Sign in to follow this  
kamičanin

žuti balkanac ili žuti srpski gonič

Recommended Posts

Inače, svi naši psi iz skupine goniča su dovoljno iskrižani da se iz svake pasmine dobro usmjerenom i odgovornom selekcijom može izvući nova pasmina a u najmanju ruku bar neki tip koji bi kasnije prerastao u pasminu. I s posavcem, srpskim, planinskim, barakom, . . ma bilo kojim i bilo bi prava šteta to ne iskoristiti. Samo treba naglašavati razlike u pasminama.

Ja svima koji rade taj posao želim puno strpljivosti i sreće a najviše razumijevanja okoline za taj posao.

Vidite tog istog gonica samo bolje snimljeno, i pricu vlasnika gosp.Dusana Morine iz Visnjice

-pozdrav svima onima koji cuvaju i uzgajaju ove plemenite pse !!!

KINOLOŠKI DRUŠTVO „GRABOVICA – PEKOM“ iz Valjeva u saradnji sa CENTROM ZA OČUVANJE AUTOHTONIH RASA

organizuje

II SPECIJALIZOVANU IZLOŽBU AUTOHTONIH RASA PASA – PISAR II u SUBOTU, 11. jun 2011.na DIVČIBARAMA

SUDIJE:

Dr Milivoje Urošević

Borivoje Joksimović

Radivoje Tomašević

PROGRAM IZLOŽBE (subota, 11. jun 2011)

8,00–10,oo – Uvođenje pasa

10,oo - 10,15 – Otvaranje izložbe

10,15 – 14,00 – Ocenjivanje pasa

14,00 – 14,30 – Proglašenje pobednika

USLOVI IZLAGANJA:

Na izložbi se mogu izlagati svi psi autohtonih rasa (srpski pastirski pas, šarplaninac, srpski gonič, srpski trobojni gonič, srpski žuti gonič), koji imaju rodovnik izdat od KSS-a ili rodovnik izdat od inostranih kinoloških organizacija priznatih od FCI-a. Psi rase žuti gonič koji ne poseduju rodovnik mogu se prijaviti radi evidentiranja i merenja na sam dan izložbe.

Ne mogu se izlagati: slepi i gluvi psi, visoko skotne kuje, kuje u teranju, psi čiji su vlasnici pod disciplinskom kaznom. Psima koji ne poseduju potvrdu o vakcinaciji protiv besnila i zdravstvenom stanju neće biti dopušten ulazak u izložbeni prostor.

Upisnina za psa iznosi 1000 dinara. Za prijavu dva i više pasa kontaktirati organizatora.

Uplatu izvršiti na žiro račun br. 290-16203-34 Univerzal banka a.d. sa naznakom „za izložbu pasa“. Prijave bez dokaza o uplati neće biti uvrštene u katalog.

Prijava za žute goniče je besplatna.

Prijavu sa dokazom o uplati poslati na adresu: Kinološko društvo „GRABOVICA-PEKOM“, Sinđelića blok 46/1, 14000 Valjevo ili na e-mail kdgrabovicapekom@yahoo.com

KRAJNJI ROK ZA PRIJAVU JE 3. JUN 2011

Informacije o izložbi i prijavi mogu se dibiti na telefon: 064/417 92 70

Centar za očuvanje autohtonih rasa u saradnnji sa Kinološkim društvom „GRABOVICA-PEKOM“ organizuje u petak 10. juna 2011. (dan pre izložbe).

>>SEMINAR<<

- Elementi procene eksterijera -

PROGRAM SEMINARA (petak 10. jun 2011)

15,oo – 17,oo – Osnovni principi procene eskterijera pasa

17,oo – 17,30 – Pauza

17,30 – 18,3o – Principi procene eksterijera pastirskih pasa

18,30 – 19,30 – Principi procene eksterijera goniča

19,30 – 20,00 – Diskusija

Predavači:

Dr sci.vet.med Milivoje Urošević, međunarodni kinološki sudija

Dr vet.med Darko Drobnjak, međunarodni kinološki sudija

Kotizacija i prijava za seminar:

Kotizacija za seminar iznosi 3700 dinara i može se uplatiti na žiro račun br 265-1630310005436-06 kod Rajfajzen Banke sa naznakom „za seminar divčibare“ ili na sam dan seminara.

Svi učesnici seminara dobijaju knjigu „EKSTERIJER PASA-osnove procene“, prezentacije i štampani materijal sa seminara.

Informacije u vezi seminara i prijave za seminar mogu se dobiti na telefon: 066/910 95 54 ili putem e maila: coarbeograd@gmail.com

Smeštaj:

Za učesnike seminara koji sutra dan učestvuju na izložbi smeštaj mogu rezervisati u hotelima Hotelijarko ugostiteljskog društva Vujić na Divčibarama.

Informacije u vezi smeštaja na internet prezentaciji http://www.vet.bg.ac.rs/~kinoloska/imag ... a_sajt.pdf

Zbilja ima nešto od Vizle... Porijeklo ,dalje ili blize takav dojam pogled,tijelo,dlaka...

Vižla je nastala od madjarskih žutih goniča i pasa koji su markirali,u prvom redu poentera...

nadam se da cete moci da mi pomognete, pre dva meseca sam zbrinula psa misleci da je mesanac vizle, ispostavilo se da se izgleda radi o SRPSKOM ZUTOM GONICU. Nadjen je u Zemunu, ne znam otkud se nasao tu, trenutno je kod mene u blokovima na Novom Beogradu, medjutim najveci deo dana je sam, a trazi izuzetno mnogo kretanja i dugo mirovanje mu nikako ne odgovara. Star je nesto preko godinu dana, divan je, obozava ljude. Vakcinisala sam ga a sad je upravo prosao i osnovnu obuku. Imate li ideju kome bih mogla da se obratim da bih mu nasla adekvatan dom? Hvala puno unapred!!!

10470791_10152516513683664_8572744702817

Za sada je oko 300 pasa registrovano, ali je mala verovatnoća da se napravi pomak, jer nikako da se organizuje "naša inteligencija". Naročit je problem što su  se lovci podelili na silne saveze i sada nema saradnje..