Sign in to follow this  
zmanic

Shiwa

Recommended Posts

17.05.2015. CACIB Niš.

Vrlo slabo naše izdanje. Što bi se reklo, poraz u pravi čas!   :o

Sudija Pal Paroci. Ocena 4 - Vrlo dobar. Sudijska se ne poriče (mada se ne slažem sa njim baš u svemu).

Kao osnovnu mane dao je :
- velike i atipične oči   :shock:   :shock:   :shock:   :o   :o   :o
- malo kraći vrat,
- nešto ulegnuta leđa ispod grebena,
- otvorene zadnje uglove,
- nedovoljno izdašan iskorak zadnjih nogu.

Kao vrline: srednji rast, korektu glavu i front i odličnu kondiciju.

Slažem se za upala leđa i nedovoljan iskorak kojim je usporavala u ringu. Očigledno joj se piškilo svo vreme, ali ja to nisam primetio pa je morala na kraju i da urinira dobar minut na sred ringa. (Kao da sam predvideo to, pola sata sam je šetkao po zabitima Niške tvrđave, ali joj se nije našlo dobro mesto ;(   )

Ali, za otvorene zadnje uglove i buljave oči nikako.

Shiwa ima glavu i front za AST enciklopediju (po mom, i još po nečijem i mišljenju) .  I to ćemo dokazati nadalje, nadam se   :?:   :oops:

Obzirom, da je ona svo vreme prezentacije poskakivala, da sam je ja užasno vodio, da je dva puta skočila meni bukvalno za vrat sa sve povodcem u ustima, da nam je sudija dobronamerno pružio na kraju ocenjivanja i šansu da sami otrčimo par krugova (bez smetnje drugih kuja) i da smo to mi iskoristili da se ispiša u sred ringa, moram da budem zadovoljan i ovakvom ocenom.   :X

Mislim da čovek nije hteo da nam kaže "bež'te bre napolje, pa se tamo igrajte do mile volje!" pa je dao svakakve primedbe, ali je ispao kulturan.

Realno, obe kuje iz konkurencije su bile odlične i odlično prezentovane. Čestitke od mene i predviđam kuji iz Bosskennel Niš sjajnu karijeru u budućnosti.

Ono što ja zameram sudiji, ali stvarno, je da su kod nas poreovladali stereotipi i taj izvikani "modreate" tip koji je u stvari buli staford sa malo dužim nadlakticama prednjih nogu, predimenzionisanim prednjim delom sa bačvastim grudima, nesrazmernom glavom (šira nego dugačka u lumbalnom delu), neelegantnog kretanja sa ravanisanjem u bržem kasu.

Po meni je Shiwa ženka u terijer tipu sa tipičnom glavom. I njena prejaka pigmentacija oko očiju i njuške je vrlina a ne mana. Prvom prilikom ću da mikrometrom izmerim i oči u svim pravcima i obelodanim ovde, ali se nisam do sada sreo sa ovakvim primedbama. Ko ne veruje neka pročita standard.  Po meni, je to direktni uticaj i inkriminisano mešanje belog eng.buldoga i eng.bulterijera u AST-a, i ne spominje se u standardu bez veze u kaznenom delu:

MANE: Kažnjavaju se depigmentacija njuške, svetle oči ili kapci bez pigmenta, suviše dug ili nepravilno nošen rep, predgriz ili podgriz.

Nigde se jak pigment ne spominje kao greška. Svejedno, ko gubi ima pravo da se ljuti, pa i nama ne može niko to da zabrani.  ; :wink:  U narednom postu daću i par slika sa izložbe, a kad mi stigne i video zapis.
Edited by zmanic

01.05.2015. CACIB Vranje.

Solidno smo se predstavili prvi put. Moje prvo izvođenje Shiwe na bilo koju izložbu.

Sudija Elena Metveeva, ocena - Odličan, jedno kratko vreme i jCAC :smile:

Ishvalila je kompaktnost, srazmernost, držanje ušiju i kondiciju kuje.

