Recommended Posts

Ja obozavam pitove,cak razmisljam da Avaksu nadjem drugaricu ali nisam toliki fanatik da ne mogu da priznam par stvari.Citao sam pit bull reporter i jos nekoliko sajtova na tu tematiku ,takodje sam imao dosta casopisa o pitovima(nazalost izgubio dok sam se selio) i ljudi koji pisu u njima velicaju pita preko svih granica.Naravno u pitanju su borbe.Borbe Tosa u Japanu su legalne i u toku godine ima dosta turnira gde se psi ogledaju i dosta su posecene.Inace u Japanu vazi zabrana izvoza Tosa i najbolje primerke ima carska porodica.Tosa jokozuna(sampion u borbama) se nikad ne moze prodati van Japana i cena takvog psa ako ga odgjaviac uopste prodaje dostize sumu preko 30000 dolara.Inace veliki je rivalitet izmedju odgajivaca jer je velika cast imati najboljeg borca.Ipak neke Tose mogu da zavrse van zemje(diplomatski pokloni,nagrade za borilacke sportove...) ali ti primerci nisu kvalitetni kao u Japanu.Tako da Tose koje se pustaju u borbe kod nas,u Evropi,Americi nisu ni priblizno kvalitetni psi kao oni u maticnoj zemlji.Inace naisao sam na sajt gde je pisao lik koji je imao Honeybadger i malo sam se zgrozio.Celog zivota je bila na lancu osim onda kad je trenirana za borbe,vrlo losi uslovi za zivot i covek je na nju gledao cisto kao na izvor zarade i prestiza.

Ma ima milion sajtova i reklama.Zato sam i napisao svaki cigo svoga konja hvali na tosa stranici. Ovaj clanak na pb.reporteru sam izdvoio zato sto japanci odvode pitove u japan na test sa tosom. To da naj tose su Japanu to je i normalno al sad ima ko zna koja generacija tosa u evropi. Ima primer kod starog buce u KS(odgaivac am.buldoga,kane korso,file..) kad je uzo muzjaka tose(mislim da ga je prodao sad) i kad mu je preskocio ogradu krenuo redom ostalim psima da grize(jede) usi! Nadmocno je delovao u odnosu na druge rase..oko 80kg . e al tog tosu bi bilo zalosno da pustis na nekog deep game psa. Pravi i jedini izraz ZALOSNO

f_APBT045m_363845b.jpg

moj favorit,da imam takvog psa bila bi srecna do neba 8) :D

al nadam se jednog dana...sto da ne...lepo je mastati :lol:

Imamo isti ukus :wink: Stara sorell linija je bili extra. Nova malo uvecana (vise nije za ring) ali zato za lov i weitpull najaca. Zato je i najvise preferiram. Imamo mi u Srb. potomaka sorell linije(normalno u kombinaciji sa drugim linijam) Ovaj pas Raisin mi je uvek vise licio na hijenu nego na psa :lol: Extra pas u extra kondiciji

e pa onda svaka cast za ukus!!!!! :lol: :lol: :lol:

1zwmfsw.jpg

mozes ladno na ovu izlozbu da ga izvedes i da niko neprovali :lol: :lol:

e a hijene su vec druga prica,najfascinantnije zivotinje :mrgreen:

slika je super..eh da mi je jedna ovakva ovde,pa da vidimo ko bi smeo na ulici da mi drzi predavanja sto setam pita :lol:

1zwmfsw.jpg

mozes ladno na ovu izlozbu da ga izvedes i da niko neprovali :lol: :lol:

e a hijene su vec druga prica,najfascinantnije zivotinje :mrgreen:

slika je super..eh da mi je jedna ovakva ovde,pa da vidimo ko bi smeo na ulici da mi drzi predavanja sto setam pita :lol:

:lol: :lol: Zamisli kad butnu kost od bivola pregrize :lol: :lol: Kad je uzmu u JA u zoo vrt kupicemo stence (Zivela demokratija) Pa hijena nije zabranjena :lol:

JEDNOSTAVNO

NAJBOLJI RADNI PSI NA SVETU

da ih priznaju i legalizuju bili bi i najbrojnija rasa na svetu, jer su generalno zdravi izdrzljivi podnose temperature i za sve namene su

Slučajno naletio na nešto zanimljivo

Pa ko ovim magarcima dade pita da sa njim rade na rukavu?!?!?! :shock:

Svakog pita koji hoće na čoveka (a i vlasnika koji ga na to bodri) treba uštrojiti.

