Badi zl.retriver

Svadja oko hrane

Recommended Posts

Danas sam postupila totalno pogrešno. Odmah da kažem da sam ja kriva. Priznajem.

Naime, naš zl.retriver se svakog dana druži (dolazi kod nas u dvorište) sa drugim zl.retriverom mladjim godinu dana od našeg. Jutros dok sam hranila dete, bacala sam i njima da jedu (opet kažem-totalno pogrešno znam, ne znam o čemu sam mislila) i onda je našem ispao zalogaj, a ovaj drugi je skočio na parče i onda su se dohvatili malo. Mislim da niko nikog nije ujeo, pošto je naš plašljiv i odmah se povuče. Jednostavno je ovaj drugi skočio na njega i malo su režali i lajali jedan na drugog. Kad smo ih razdvojili naš se odmah povukao, legao i nije hteo da mrdne. Pokušala sam da ih spojim kad smo se svi smirili i dok sam mazila našeg, ovaj drugi je pokušao da me ujede za ruku (opet mislim da nije hteo to stvarno da uradi, jer bi me u suprotnom zaista i ujeo). Onda smo ih pustili neko vreme da ne ih ne diramo, naravno nisu hteli da se pogledaju, svaki je ležao na drugoj strani dvorišta....I kad su krenuli kući ovaj drugi je opet zalajao na našeg,( inače ga to tad ni gazde nisu čule da ikad laje, mada kažu da ima problem delenja hrane sa drugim psima, za koji problem ja nisam znala). 

E sad, da li je iko imao slična iskustva i da li mislite da će da budu od sad neprijateljski nastrojeni jedan ka drugom? Kako da ih pomirimo? Za početak smo mislili da se neko vreme ne vidjaju dok se ne smire strasti.