Recommended Posts

Pozdrav svima, mogu samo da kažem : moj mihailo unatoč info pronađenim na netu krivu si brazdu zaorao... iz prostog razloga što tvoje predstavljanje ovo je pit a ovo nije pit je apsolutna glupost koju može samo neupućeni u srž postojanja i stvaranje APBT-a može da izjavi. ČInjenica je da se u USA u poslednjih dvadeset go dina stvorilo toliko novih linija da vi sa ove strane velike bare to ne možete ni da pratite a kamo li da proučavate način na koji su nastale, sve linije koje navodite poput hamonda,snootya,sorelsa, žiroa itd.. se zna kako su nastale i za što i u kojim kategorijama služe, psi linija poput razor edga, blu nose, pink nose itd... apsoloutno nisu nikakvi mješanci kako ih vi pokušavate predstaviti nego stvarni APBT sa 100% dokazanom dnk-a analizom, problematika leži isključivo u tome što ti psi zbog svoje enormene snage tijela i ugriza, jer u pitu imaju preko 40 kg nemaju protivnike u kako u svijetu pitova tako i u free fightu tj. borbama sa drugim pasminama jer tko jednom prisustvuje borbi bulya shvatiće sa lakoćom zašto se to izbjegava kako sami vlasnici tih pasa tako i mogući protivnici.... naime štete na psima su katastrofalne bilo da se radi o pitu ili velikom psu, ameri to jako dobro znaju, jer što ti vrijedi i pobjeda kada ti vrhunski pit više nije za uporabu, možeš samo da sjediš i plačeš pored njega.Zbog toga se bully danas većinom koristi u takmičenju vuče tereta i čak postoje i izložbe njihovih federacija, inače veliki pitovi oduvijek postoje u USA ali konkurencija i zavidni jezici rade svoje kako tamo tako i na ovim prostorima, APBT je najljepša i najmoćnija pasmina na planeti i ako želite znati tko je u pravu a tko ne sjednite u letjelicu i provedite izvjesno vrijeme tamo kucajući od vrata do vrata uzgajivača, poput moje malenkosti :lol: možda promijenite mišljenje :roll: ...i još nešto, red nose nije dobio ime po pigmentaciji nosa nego se radi isključivo o krvnoj liniji koja vuče porijeklo od irskih emigranata koji su sa sobom doveli pse u ameriku itd..... itd....itd... :roll: :roll: pooozdrav

American bully bii posle 5 min bilo kakvog rada bio u zalosnom stanju.Tako mocno telo i glava traze dosta kiseonika,koje pas moze da obezbedi samo kratkorocno,tako da duzi napor moze biti fatalan za psa.Pit od 20 kg koji je spreman za iron dog,weight pull,Szh, je pravi praznik za oci.Evo za primer zenka Perla koja je vec bila gost na ovom topiku:http://www.youtube.com/results?search_query=pit+bull+fight&search_type=&aq=1&oq=pit+bull+fig

apsoloutno nisu nikakvi mješanci kako ih vi pokušavate predstaviti nego stvarni APBT sa 100% dokazanom dnk-a analizom, problematika leži isključivo u tome što ti psi zbog svoje enormene snage tijela i ugriza, jer u pitu imaju preko 40 kg nemaju protivnike u kako u svijetu pitova tako i u free fightu tj. borbama sa drugim pasminama jer tko jednom prisustvuje borbi bulya shvatiće sa lakoćom zašto se to izbjegava kako sami vlasnici tih pasa tako i mogući protivnici....

ne dokazuje se dnk analizom ko je hriscanjin, ko veruje u islam, a ko je budista, to lezi u tebi ako postoji. tako da i kod pitova ti nece proci ta dnk analiza koja ne znaci nista, jer mu to "pravo" lezi u srcu, glavi ili u necem trecem...

game dokazuje ko je pravi pit a koji ne, i ne nazivaju ih dzabe game dogs.. ja verujem da postoje rase i sa jacim ugrizom i telom, nije pit tu

na prvom mestu, ali game koji ga odlikuje jeste. kod njih ne postoji alfa muzjak, pa ovaj koji nije alfa da odustane... nema rasprave, game je game, a o ovim buldozima od 40 kila ne zelim da raspravljam... mozda gresim, ja volim sve pse, od mesanaca sa ulica do moje omiljene rase, ali ovde pricamo o drugim stvarima.