:?

Da je pit bull SAVRSEN i BEZ MANE radni pas,potvrdjuje i jedan od najboljih dresera u americi,koji se,pored svih rasa koje je dresirao,ipak odlucio za pitove.Evo i njegovog sajta,jako je lepo uredjen,pitovi su predstavljeni najzad u pravom svetlu,koga interesuje,nek pogleda,mene je odusevio.

http://www.lawdogsusa.org/

Slučajno naletio na nešto zanimljivo

Pa ko ovim magarcima dade pita da sa njim rade na rukavu?!?!?! :shock:

Svakog pita koji hoće na čoveka (a i vlasnika koji ga na to bodri) treba uštrojiti.

:?

Dionaea ti kad kazes nesto kazes malo ali glupo. Prekinite te glupe predrasude. Ne pravite galamu bez potrebe. Nema razlike izmedju pita i ostalih rasa povodom agresivnosti na coveka.

Dionea? Ne trci ko tele pred rudu. Koliko si puta u stampi mogla videti naslove tipa:Pitbul ujeo,napao,rastrgo! Ne samo pit nego i mala 'grupica pasa (doberman,rot,Sarac i da nenabrajam dalje). Kada si videla naslov tipa ;pekinezer,pudla ,shi-cu,...:. Zna se da je daleko veci broj napada na coveka bas kod tih patuljastih rasa nego kod gore navedenih! Mada radi se o disciplini,socializaciji, i naravno najvise o LJUBAVI prema psima.

Osudjivati neku rasu na osnovu predrasuda ili (rekla kazala) je glupo. Suditi vlasnicima zanemarenih,zapostavljenih,mucenih i zlostavljanih pasa eeee to vec nesto.

Pozdrav

Pit je poseban pas,bar za mene.Mene Don odusevljava iz dana u dan.Pre neki dan su se igrali on i Avaks a ja sedeo na klupi sa njegovim gazdom kad je on meni dosao sa ledja,cusnuo sapo i kako sam se ja okrenuo liznuo me po licu :D Samo ne bih voleo da imam pita iz nekog zesceg incesta(uostalom nijednog psa takvog porekla),neko je vec spomenuo kolko to moze biti nezogdno.a sto se tice toga da li pita treba uciti na rukav,ja sam naravno za.I za mene je pit jedan od najboljih radnih pasa ako ne i najbolji i nije mi jasno zasto nisu vise zastupljeni(znam da u nasoj vojsci koriste staforde,ali i njih nema mnogo).

Pit je poseban pas,bar za mene.Mene Don odusevljava iz dana u dan.Pre neki dan su se igrali on i Avaks a ja sedeo na klupi sa njegovim gazdom kad je on meni dosao sa ledja,cusnuo sapo i kako sam se ja okrenuo liznuo me po licu :D Samo ne bih voleo da imam pita iz nekog zesceg incesta(uostalom nijednog psa takvog porekla),neko je vec spomenuo kolko to moze biti nezogdno.a sto se tice toga da li pita treba uciti na rukav,ja sam naravno za.I za mene je pit jedan od najboljih radnih pasa ako ne i najbolji i nije mi jasno zasto nisu vise zastupljeni(znam da u nasoj vojsci koriste staforde,ali i njih nema mnogo).

A Na temu incesta- NISTA NE MORA DA ZNACI. Moj pas je iz dubokog incesta otac-cerka,apsolutno je stabilnog karaktera i sa psima i sa ljudima i ostalim zivotinjama,ponasa se kao i svaki drugi pit. Naravno,sanse da je moglo biti i drugacije nisu zanemarljive,ali eto,bas sam imala srece. Kad sam ga prvi put dovela u stan,stvarno sam se uplasila sta ce od svega toga biti,jer je on sa nepunih 5 nedelja rezao ko nenormalan,kidao papuce i tresao ih ko da je vec stariji.Tako mali je vec licio na pravu zver i plasila sam se da necu moci da ga kontolisem. Ali taj period je uz pravilan odgoj jako brzo prosao i sad je najbolji pas na svetu(malo sam subjektivna,ali za mene je on najbolji i da sam birala,mislim da ne bi boljeg nasla :) )

Po meni (ovaj put potpuno objektivno) ova rasa se ne moze uporediti ni sa jednom drugom,po svim svojim osobinama,jako odskace od drugih pasa...znate ono: IF IT`S NOT A PIT BULL-THEN IT`S JUST A DOG...

