

Guest
This topic is now closed to further replies.