Usled malie zabune Shiwa (Basta po podigree-u) je bila u katalogu sa mladim muzjacima, pa je prvo usla u ring sa njima, pa su nas sklonili, pa je samu ocenjivali, pa je trčala sa mladim mužjacima i odlično se pokazala. Sudija nas je ostavio same u ringu, opisao kuju ii dodelio jcac titulu, pri tome su potpuno zaboravili da je još jedna mlada ženka prijavljena :smile:   :smile:   :smile:   :smile:  u istoj grupi. Uveli su je i zasluženo smo izgubili, ali sam zadovoljan jer je stvarno kompletnija, razvijenija iako je samo mesec dana starija. Jedino joj kao zamerku mogu pronaći potpunu depigmentizaciju kapaka desnog oka.

Izložba je protekla u lepom ambijentu, odlično organizovana (ako se ovo gore ne smatra kao neki veliki propust) u vrlo doroj i prijateljskoj atmosferi. 

Mužjacima AST-a sam blago razočaran, i pojedinim odlukama sudija u završnim plasmanima, ali nije moje da se u to mešam. 

Postaviću i par slika kad mi budu stigle.

Edited by zmanic

Bas me zanimalo stanje ušiju kod kujice.

I pregledao sam 20 slika ali nisam uspio odgonetnuti kako joj uši stoje - jesu li se preklopile kako treeba ili stoje gore

Inače lijepa kuja.

vGemYvk.jpg

Ljudi čučnite kad slikate pse da aparat bude u visini psa a ne odozgo (granpa)

Edited by St.Anger

Stoje preklopljene u ruzino uho kad je situacija normalna, i pas spokojan, dok nesto ne pocne da osluskuje, onda ih podigne na "pola koplja" ili ukoso na 45 stepeni. Necu vise da lepim jer je imala infekciju na obodu uha.

Ocekujem da se lepo sklope u ruzino uho kad se glava jos malo rasiri, ako ne neka ostane kako ostane, nemma vise zelje da se time bavim.

PS

Slikali su ljudi sa strane, nisu vesti, niti znaju sta se gleda.

Shiwa je baš stasala devojka  (sun)  

Kondicija je super, baš lepo za videti kada je većina izložbenih malko trutava.

mi ponosni na opis 'radna kondicija'  (dance)

bravo za Vranje  :smile:

P.S

sudija nije ništa komentarisala u Vranju?

interesantno je zapravo čuti različite opise istog psa  :grin:  

za oke, ja se ne razumem koliko bih htela, pa neću komentarisati.

možda sa slika na kojima je još malečka deluje okato, ali ova poslednja fotka korektne skroz  (thumbup)

Inače se ne primećuje herkul muskulatura, i "namazana" je jer je sve komšije vole:

12391952_10207795496946586_1624593151701

5217_10207795543907760_82999781651869529

PS

Shiwa, 19meseci.

Edited by zmanic

Shiwa, 20 meseci, visina u grebenu 48cm, dužina 48cm, obim vrata 42cm, onim glave 48cm, obim grudi 68cm. 

Vagu nemmao ali ćemo se uskoro izmeriti:

JDwoeTs.jpg

dpWnUC4.jpg

IDcGP7u.jpg

7NyYej5.jpg

Sad sam malo uspeo da odmorim pa da ispričam kako i šta ima.

Ovo je pedigree štenaca:

http://www.pedigreedatabase.com/american_staffordshire_terrier/breeding.result?father=2668709&mother=2201917

Okot je počeo 08.03. u dva ujutru i trajao do devet. Izbacila je 8 komada:  7 mužjaka i jednu ženku.

Zadnje je bilo mrtvorođeno i nisam uspeo da ga probudim, predzadnji je uginuo tog dana oko 17 časova.

Kako su bili prebučni, mislio sam da nema dovoljno mleka i potražio pomoć veterinara. U 19h je dobila inekciji Oxicitina i vitamina.

Sutra je izgleda situacija sa mlekom bila bolja i sve je postalo mirnije.

Kolko vidim štenci lepo napreduju, ujednačeni su vrlo i lepo obojeni. Klasične u stare AST šare koje ja lično obožavam

Šiva je za sada odlična i brižna majka, ne odvaja se od njih, sve počisti i kolko vidim zaokruglili su stomačiće: