Recommended Posts

Posto postoje kontroverze oko toga kako izgleda pit bul i koje je linije i tako dalje naisao sam na mnoga razmimoilazenja u misljenju.Ja licno sam takodjer sunjicav sto se tice koji je pravi pit bul.Imamo kerove koji izgledom lice na staforde a imamo kerove koji izgledaju potpuno drugacije kao obicni seoski dzukci.Pa ajd molim vas da razmotrimo malo tu temu i postavimo slike i uporedima kao i ako neko zeli da osnujemo zajednicki projekat udruzivanja ljubitelja pit bula i postanemo drustvo koje veze ljubav prema ovoj rasi pasa i zivotinjama uopste.pozdrav od relje iz novog sada.

Posto postoje kontroverze oko toga kako izgleda pit bul i koje je linije i tako dalje naisao sam na mnoga razmimoilazenja u misljenju.Ja licno sam takodjer sunjicav sto se tice koji je pravi pit bul.Imamo kerove koji izgledom lice na staforde a imamo kerove koji izgledaju potpuno drugacije kao obicni seoski dzukci.Pa ajd molim vas da razmotrimo malo tu temu i postavimo slike i uporedima kao i ako neko zeli da osnujemo zajednicki projekat udruzivanja ljubitelja pit bula i postanemo drustvo koje veze ljubav prema ovoj rasi pasa i zivotinjama uopste.pozdrav od relje iz novog sada.

Ima dve vrste linija kod pita. One koje poticu od odgajivacke kuce tj.coveka koji je poceo odgoj(Hamond,sorell,garett..) i onih linija koje poticu od nekog psa koji se istakao to (jeep, snuti...)Rednouse je pigment koji se javlja kod svih linija(javlja se i kod am.buldoga) a selektivno parenje dovode do postanka te linije.

Spoljni izgled je bitan kod pita jer je pit poznat po izdrzljivosti i snazi pod br.1 tako da shodno tome taj pas bi trebalo da odaje utisak zilavog izdrzljivog psa sa odlicnim disanjem i kretanjem. ako on izgleda kao staford ili joz gore kao american bulli to onda nije pit. kratke noge, ogromna glava, usko grlo (kratka njuska) nemoze da dovedu do toga da pit bude izdrzljiv.

Posto sam pisao za to na pit temi da pola od onih "pitova"to nisu da je to american bulli nova rasa i da linije gotti i Razor's Edge pripadaju toj liniji jer su zajedno na konferenciji u Hjustonu to objavili(ima na youtube snimak) a i na http://www.dogbreedinfo.com ima pasus o american bulliju kao posebnoj rasi svidjalo se to nekom ili ne to je tako! To je cisto marketiski trik (navodno ta rasa je nastala selektivnim parenjem staforda i pitova a ocito je da je i bulldog ubacen) znaci ljudi misle da ce tako da profitiraju (sto je i istina_)

Znaci da odgovorim na tvoje pitanje da pravi pit izgleda "kao seoski djukac" a ne kao nabildovani staford.( najaci pitovi su imali nepunih 20kg(jeep,homer,snuty..))

A najveci problem kod nas je to sto vecina koja cuva pitove( vecinom za borbe_) "uvozi" svake godine nove linije iz "Amerike". A ustvari to je toliko izlizana fora (koja je IN jos uvek)

ti psi su nas uzgoj ali zbog reklame oni su (dead game) ameri :wink: Imaju vlasnici i celu papirologiju da uvere kupca ali...

Ima naravno i pravih uvoza(vecinom iz evrope i rusije )ali u manjini ...

x0wlds.jpg

ovo nije pit!

E konacno neki logican i razuman odgovor.Potpuno je normalno da je kod nas tesko doci do pravog psa a i na kraju krajeva koliko kosta jedno stene u americi kada nasi ljudi to cuju sledi kraj rasprave.Ima jedan"uzgaivac"pitova,bandoga i staforda sve odjednom i ja mu postavim isto pitanje koje su forme pitovi dali kao stafordi ili kao seoski kantoprevrtaci a on pun iskustva u tome meni odgovori"pit je pit bolan zna se kako pit izgleda ja se tim bavim 20 godina"sve mi je objasnio.uzeo sam neki dan jedno malo stene ali ne znam kako se postavljaju slike pa ako neko moze da mi kaze postavio bih koju sliku tog malog steneta .hvala ljudi na odgovorima...cujemo se i dalje... :lol:

Ima dve vrste linija kod pita. One koje poticu od odgajivacke kuce tj.coveka koji je poceo odgoj(Hamond,sorell,garett..) i onih linija koje poticu od nekog psa koji se istakao to (jeep, snuti...)Rednouse je pigment koji se javlja kod svih linija(javlja se i kod am.buldoga) a selektivno parenje dovode do postanka te linije.

Spoljni izgled je bitan kod pita jer je pit poznat po izdrzljivosti i snazi pod br.1 tako da shodno tome taj pas bi trebalo da odaje utisak zilavog izdrzljivog psa sa odlicnim disanjem i kretanjem. ako on izgleda kao staford ili joz gore kao american bulli to onda nije pit. kratke noge, ogromna glava, usko grlo (kratka njuska) nemoze da dovedu do toga da pit bude izdrzljiv.

Posto sam pisao za to na pit temi da pola od onih "pitova"to nisu da je to american bulli nova rasa i da linije gotti i Razor's Edge pripadaju toj liniji jer su zajedno na konferenciji u Hjustonu to objavili(ima na youtube snimak) a i na http://www.dogbreedinfo.com ima pasus o american bulliju kao posebnoj rasi svidjalo se to nekom ili ne to je tako! To je cisto marketiski trik (navodno ta rasa je nastala selektivnim parenjem staforda i pitova a ocito je da je i bulldog ubacen) znaci ljudi misle da ce tako da profitiraju (sto je i istina_)

Znaci da odgovorim na tvoje pitanje da pravi pit izgleda "kao seoski djukac" a ne kao nabildovani staford.( najaci pitovi su imali nepunih 20kg(jeep,homer,snuty..))

A najveci problem kod nas je to sto vecina koja cuva pitove( vecinom za borbe_) "uvozi" svake godine nove linije iz "Amerike". A ustvari to je toliko izlizana fora (koja je IN jos uvek)

ti psi su nas uzgoj ali zbog reklame oni su (dead game) ameri :wink: Imaju vlasnici i celu papirologiju da uvere kupca ali...

Ima naravno i pravih uvoza(vecinom iz evrope i rusije )ali u manjini ...

x0wlds.jpg

ovo nije pit!

u potpunosti se slazem!!!!!!!

a slika govori vise od hiljadu reci...

f_APBT099m_eb82fb2.jpg

jedan "djukac" GR.CH. Pedro ROM (11pobeda,otac 5 zvanicnih sampiona i jednog Grand sampiona)

Odlicna slika! Samo da dodam da je ch.Pedro imao oko 17kg!!James Crenshaw je odgajio mnoge sampione medju njima i CH.Pedra , CH.Jeepa...

16irsp2.jpg

Evo jos jednog "Jadnog" seoskog djukca(priznajem slika je malo losija) gr.ch Homer (planinski)

American bully je za mene nakaza.Ima ljudi koji vole taj izgled kod pasa ali to nisu pitovi.Pokretljivost tih pasa je katastrofalna,i cesto imaju problema sa zdravjem.Ko vec hoce jakog,velikog psa,teskog kostura a opet za tu velicnu agilnog neka uzme bandoga(pit/staford-mastif).Ova dva poslednja pita su ono sto sto je pravo,steta sto su retki takvi psi danas.

Pa do mi smo ljudi koji se loze da pas izgleda nabudzeno i sto vise ima aerodinamicni oblik staforda kupirane usi i tako nesto to je bolji pas.niko se ne zapita jel stvarno taj pas pit bul ili sta je u stvari pit bul i kada mu pokusas objasniti ili pokazati nema nista od toga.ne kazem da su ti psi losi ili sta ja znam ali samo da nama i onima koji posecuju ovu stranicu ili ih zanima nesto od toga da cisto shvate sta i kako izgleda pit bul kao i to koliko su skupi

stenici koji se prodaju u americi ili iz nekog legla koje ima kvalitet..

Odlicna slika! Samo da dodam da je ch.Pedro imao oko 17kg!!James Crenshaw je odgajio mnoge sampione medju njima i CH.Pedra , CH.Jeepa...

16irsp2.jpg

Evo jos jednog "Jadnog" seoskog djukca(priznajem slika je malo losija) gr.ch Homer (planinski)

bože sveti na šta taj pas liči ... a bas je jadni seoski đukac...vidi mu rebra sto su izletila... ko neko neuhranjeno pseto :mrgreen: :wink:

Stene je moje ...Relja iz Novog Sada...E hvala za sliku sad mi samo jos kazi kako si postavio ne kapiram bas ....A stene je sedam nedelja staro otac je iz banja luke a mama iz backog jarka pa videcemo kako ce biti u naredno vreme...

KOLIKO SAM SHVATIO IZ PRVIH postova (2 mislim) neko od ovdasnjih ne veruje da su noviji pitovi dovedeni iz amerike?? glupost

znam ljude koji su davali i po 10000$ za pse

i po 5500$ za stene od gr ch may daya rom-a...ali oni su tu i sluze uglavnom za priplod

ili indian rom 13 poena

ima primera koliko hocete..ali najbolji su mixsevi sa ceskim psima i madjarskim....ma da to je sve nasa krv/krosirana sa americkom rusko/americkom i sl

ali je poenta zbog cega drzati pitove??? ilegalno je i samo drzanje po gradovima pa mi nije jasno ko jos normalan se fali da ima pita i sl

.............................................................................................

treba praviti peticiju o legalizaciji rase...za bilo koju namenu osim borbe...da bi rasa dobila neki znacaj

....................................................

i naravno osiguranje ...u svajcarskoj ljudi za opasne rase placaju nekakav porez od oko 100e+ mesecno po knls pa ko voli nek drzi vise od 1 psa

Stene je moje ...Relja iz Novog Sada...E hvala za sliku sad mi samo jos kazi kako si postavio ne kapiram bas ....A stene je sedam nedelja staro otac je iz banja luke a mama iz backog jarka pa videcemo kako ce biti u naredno vreme...

Ne umem da ti objasnim bas najbolje kako da postavis sliku.Ima negde tema o tome pa ako neko zna gde je neka ti postavi link

Ne umem da ti objasnim bas najbolje kako da postavis sliku.Ima negde tema o tome pa ako neko zna gde je neka ti postavi link

Evo nasao sam,klikni na ovaj link i tu ti je sve objasnjeno do detalja kako se postavlja slika viewtopic.php?f=57&t=3939

KOLIKO SAM SHVATIO IZ PRVIH postova (2 mislim) neko od ovdasnjih ne veruje da su noviji pitovi dovedeni iz amerike?? glupost

znam ljude koji su davali i po 10000$ za pse

i po 5500$ za stene od gr ch may daya rom-a...ali oni su tu i sluze uglavnom za priplod

ili indian rom 13 poena

ima primera koliko hocete..ali najbolji su mixsevi sa ceskim psima i madjarskim....ma da to je sve nasa krv/krosirana sa americkom rusko/americkom i sl

ali je poenta zbog cega drzati pitove??? ilegalno je i samo drzanje po gradovima pa mi nije jasno ko jos normalan se fali da ima pita i sl

.............................................................................................

treba praviti peticiju o legalizaciji rase...za bilo koju namenu osim borbe...da bi rasa dobila neki znacaj

....................................................

i naravno osiguranje ...u svajcarskoj ljudi za opasne rase placaju nekakav porez od oko 100e+ mesecno po knls pa ko voli nek drzi vise od 1 psa

Druze gde ti zivis??? Ako zivis u svajcarskoj onda te donekle i razumem ali ako si domaci(KG) onda si zalutao duboko.

Prvo navodis mi neke kombinacije nekih ljudi koji su uvezli neke pse kao primer a ja ti pricam za 99% odgajivaca pitova kod nas koji uvoze" Amerikance" svake godine. Prosetaj malo pa vidi pogledaj po onim smrdljivim mestima gde ima po 20 kera na lancu ( po N.Beogradu , Sapcu, Nisu..) ako si uopste upoznat sa pitovima onda znas na koja mesta mislim i obavezno saslusaj pricu za nekog odvojenog psa koji "obecava".

Drugo kao zalazes se protiv borbi pasa a ovamo mi navodis pse za priplod od gr,ch Roma i (gde nadje onih 13 poena?) pa sta to gr.ch znaci??? Da su zaradili na izlozbi lepote????

Trece nema tu "nasa" krv. To jesu potomci (jumba,kida,ramba,jenkija) al nije to nasa krv to su psi direktno uvezeni iz USA(mislim na radonjiceve kojih najvise ima po evropi) E ti psi jesu uvezeni (za debele pare) i ima onih koji jos uvek uvoze(ali ne za priplod da ih setaju po gradu nego znase zasto).

I odgovori zasta su najbolji ti miksevi???

Onda koji bre zakon?? Pa jer znas da u Nisu borbe pasa zakazuje inspektor iz Supa?? To znaju svi koji cuvaju pitove po Nisu. (gazda Murge) Raspitaj se malo.. Pa iz ivanjice ljudi koji su na najvisim mestima ugovaraju i javno snimaju i po novinama reklamiraju borbe i njihove pse

I zasto da me bude sramota sto cuvam pita??? Sto je zbog pojedinih budaletina koji su ga pogresno reklamirali njemu pao rejting??? To sto energija i lepota iz tog psa (koja nema ni blizu kod drugih rasa) treba da me stid toga? Jedna normalna setnja pravog pita (gde moze da se izjuri i napravi trista cirkusa) da te zasmeje i odusevi nema cenu ni odraz ni kod kojeg psa.