Dragane stvarno dirljiv snimak :!: Znam da si osetljiv na borbene snimke 8) :mrgreen:

pa naravno kad volim pse..., vise bih voleo da vidim kakvi su njihovi vlasnici fajteri..., pa da se organuzuju borbe vlasnika tih pasa.... :wink:

Dragane stvarno dirljiv snimak :!: Znam da si osetljiv na borbene snimke 8) :mrgreen:

pa naravno kad volim pse..., vise bih voleo da vidim kakvi su njihovi vlasnici fajteri..., pa da se organuzuju borbe vlasnika tih pasa.... :wink:

Pa ima i toga kolko hoces :lol: A onda bih se kladio na gazdu karlos malog bandita(onog starijeg) ima odlican rad ruku i nogu :lol:

I ja mislim da uciti pita ( a i sve ostale terijere tipa bull) da krecu na coveka nije bas preporucljivo... Ipak to nije u duhu rase, ako se zna da je u 19. veku selekcija isla u pravcu odstranjivanja (citaj ubijanja) pasa koji su pored agresivnosti prema drugim psima bili agresivni i na ljude. Ovi psi su u velikoj meri izgubili i teritorijalne nagone, retko se medju njima nadje dobar cuvar jer su uglavnom prijateljski nastrojeni prema svim ljudima, a podsticanje ovih nagona vestackim putem ne moze nikako da bude dobro.

Ne treba traziti ni od jedne rase da bude bas univerzalna, i da moze za sve da se koristi, iako se pit tom modelu u nekim slucajevima dosta priblizava.

I ja mislim da uciti pita ( a i sve ostale terijere tipa bull) da krecu na coveka nije bas preporucljivo... Ipak to nije u duhu rase, ako se zna da je u 19. veku selekcija isla u pravcu odstranjivanja (citaj ubijanja) pasa koji su pored agresivnosti prema drugim psima bili agresivni i na ljude. Ovi psi su u velikoj meri izgubili i teritorijalne nagone, retko se medju njima nadje dobar cuvar jer su uglavnom prijateljski nastrojeni prema svim ljudima, a podsticanje ovih nagona vestackim putem ne moze nikako da bude dobro.

Ne treba traziti ni od jedne rase da bude bas univerzalna, i da moze za sve da se koristi, iako se pit tom modelu u nekim slucajevima dosta priblizava.

Sve to lepo zvuci ali nije bas tako. Pit moze da bude i jeste odlican cuvar. Nekazem da svaki mora da bude ali koliko ja znam i kliko sam gledao pitova cuvara u potpunosti su obavljali takvu duznost koja im je data. Sad ako hocemo da kazemo dali je pit opasan po coveka kao neki veci pas recimo sarac itd onda normalno da zbog tezine nije ali sto se tice cuvanja poseda to odradjuje maksimalno(sto kolko citam po stranici za sarca nije bas pohvalno) i stoti put kazem ko vise moze da isprati sta se desava u poslednjih 20,30god(sta se sve ubacuje u rasu) a kamoli od 19veka.

Vec sam napisao da je za mene pit no.1 rasa!!!Ali cinjenica je da psi koji najcesce napadaju su psi koji su najpoppularniji u tom trenutku tj. onih kojih ima najvise...naravno iz razlicitih sticaja okolnosti.Problem je sto su u napadima koji se zavrsavaju sa teskim telesnim povredama i smrtnosti bas pitovi na prvom mestu koje dele sa rotovima.Sto se tice ucenja pitova na rukav :? ne znam,mislim da sam ipak protiv.Ne kazem da pit ne moze da bude dobar u shutzhund-u , ali pomislite na one pitove koje ne prodju testove kako treba ,tj. pokazuju agresivnost prema ljudima ,a obuceni su kako da onesposobe coveka.Tu vec postoji dilema :?

Pozdrav

Guest
This topic is now closed to further replies.