Na jednom sajtu bully pitova stoji velikim slovima reklama PRODAJEMO PSE XXL GRADJE!!!! Eto sta je kod njih bitno. A gde je tu ono unutra sto je najveca vrlina pita? Gde je ono sto ga uopste i cini takvim psom?Gde je tu game? f_APBT092m_b06f4dc.jpg

Bulisonova cerka CH "Honeybunch" ROM najbolja kuja svih vremena

Na jednom sajtu bully pitova stoji velikim slovima reklama PRODAJEMO PSE XXL GRADJE!!!! Eto sta je kod njih bitno. A gde je tu ono unutra sto je najveca vrlina pita? Gde je ono sto ga uopste i cini takvim psom?Gde je tu game? f_APBT092m_b06f4dc.jpg

Pa jer vidis da ima ljudi koji se primaju na to. Ovi im puste reklamu da bulli je genetsko cudo da je masina za ubijanje i sad dolaze da nas opravljaju da je to ustvari super pit(malo bolji od onih nasih mrsavih zakrzljalih pitica :lol: )

Pa jer vidis da ima ljudi koji se primaju na to. Ovi im puste reklamu da bulli je genetsko cudo da je masina za ubijanje i sad dolaze da nas opravljaju da je to ustvari super pit(malo bolji od onih nasih mrsavih zakrzljalih pitica :lol: )

da,da... :roll:

:lol: :lol: :lol:

Kako lagano vuce dzip...Ima toliko disciplina gde se pit moze pokazati u pravom svetlu,a za mene je to tug-o-war ili nadvlacenje,samo tu treba biti oprezan da muzjaci ne budu previse blizu.Pozdrav za pitoljupce

Kako lagano vuce dzip...Ima toliko disciplina gde se pit moze pokazati u pravom svetlu,a za mene je to tug-o-war ili nadvlacenje,samo tu treba biti oprezan da muzjaci ne budu previse blizu.Pozdrav za pitoljupce

Desava se to redovno . Nista strasno malo proradi"stikerica" :lol:

Guest dragondajzma
jer ne verujem da je bilo koja rasa izazvala toliko rasprave i toliko podeljenih misljenja o njima,

Nista lose, samo moram malo da te ispravim. Nisi ni priblizno u pravu, pogledaj samo sarplaninski odeljak foruma, xexexe.... E tu ti se odvija rasprava.

Divni psi, gore na prvoj stranici.

edit moderatora: na ovom forumu zabranjeno je propagirati borbe pasa. clanovi koji se ovoga ne budu pridrzavali bice sankcionisani. ovo ti je prva opomena.

Ja sam prvenstveno fan sarplaninaca, a od teriera jedino Pita volim!

Pozdrav!

96xbhe.jpg208cfnt.jpg

Uporedni test dve rase. :lol: ovaj levo (am.bulli) izgleda kao zver i po njemu nastaje gotti linija (kucni ljubimci opasnog izgleda) a ova levo" jada" vuce jednu liniju koju prati naziv dead game :wink:

Neko mi na pp napisa da preterujem sa slikama jeepa po svim temama(pit,bandog,am.buldog) pa moram da se izvinim ljudima ako ih davim sa sliakama al kako da ga nestavljam kad je on simbol nepobedivosti :twisted: :lol: a i svako ko cuva liniju preko radonjicevog jumba,gipsija,ramba.. ima u krvi ovo nepobedivo stvorenje :wink: jeep red boy....

jer ne verujem da je bilo koja rasa izazvala toliko rasprave i toliko podeljenih misljenja o njima,

Nista lose, samo moram malo da te ispravim. Nisi ni priblizno u pravu, pogledaj samo sarplaninski odeljak foruma, xexexe.... E tu ti se odvija rasprava.

Ja sam prvenstveno fan sarplaninaca, a od teriera jedino Pita volim!

Pozdrav!

ne razumem te komsija ni malo... kako mozes da poredis diskusije o pitovima i sarplanincima, kad ne postoje vece diskusije i razlicita misljenja o pitovima iz svima poznatih razloga. poredis rasu koja je populanra na balkanu, i rasu koja se gaji svuda u svetu. mozda na ovom forumu, ali sam mislio na svet.

naravno, nista protiv lepih sarplaninca...

I ZA TEBE VAZI ISTO:

na ovom forumu zabranjeno je propagirati borbe pasa. clanovi koji se ovoga ne budu pridrzavali bice sankcionisani. ovo ti je prva opomena.

Guest dragondajzma

Sry komso, mislio sam da se tvoja prica odnosi na forum, a ne na svet.

Meni su i jedna i druga prica smesne, jer se zasnivaju na nebulzama. Kod saraca se drze standarda kao pijani plota, a pas je postojao debelo pre standarda. A sto se pitova tice ima tona podeljenih misljenja i pljuju se uglavnom oni koji se koriste za borbe, sto je nenormalno, imajuci u vidu da je pit za to i napravljen.

Izvinjenje moderatorima, ne propagiram borbe, samo vodimo ideolosku raspravu, :wink: :wink: :wink: .

Pozdrav!!!

ma kakav bully :wink: Malo bolji bulldog a terrier malo lošiiji što se vidi po anatomiji i svemu ostalom mišljenja sam da je AB puno bolji pas od bullya

ma kakav bully :wink: Malo bolji bulldog a terrier malo lošiiji što se vidi po anatomiji i svemu ostalom mišljenja sam da je AB puno bolji pas od bullya

Malo bolji buldog(radno) mozda od engleskog buldoga a od radnog am bulldoga mnogo gori.

qn5i0y.jpg16libo8.jpg

Baš tako :) :D Mada jako variraju pa sam vidio dosta i pokretnih pasa dosta višljih na nogama sa nešto gema ali opet se zna šta je esencija :twisted:

ovi su malo pokretni

http://rednosepitbullhome.com/

Aaaa ovo su oni sto su stigli iz engleske :lol: Dobar sajt! Ovo je ono sto sam pisao ranije. Marketing je cudo! Covek igra sa vise karata! Prvo sto stavlja do znanja je da su njegovi psi aktivni(posto im to najvise ubija reputaciju) pa stavlja slike iz vuce tereta itd.. Vuca tereta jeste jedna od disciplina iron doga i za tu disciplinu je potrebna snaga ali ne i izdrzivost(zato sto je relacija kratka pa nedolazi do zamora veceg)(u toj disciplini ima i alj.malamuta,bernandinca..) normalno za triatlon ide kondicija i izdrzljivost. Onda ono sto se meni najvise svidja je slika iz lova na d.svinju. Tu mogu da mu skinem kapu :lol: Postavlja slike kako su psima stavljeni panciri pa kako trce uz gonica i kako stoje uz vec ubijenu svinju :lol: Nigde nestavi kako su se pokazali u tom lovu. A kad se zavrsi snimak moze da se vide drugi snimci iz hog huntings (ima tog snimka na am.buldog stranici) kako to ustvari izgleda.Jer pas sa ovakvim kratkim nogicama je slaba opasnost za svinju. Sve u svemu dobar sajt.

ja ne kapiram ove moderatore ovog foruma, ili administratora koji god salje ova upozorenja?

budi covek, i daj obrazlozenje sta sam ja to lose rekao ili sta sam propagirao... i to je jedan od razloga zasto ne volim da ucestvujem u raspravama o pitovima upravo zbog ovakvih ljudi....

Guest dragondajzma

Nista Dzoni, organizujte se pa popijte kafu i siti se ispricajte. To i jeste problem na svim forumima gde se spominje pit!

Pozdrav!

Da li postoji legalan nacin da se zadrzi game kod pitova a da nisu borbe?Meni na pamet padaju iron dog,hog hunting itd ali ne verujem da to izvlaci najbolje iz psa.Inace mi nije jasan mentalni sklop ljudi koji uzivaju u cetvorocasovnim borbama i borbama uopste.Treba videti pita posle 4 sata borbe i sve ce biti jasno.

Guest
This topic is now closed to further replies.