Mene nije sramota od mog psa(koji je odavno penzioner prilazi 11god) vec od drugih "velikih poznavalaca pitova"

sve mi je to jasno momcino, i gde i kad i kako se odrzavaju

protiv celnika nekog grada se ne moze..nekad je bolje i to nego da mladi odlaze i unistavaju svoj i zivote cele porodice (narkomanija/alkohol i sl), verovatno zato je po slabije razvijenim mestima taj..(hobi sport jebem ga sta) uzeo maha i slobodu

to gr ch.. ili ti 5 pobeda bez poraza nisam mu ja napravio

to rom 13 poena...tj dao je 13 direktnih potomaka koji imaju makar 3 pobede

sve sto ti ja ovde kazem jesigurno i ljudi stvarno vole da uvezu psa iz amerike/kanade holandije... i veruj bas zato sto celnici drze te kerove za ilegalne namene oni i imaju najvise para da kupuju

pominjes kerove kao jumbo rom, gipsy..ch yankee rom...ti kerovi su odavno mrtviod jenkija i jumba tek ponekog unuka mozes naci...a sta je sa danasnjim kerovima njihove reputacije, nego je danas sve tajnije jer jure i te pitove koji su kao tvoj i moj ljubimci...

ja sam platio kaznu 100e i pas se vodi da je ubijen od strane inspektora a stavljen je na lanac na plac dok bura nije prosla (to je cinjenica zasto kazem da se ne treba hvaliti0 jer kad zakucaju plavci i ustirkani nema spasa i ubedjivanja pa znate staford pa znate.....

SAMO BIH VOLEO DA NEKO VAZNIJI OD MENE IZBORI ZAKON O LEGALIZACIJI RASE ..ZA BAR NEKE SPECIJALNE IZLOZBE ILI VEC NESTO SLICNO, DA RASA DOBIJE DRUGI SMISAO

dosta pratim diskusije o pitovima, ali se retko mesam u pricu, jer ne verujem da je bilo koja rasa izazvala toliko rasprave i toliko podeljenih misljenja o njima, pa odustajem od bilo kakvog pokusaja pre nego sto se upustim u tu pricu... ali nema veze, svako nek gura svoje, forumi su za to...

ovde je postavljeno pitanje na koje mnogi ne zele da cuju odgovor, jer ti isti ljudi drze tu rasu kao i ja, ali realnost je jedna, a zelje su druge...

kad se kaze pravi pit, pravi pit moze biti samo onaj za borbe, tj samo onaj koji je proveren u tome! ja napominjem da se ne bavim tim, i ne zelim da dokazujem bilo kome zasto sam to napisao... moze to meni ili vama da se ne svidja, ali to je tako i tako ce biti, pa nek ljudi mrse pricu i nek je okrecu sto puta kako njima odgovara.

price o velicini, boji, i svemu sto je vezano za izgled njih, pa makar i 8 nogu imali ne vazi, bito je samo kakav je u glavi i samo to. navikao sam na price dok setam kera da mi pridje neki sitni mangupcic i koji kaze "ja imam sireg i veceg kera", a i mnogi od vas takodje slusaju slicne price verujem, pogotovu ako ih setate nocu kao ja kada sljam izlazi na ulice...

i upada mi u oci kad ljudi pisu o linijama pitova, suti, red boj, dzoko, jumbo, hamond itd itd, i na osnovu toga pricaju o kvalitetu, a kritikuju borbe... pa gospodo, zbog cega su dobili imena te linije? zbog istaknutih boraca, a ne zbog oblika glave i grudi i sta ti ja znam... dosta ima tu nejasnoca koje citam po forumima, i ne znam na koju stranu ljudi uopste zele da vuku...

citam mnoge kako pisu da kod nas nema pravih pitova, kako to postoji samo u americi itd itd, nemam komentar na to, sem da ti ljudi dovoljno ne poznaju rasu... nisam ni ja veliki poznavalac kao mnog ovde, priznajem, ali mnogo volim ovu rasu i trudim se sto vishe o njima da naucim. imam zenku od godinu dana, dobre krvi, borbama se ne bavim, pa eto, nazalost, tj na srecu, necu ni sam znati dal imam pravog pita ili ne...

Guest
This topic is now closed to further replies.