Sign in to follow this  
stefan jagodina

Belgijski ovcar-grenendal

Recommended Posts

hvala puno na odgovoru!

ja za sad pokusavam da izaberem rasu koju bih uzela, a u ove sam se zaljubila kad sam videla jednog coveka kako seta svog grenendala pored SIV-a...nikad nisam videla psa koji tako dostojanstveno i lepo izgleda, jos sto volim te crne pse... :shock:

do sada (sto mu dodje pola mog zivota) sam u stanu imala samo skotskog ovcara, a i oni su zahtevni na svoj nacin, tako da me ne brinu obaveze oko psa, ali me brine da li bi moja baba mogla ponekad da izvede psa te velicine i sa toliko energije u setnju?

i jos me interesuje da li su to psi koji ujedno mogu da budu i cuvari (ne mislim da su agresivni, nego cisto da mogu da zastite vlasnika), ili se kao i od kolija od njih moze ocekkivati samo da zalaju?

Hej, pa to kod SIV-a si videla naseg komsiju koga sam ti pomenula! Zaista je impozantan, lep muzjak. Tek je lep prizor kada se nadjemo sa njima, pa njih dvoje udare u trk :)!

Sto se cuvanja tice, oni vaze za izuzetno dobre cuvare. Nisu agresivni, nikako! E sada, moj pas je jos mlad i ne znam kako bi se ponasala u situciji kada bi trebalo da me odbrani. Naime, bukvalno jedan jedini problem koji mi imamo je nepoverljivost prema ljudima. To je u izvesnoj meri karakteristika rase, ali je kod nas malo jace izrazeno, tako da nisam sigurna kako bi se ponela da mora da me odbrani, ali ako govorimo o rasi uopste, ja mislim da bi te taj pas sigurno odbranio!

Sto se babe tice...zasto da ne, ako pas nauci komande! Toliko da je ne vuce i da se odazove kada ga pusti npr. u igru sa drugim psima.

Moje neko iskustvo je da su to psi koji lako uce, ali uce samo na "pozitivno uslovljavanje", znaci na nagradu. Na silu od grenendala neces dobiti nista. Takodje, neophodno je da od prvog dana budes alfa! Inace, pa...vole oni da probaju dokle mogu da idu. Dakle, uz takav pristup u kome si ti gazda, uz ucenje na nagradice, uz malo strpljenja u pubertetu, dobices izuzetno odanog, lepo vaspitanog psa, svaka setnja ce ti biti zabavna, i postaces "vlasnik belgijanca"! Inace, to su ljudi koji su nadprosecno odusevljeni svojim psima i mogu da pricaju i pisu o njima uvek i mnogo, sa istim entuzijazmom godinama... :oops: !

Sta da ti kazem, ja imam 50 kg, i iako je moja zenkica dosta sitnija od muzjaka koga si videla, ja ne bih mogla da je obuzdam da nismo koliko toliko naucile lepo da setamo.

Inace, i ja sam "svog psa" trazila duuugo, naisla na ove lepotane, citala sve sto sam nasla o njima, zaljubila se...i cekaaaaaala da se dokopam jednog...i ni u jednom momentu se nisam pokajala zbog svog izbora!

Ako te bilo sta zanima u vezi sa ovom rasom, ti pitaj, bice mi drago da odgovorim! Ako si u kraju, slobodno se javi, pa svrati da nas vidis kada smo u trku.

Ako gresim u vezi sa necim, molim Stefana koji je pokrenuo temu i koji ima mnogo vise iskustva, da me ispravlja!!!

Pozdrav svima, mene interesuje, da li je ovaj beli beleg na grudima, dozvoljen kod ove rase? Ocekujem do kraja godine jedno stene ovog malog lepotana :) pa me sve interesuje, a ima jako malo o njima :(

Divna rasa imao sam priliku da radim sa njima uskoro u mom odgoju ce biti jenda lepa zenka . slabo poznajem odgaivace belgijskih ovcara pa me interesuje neki dobar muzjak za predloziti ?

Objavila sam i na mom fb profilu,ali zelim i da ponovim ovde: dragi "odgajivaci" grenendala olabavite malo sa produkcijom stenaca. Vec dva grenendala su na udomljavanju,jedan ovde na bk,drugi na Tragu. Obavezno cipujte svoje stence pre prodaje i vodite evidenciju kome ih prodajete. I da, ne bi bilo lose da se raspitate kome idu ti stenci. Nije svako za grenendala.

Ko se prepozna,shvatice.

Ana Vladisavljevic

PREDIVNI PSI ! Nekada davno,ok. Ne previse davno,prvi pas mog detinjstva bese crni prelepi belgijanac. Steta sto nemam ama bas ni jednu jedinu fotkicu tog lepotana ali pamtim odlicno mog andjela cuvara.. Bese to vrlo zastitnicki nastrojen pas,uvek aktivan i spreman za igru,jurnjavu sa lopticom.. Elem,vlasnik ce sigurno biti ljubazan i opistati svoje pse,najvise me zanima njihovo ponasanje,karakter.. ?

Posted · Hidden by timon, April 28, 2014 - No reason given
Hidden by timon, April 28, 2014 - No reason given

Вратио сам се после Бана од
годину дана,због национализма.Дуго сам размиљао о томе,и могу вам рећи
да је ваша забрана деловала на мене.Извињавам се још једном,нећу више
никада бранити своју нацију и Србство ОБЕЋАВАМ!
Ево једног видеа за моје пријатеље из Хрватске,који показује да можемо сарађивати на обуци паса.

https://www.youtube.com/watch?v=5TTaf3y7fpA

Ево још видео  паса